Binance %20 Komisyon İndirimi (Sitemize Özel %45)

Binance %20 Referans Kodu ve Komisyon İndirimi

Güvenilir, popüler ve en az komisyon ile işlem yapabileceğiniz bir borsa bulmak için yola çıktınız ve uzun araştırmalar sonucunda sektör lideri Binance Borsası ile bitcoin ya da diğer kripto paralara yatırım yapmaya karar verdiniz. Bu noktada Binance %20 Komisyon İndirimi şeklinde bir arama yaparak sitemize geldiğinizi de düşünürsek Binance borsasında karar kıldığınızı söyleyebiliriz.

Öncelikle şunu belirtelim; kripto para alım satımlarında her borsa az da olsa alım-satım işlemlerinden bir komisyon almaktadır. Bu noktada biz devreye giriyoruz ve Binance ile yaptığımız anlaşma sayesinde sizlere tam %45 indirim sağlıyoruz. Bu indirimi nasıl alacağınızın detayları ve 2022 yenilikleri ile yeniden düzenlenmiş haline ulaşmak için okumaya devam edin.

Binance Standart Komisyon Oranları

Her borsa alım-satım işlemlerinden komisyon almaktadır. Borsalar bu şekilde kazanç elde ederler. Binance kripto para borsasının komisyon tablosu aşağıdaki şekildedir:

SıraÜyelik*OranAçıklamaDetay
1VIP 0%0,1Binde 1Standart üyelerden
alınan komisyon
2VIP 0%0,075Binde 0,75Hesabınızda BNB tutup,
komisyon ödemeleri için
BNB kullanırsanız
3VIP 0%0,060Binde 0,60BitcoinOkulu.com
ziyaretçilerine özel %20+%25
Binance komisyon indirimi
*Binance alım-satım hacminiz yani borsa içinde alım satım işlemlerinizin sayısı ve tutarı arttıkça üyelik seviyenizde bir üst basamağa çıkacak ve daha az komisyon ödeyeceksiniz.

Binance %20 Komisyon İndirimi Nedir?

Binance standart kullanıcılardan yani hiçbir indirim almayan kullanıcıdan %0,1 (binde 1) komisyon kesmektedir. Binance %20 komisyon indirimi; borsanın kestiği komisyonların %20’lik kısmını iade almanızı sağlar. Binance borsasından özel olarak aldığımız oran ile %20 + %25 (BNB İndirimi) ile toplamda %45 iade alma şansınız olacak.

Daha önce indirim kodu ile üye olmadıysanız, sistemde tanımlı size özel bir indirim olmayacak. Peki bunu aşmanın bir yolu var mı? Yazımızın devamını okuyun.

Binance Sonradan Referans Kodu Ekleme

Binance Standart Komisyon Oranları Tablosu

Binance’a daha önce üye olduysanız muhtemelen hiçbir referans indiriminiz yok. Yani standart olarak üstteki tablodan da görebileceğiniz gibi binde 1 komisyonun tamamını borsaya ödüyorsunuz. Binance daha az komisyon ödemek isteyenler ya da Binance en az komisyon nasıl öderim diyenler okumaya devam etsin.

Üyeliği doğrulanmış bir hesaba sonradan Binance referans kodu eklemek veya bazılarının deyimiyle sonradan Binance referans kimliği eklemek mümkün olmasa da yeni bir üyelik hesabı açarak referans indirim kodunu kullanabilirsiniz. Bu şekilde açtığınız üyeliğiniz ile ömür boyu referans indirimi sağlayabilirsiniz. Üyelik bilgilerinde gerçek bir kişinin bilgilerini kullanmalısınız aksi halde kimlik doğrulama işlemi yapamayacağınız için üyeliğiniz geçerli olmayacak.

Binance %20 İndirim Kodu

Binance %20 Komisyon İndirimi Sağlayan Kod

Bu indirimi kazanarak ömür boyu işlem yapmak için ilk önce Binance Hesabı Açma bağlantısına tıklayarak %20 indirim kazanarak Binance üyesi olun. Bağlantı yeni pencerede açılacak ve aşağıdaki görselde gördüğünüz şekliyle yazılı bir şekilde karşınıza çıkacak.

Yukarıdaki %20 indirimli referans kodu ile üye olup, Binance hesabınızda da bir miktar BNB coin tuttuğunuzda toplam %45 oranında indirim sağlamış olacaksınız. Sitemize tanımlı indirim kodu ile üyelik yaparak bu indirimi ömür boyu alacaksınız. %5, %10 gibi indirim sağlayan kodlarla üye olup fazla komisyon ödemeyin.

NOT: 2024 yılında yapılan güncellemelerle üyelik sayfalarında ufak değişikliklere giden Binance artık indirim oranınızı email/telefon bilgilerinin doldurulmasından sonra üyeliğin diğer aşamalarında gösteriyor. Sitemiz üzerinden üye olanlar ise %20 komisyon indirimini almaya hala devam ediyor.

Binance %20 + %25 Komisyon İndirimli Üyelik

(Bitcoin Okulu ziyaretçilerine özel %20 Komisyon İndirimi + %25 BNB İndirimi)

Binance Komisyon İndirimi Doğru Bilinen Yanlışlar

Binance Komisyon İndirimi; kripto para borsası Binance her alım-satım işleminden bir komisyon almaktadır. Borsanın gelirini bu komisyonlar oluşturmaktadır. İşte kullanıcının ödeyeceği bu komisyonların oranının düşürülmesi işlemine komisyon indirimi denir.

Örneğin; İlk kez Binance hesabı açarken komisyon indirimi girebilir ve borsada yaptığınız her işlemde, ödediğiniz komisyonun bir kısmını komisyon indirimi olarak hesabınıza geri alabilirsiniz.

Binance %50 komisyon indirimi veya %40 komisyon indirimi şeklinde gördüğünüz reklamlar genelde yanıltıcıdır. Çünkü en fazla Binance %20 komisyon indirimi ve hesabında bir miktar BNB para birimi tutanlara da %25 ekstra indirim vererek toplamda en fazla %45 indirim sağlamaktadır. %20’lik indirim de herkese tanınmaz. Bitcoinokulu gibi Binance ile ortaklık kuran partner sitelere sağlanan bir ayrıcalıktır. Özetle; sitemiz üzerinden Binance üyesi olduğunuzda maksimum indirim olan yüzde yirmi oranı ile ömür boyu üyelik sahibi olacaksınız.

Binance Komisyon İndirimi 2024 Yenilikleri

Binance %20 Komisyon İndirimi Sağlayan Kod

Binance 2024 yılında özellikle Bitcoin ETF başvurularının ABD’de onaylanmasının ardından tekrar yükseliş trendine girdi. Borsa BUSD kullanımına son verirken yerine ikame olarak FDUSD kripto para birimini yaygınlaştırmak için bu para birimine özel avantajlar da sunuyor. Ayrıca Borsanın kendi kripto parası BNB ise hala popülerliğini korumakta ve elinde tutanlara borsa komisyonlarında avantaj saplamakta. Bu tam olarak ne demek derseniz; Binance’in %20’lik indirimine ek %25 BNB indirimi de hala devam etmektedir. Ayrıca BNB’nin Binance içinde Launchpad ve Launchpool gibi pasif gelir sağlayan çeşitli kullanım alanları da bulunmakta.

Binance ile daha az komisyon mümkün mü?

Evet, WZ51BC2P kodunu kullanarak üye olanlar, standart kullanıcılara göre %20 daha az komisyon öderler. Bir miktar BNB Coin hesaplarında tutarlarsa bu oran %45’e çıkmaktadır.

Binance ile %40 komisyon indirimi mümkün mü?

Evet, hatta %45 komisyon indirimi bile mümkün. Bitcoin Okulu’na tanımlı WZ51BC2P kodunu kullanarak üye olduğunuzda BNB tutma şartlarını da sağlayarak kolayca %45 komisyon indirimi alacaksınız.

Binance en çok %45 komisyon indirimi mi sağlar?

Bu oran bazı büyük Binance partner sitelerine sağlanan bir ayrıcalıktır. Bitcoin Okulu da Binance ile partner anlaşmasına sahiptir. Dolayısıyla sitemiz üzerinden üye olanlar bu oranda indirim alır.

Sonradan Binance komisyonunu düşürmek mümkün mü?

Hayır, Binance ilk üyelik esnasında komisyon indirim kodu ile üye olunmalıdır. Sonradan bunu eklemenin bir yolu yok. İndirim kodu ile üye olunduğunda bu size ömür boyu indirim sağlar. Sitemizdeki kodu kullanabilirsiniz.

Binance indirim kodu kullanmanın zararı var mı?

Hayır, tam aksine Binance %20 komisyon indirimi kullanmak, size ömür boyu borsaya ödediğiniz komisyonlardan geri iade alma hakkı sağlar. Kesinlikle komisyon indirimi kodu kullanarak üye olun.

Son Güncelleme: 3 Mart 2024 tarihinde Merve Alis tarafından yapılmıştır.

13 thoughts on “Binance %20 Komisyon İndirimi (Sitemize Özel %45)”

 1. Komisyon indirimi oranınızı %45’e çıkarabilmek için Binance Borsası’nın kendi kripto para birimi olan Binance Coin yani BNB coinden bir miktar tutmanız isteniyor. Borsa açısından baktığımızda hem borsanın coini olan BNB’nin kullanımı yaygınlaşıyor hem de siz BNB tutarsanız komisyon ödemelerinizi BNB olarak borsa hesabınızdan çekiyor ve size de komisyonlardan toplam %45 oranında iade sağlıyor. Hesabınızda sürekli bir miktar BNB tutmanız bu açıdan iyi olur.

  1. Verdiğiniz indirim kodu ile üye oldum indirimden yararlanıp yararlanamadığımı nasıl öğrenebilirim

   1. Merhaba,
    Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra kullanıcı sekmesinin altındaki referans bağlantısına tıklayıp ”Sizinle Paylaşılan Komisyonlar” kısmında komisyon indirimi olarak hesabınıza geri yatan komisyonlar ile ilgili detayları görebilirsiniz.

 2. Aklınızdaki sorulara tek tek cevap verelim:
  1-Evet, sitemizdeki bağlantıya tıkladığınızda Binance üyelik sayfası açılır ve o açılan sayfada üyelik formunun içinde kazanacağınız yüzde yirmi indirim görünür. Üyelik işleminin tamamlanması sonrası Binance %20 referans indiriminden faydalanmaya başlarsınız.

  2-Evet hem alım hem de satım işleminde komisyon ödeniyor. Bunun teknik adı “trading fee” olup, %20 referans indiriminize ek %25 BNB indirimini almak için hesabınızda bir miktar BNB Coin tutun ve komisyon ödemelerinde bunu kullanın. Özellikle yüksek tutarlarla işlem yapanlar ve sık trade edenler için komisyondan geri alınan meblağlar ciddi rakamlara ulaşabiliyor.

 3. Merhaba,
  Binance indirim almamış standart üyeden binde 1 komisyon almaktadır. Örneğin; 10.000-TL tutarında bir işlem yaptığınızda 10TL komisyon ödersiniz. %20 komisyon indirimi olan bir kişi ise ödediği 10TL’nin 2TL’sini geri alacaktır. BNB indirimini de kullananlar için bu rakam 4.5TL’ye kadar çıkmaktadır. Yani 10.000-TL tutarlı işlemin max. komisyon indirimi yani %45 aldığınızda hesabınıza iadesi 4.5TL olmaktadır. Siz bunu hesabınızda BNB olarak görürsünüz.

 4. Merhaba,
  Binance borsasında en az komisyonu %20 komisyon indirimi sağlayan kodla üye olduktan sonra hesabınıza da komisyon ödemeleri için bir miktar BNB yani Binance borsasının kripto parasını koyarak kazanabilirsiniz. Binance borsasında komisyon düşürmenin bir diğer yolu da borsa içinde alım satım işlemleriniz ile yüksek işlem hacmi yakalamaktır. Bu da yüksek bakiyelerle işlem yapanlar için geçerlidir.

 5. Merhaba,
  Binance her yıl indirim kodlarını güncellemiyor. Yani sitemizde yer alan referans kodları hala en güncel en yüksek indirim oranı sağlayan referans kodları. 2021 yılı boyunca hatta 2022 yılında bile bu kodları kullandığınızda Binance en az komisyon ödeyenlerden olacaksınız.

 6. Evet, sitemizdeki kodu ister linki tıklayarak isterseniz manuel olarak elle girerek kullanabilirsiniz. Spot alım satımlarınızda yüzde yirmi komisyon indirimi sağlar.

 7. Evet Binance %20 referans indirimi diye bahsedilen şey o indirim. %40 direk alamıyorsun zaten, %20’ye ek olarak %25 BNB tutanlara veriliyor. Bir de arada BUSD ile işlem yaparsan fee’siz işlem yaparsın hepsi bu.

  1. Merhaba,

   Dönem dönem Binance bazı işlem çiftlerinde komisyonu sıfırlıyor. Bu kripto para çiftlerinde işlem yaparsanız da herhangi bir komisyon ödemiyorsunuz.

 8. Merhaba

  İnternette çeşitli sayfalarda Binance Referans Kodu 30 veya Binance Referans Kodu 40 olarak yazılsa da en yüksek komisyon indirimini WZ51BC2P kodu ile alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir