BAYC ve MAYC NFT Koleksiyonlarında Son Durum

BAYC ve MAYC NFT Koleksiyonlarında Son Durum

Bored Ape Yacht Club’ın arkasındaki şirket olan Yuga Labs, çok güzel bir yıl geçirmeye devam ediyor. Her çıkardığı koleksiyon NFT piyasasında ses getiriyor. Önce Larva Labs’ın ünlü NFT projelerinden CryptoPunks ve Meebits’i satın aldı. Ardından Metaverse alanına da adım atarak kendi sanal evreni olan Otherside projesini duyurdu ve satışına başladı. Tüm bunların arasında kendi coini olan APE coin tüm büyük kripto para borsalarında listelendi. Üstelik bunların hepsi çok kısa bir sürede tamamlandı.

Bored Ape Yacht Club (BAYC) Koleksiyonunda Son Durum

Bored Apes

NFT piyasasının en değerli koleksiyonu, sahiplerini zengin etmeye devam ediyor. Bundan 1 yıl kadar önce 0,5 ETH yani bugünün fiyatları ile 1400$ değerinde bir NFT alan yatırımcı bugün aynı koleksiyondan taban fiyata (en ucuz) bir BAYC sattığında kazanacağı para tam 100 ETH yani yaklaşık 280.000$. Yani 1 yılda 200x yapan bir yatırımdan bahsediyoruz. Tabi bu rakama koleksiyonu elinde tutanlara bedava dağıtılan hediyeler dahil değil, onların da toplam değeri 100.000$’ın üzerinde. Yani 1 yıl önce 1400$’lık yatırım yapan bir koleksiyonerin bugün toplam kazancı 380.000$’dan fazla.

Bored Apes with Celebs

Özellikle ünlü isimlerin koleksiyona ilgi göstermesiyle birlikte, bu koleksiyondan bir parçaya sahip olmak bazıları için bir ayrıcalık haline geldi. Sosyal medya hesaplarında profil fotoğrafı yapmak, BAYC logolu şapka ya da polar giymek veya sadece BAYC sahiplerinin katılabildiği özel partilere girebilmek için insanlar bu koleksiyondan bir parçaya sahip olmak istiyor.

Mutant Ape Yacht Club (MAYC) Koleksiyonunda Son Durum

Mutant Apes

Yuga Labs’ın Bored Apes tutan yatırımcılarına hediyelerinden ilki bu Mutant maymunlar oldu. Hikaye şöyle başladı: Bir serum dağıtıldı bu serumdan içen Bored Apes maymununun Mutant versiyonu oluşmuş oldu. Şu ana kadar 19.000 Mutant oluştu ve hala 1000 Mutant oluşmayı bekliyor. Yani koleksiyonda toplam 20.000 Mutant olacak. Fiyatları 2021 Ağustosunda 6-7 ETH bandında iken şu an koleksiyonda taban fiyat 22-25 ETH bandında bu da yaklaşık 50.000-60.000$ demek.

NFT eserlerinin alınıp satıldığı en büyük platform olan Opensea verilerine göre Bored Apes koleksiyonu gelmiş geçmiş tüm istatistiklerde lider durumda hatta. Son 7 gün en çok işlem hacmi dönen koleksiyonlara baktığımızda ilk 3 sıra Yuga Labs firmasının koleksiyonlarında.

Opensea Top 3

Metaverse projesi olan Otherside 7 günde toplam 236.702 ETH işlem hacmine ulaşmış yani 600.000.000 milyon dolar gibi yüksek bir rakamı kısa sürede yakaladılar. Bakalım bu Metaverse arsalar da Bored Apes maymunları kadar değerlenecek mi?

Son Güncelleme: 8 Mayıs 2022 tarihinde Merve Alis tarafından yapılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir