Binance Global Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Binance Global Hesap Açma

Binance borsası son yıllarda özellikle kripto paraların boğa piyasasına girdiği yıllarda adından oldukça fazla söz ettirdi. Binance her ne kadar yerel dillere ağırlık verse de amiral gemisini her zaman Binance Global oluşturdu. Bitcoin, Ethereum, BNB, DOGE ve Tether gibi işlem hacmi yüksek kripto paraların yanında binlerce altcoin çiftinde de güvenle işlem açabilmeniz bir yana, sürekli yenilenen ürün gamı ile kripto severlere farklı alternatifler de sunuyor. Binance Türkiye’de yer almayan “Vadeli İşlemler” gibi birçok seçenek Binance Global hesabı açtığınızda sizlerin erişimine açılmış oluyor.

Binance Global Hesap Açma

Binance Global Hesap Açma; Dünyanın işlem hacmi bakımından en büyük borsasına bir kullanıcı profili oluşturarak alım, satım ve saklama işlemlerini yapmanıza imkan tanıyan sistemdir. Binance Global hesabı internet bağlantısı olan tüm bölgelerden erişilebilen Türkçe dahil çok sayıda dili destekleyen büyük bir finansal ekosistemdir.

Binance Global %20 + %25 Komisyon İndirimli Üyelik

(BitcoinOkulu.com’a özel %20 Komisyon İndirimi + %25 BNB İndirimi)

Örneğin; bu ekosistemin içinde kripto para alım satımının yanında, kripto para birimlerinizi likidite ihtiyacı olanlara kullandırma, kripto para madenciliği ve takas gibi çok sayıda gelişmiş finansal ürün bulunmaktadır.

Binance Global hesabı açmak için sizi 3 alternatif bekliyor:

  1. E-Posta veya Telefon kullanarak üyelik
  2. Google hesabı ile üyelik
  3. Apple hesabı ile üyelik

Gördüğünüz gibi yaygın kullanımı olan 3 seçenekten birini kullanarak Binance Global hesabı açabilir ve hızlıca hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Binance Global hesabının nasıl açıldığını daha önceki yazılarımızda üyelik formunun doldurulması aşamasından başlayarak kimlik doğrulama aşamaları dahil tek tek açıklamıştık. Üyelik işlemlerinde sorun yaşayanlar üyelikle ilgili o yazımızı okuyabilir ve adım adım üyelik işlemlerini tamamlayabilirler.

Binance Global Türkçe Ekranı

Binance.Com Hesap Açma

Binance.com Hesap Açma, şeklinde belirttiğimiz şey aslında Binance Global hesabı açmakla aynı şeydir. Yani Binance Global üyelik işlemi yaptığınızda Binance.com üyeliği de yapmış olursunuz. Çok sık sorulan bu konuyu da bu şekilde açıklamış olalım. Binance.com ve Binance Global arasında bir fark yoktur. Sosyal medya ortamlarında Binance Global şeklinde yazılıp çizilen şeyin aslında Binance.com olduğunu artık öğrendik. Dolayısıyla üyelik aşamasında da bir fark bulunmuyor.

Binance Global İngilizce Ekranı

Binance Global %20 + %25 Komisyon İndirimli Üyelik

(BitcoinOkulu.com’a özel %20 Komisyon İndirimi + %25 BNB İndirimi)

Binance TR ve Binance Global İlişkisi

Binance TR olarak bilinen yerli kripto para borsası, aslında Binance Global markasının Türkiye için kurmuş olduğu yerel bir borsadır. Bu borsaya Türk bankalarından Havale ve EFT işlemi yapılabilmektedir. Bir çok kullanıcı Binance TR hesabını Binance Global hesabına para veya kripto varlık transferi için kullanmaktadır. Çünkü Binance TR hesabı Binance Global hesabına bağlanabilmekte ve kolay bir şekilde fon transferi hesaplar arasında yapılabilmektedir.

Her iki borsada da ayrı üyelik açılabilir ve daha sonra bu üyelikler birbiri ile ilişkilendirilebilir. Binance TR borsasında da kripto para alım satımı yapabilirsiniz ancak Binance Global kadar geniş bir altcoin yelpazesine sahip değiller. Sadece altcoin değil bir çok finansal ürün yine Binance TR borsasında henüz yer almamaktadır. İlk halka arzlar (ICO) ve hediye dağıtımları (Airdrop) da yine Binance Global üzerinden yapılmaktadır.

Türk kullanıcılar arasında çok yaygın olan Vadeli İşlemler (Futures İşlemleri) de sadece Binance Global üzerinden yapılabilmektedir. Yani Binance TR hesabınızın olması yeterli olmamaktadır.

Binance TR ve Binance Global Tablolu Karşılaştırma

Binance Global vs Binance TR
Binance GlobalBinance TR
Kripto Para Sayısı400’den fazla kripto varlıkta ve 1226 kripto para çiftinde işlem yapabilirsiniz.200’den fazla kripto varlıkta işlem yapabilirsiniz.
Vadeli İşlemlerBinance Global borsası vadeli (futures) işlemlere imkan verir.Binance TR borsası ile vadeli (futures) işlem yapamazsınız.
Para Yatırma ve ÇekmeBinance Global borsasına Binance TR borsası üzerinden Türk Lirası veya USDT gönderimi yapabilirsiniz.Binance TR borsasına tüm bankalardan Türk Lirası para yatırma ve çekme işlemi yapılabilmektedir.
İlk Arz (ICO)Binance Global borsasında düzenli aralıklarla yeni kripto paralar halka arz edilir. Bu size ilk halka arzdan yani piyasaya çıktığı ilk fiyattan varlığa sahip olma şansı verir.Binance TR borsasında ICO etkinliği yapılmaz. Binance Global borsasında listelenen kripto varlıklar bir süre sonra Binance TR borsasında listelenir.
Destek ve YardımBinance Global tüm dünya kullanıcılarına hizmet verdiği için destekten geri cevap alma süreniz Binance Tr borsasına göre uzun sürebilir.Binance TR Türkiye’de hizmet verdiği için Türkçe bilen desteğe ulaşıp nispeten hızlı geri dönüş almak mümkündür.
Kampanya ve PromosyonlarBinance Global borsası sık sık turnuva ve ödüller içeren yarışmalar düzenler. Genellikle büyük meblağlı ödüller dağıtır.Binance TR borsasında ise kampanyalar ve etkinlikler düzenlense de bunların sayısı Binance Global borsasından azdır.
Referans İndirimiMaksimum %20 referans indirimi alabilirsiniz.Maksimum %10 referans indirimi alabilirsiniz.

Binance.Com Sitesi Güvenli Mi?

Binance Global üyelik işleminin ilk adımı Binance.com sitesine giriş yapmaktır. Sundukları bilgilerin güvenli olup olmadığını düşünenler için sitenin Güvenlik Sertifikası bilgilerini aşağıdaki görseldeki gibi siz de kontrol edebilirsiniz. Buradaki kilit simgesi bir çeşit güvenlik sertifikasını belirtmekte olup ziyaret edeceğiniz sitede verilerinizin güvende olduğunu göstermektedir. 2FA ile yetkisiz kullanıcı girişleri, SAFU gibi sigorta işlemleri ile de kullanıcı bakiyeleri Binance.com’da güvence altına alınmıştır.

Binance.com Sitesi Güvenilir Mi?
Binance.com Güvenilir Mi?

Binance Global Güvenli Mi?

Kripto para borsaları için bir numaralı öncelik güvendir. Binance Global borsasında da güvenle hesap açmak, borsanın uyulmasını istediği standart adımlarına uyduktan sonra son derece güvenlidir.

Binance Global Üyelik Zor Mu?

Binance Global üyeliği için standart olarak sadece e-mail ve cep telefonu gibi temel bilgilerin girişi ile bunların onaylanması sonrasında hesabınız açılmış oluyor. Bu işlem 1 dk’dan daha kısa sürede tamamlanıyor ve sonrasında borsanın ara yüzü sizi karşılıyor.

Binance Global Mobil Uygulaması Var Mı?

Evet hem Android hem de IOS cihazlar için uygulama mevcut. Uygulamalar Türkçe dahil bir çok dili desteklemekte. Dil Türkçe olarak ayarlandığında bazı menüler kapalı gelmekte ancak İngilizceye çevrildiğinde tekrar açılmakta.

Binance TR Hesabım Var Binance Global Hesabı Açmalı mıyım?

Eğer Vadeli İşlemler (Futures) işlemleri yapmak, kripto paraların ilk halka arzlarına katılmak, Launchpool ve Launcpad gibi fırsatlardan yararlanmak istiyorsanız Binance Global hesabı açmalısınız. Çünkü Binance TR şu an için bu hizmetleri sunmamaktadır.

Son Güncelleme: 5 Nisan 2024 tarihinde Merve Alis tarafından yapılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir