Binance İle İlgili Yorum ve Şikayetler

Binance Yorum ve Şikayetler

Bu yazıda hem dünyanın hem de ülkemizin lider kripto para borsası Binance ile ilgili en sık yapılan yorumların ve Binance ile ilgili müşterilerin en sık dile getirdikleri şikayetlerin neler olduğunu açıklamaya çalışacağız. Bazı yorum ve şikayetlerin ise neden gerçek dışı olduğuna dair detaylı açıklamalar yapacağız. 2021 yılında müşteri sayısını ve işlem hacmi miktarını katbekat artıran Binance ile ilgili en sık yapılan yorumlara geçmeden önce bunları 2 ana bölüm altında inceleyeceğimizi belirtelim. Bunlardan ilki Binance Yorumları ikincisi ise Binance Şikayetleri.

Binance Yorumları

Herhangi bir konuda yorum arayan kişilerin genelde ilk yaptığı şey; arama motorlarına ilgili konu başlığını yazmak ve yanına “ekşi” veya “twitter” gibi kullanıcı deneyimlerini görebileceği mecralardan birini yazarak gerçek bilgiye ulaşmak. Örneğin; Binance’a üye olmayı düşünen birinin arama motorundaki araması şu şekilde olabilir: “binance yorum ekşi” Bu o kişinin Ekşi Sözlük sitesindeki Binance yorumlarını okumak istediğini gösterir. Biz de şimdi kullanıcıların Binance ile ilgili sosyal mecralara sıklıkla paylaştığı yorumlara ve bu yorumların ne kadar gerçeği yansıtıp yansıtmadığına bakacağız.

Binance Müşteri Hizmetleri Yavaş

Binance Müşteri Hizmetleri Nasıl?

Binance’a tekil ziyaret sayılarına göre yapılan sıralamada Türkiye birinci sırada yer alıyor. Yani Binance borsasının Türkiye’den milyonlarca kullanıcısı var. Çok kısa sürede hızlı büyüyen borsa destek personeli sayısını da her geçen gün artırıyor. Özellikle twitter üzerinden gerek global gerekse Türkiye destekleri mevcut. Yine de konu para olunca müşteriler sorunlarına anında çözüm bulmak istiyorlar. Anında cevap alamayınca da gerek şikayetvar, ekşi sözlğk gibi sitelere gerekse de sosyal medya araçlarına bu rahatsızlıklarını dile getiriyorlar.

Binance Donuyor

Donma yani sisteme veya sistem fonksiyonlarına istenilen sürede erişememe sorunu zaman zaman kripto para borsalarında yaşanabilmektedir. Bu sorunun temelinde kısa bir zaman aralığında çok sayıda müşterinin işlem yapmak için borsaya akın etmesi yatar. Özellikle borsanın büyük ve ani düşüş ve yükseliş dönemlerinde görülür. Dünyanın en gelişmiş sistemlerini de kullansanız milyonlarca insanın aynı anda sisteme yüklenmesi sistemde yavaşlık veya donmalar olarak kendini hissettirir. Örneğin; hackerların DDOS adıyla bilinen saldırı şekilleri de bunun benzer bir türüdür. Hacker sisteme aynı anda çok fazla istek gönderir ve sistemin istek cevaplama kapasitesinin aşılmasını sağlayarak sistemi çalışmaz hale getirir. Zaman zaman Facebook, Google, Yahoo gibi dünya devleri bu saldırılar karşısında çaresiz kalmıştır.

Binance borsası kripto para borsaları arasında sistem alt yapısı en güçlü olanlar içindedir ve donma veya yavaşlama gibi sorunların en az yaşandığı bir iki borsadan biri olarak bilinir.

Binance Şikayetleri

Binance hem global alanda hem de Türkiye’de üye sayısını artırdıkça, memnun olan müşteriler kadar memnun olmayan müşteriler de olabiliyor. Kripto para borsalarında en çok şikayet edilen noktalar; müşteri hizmetlerinin yetersiz oluşu, sistem donmaları, para yatırma ve çekme işlemlerinin uzun sürmesi ve kimlik doğrulama işlemlerinin uzunluğu gibi ana başlıklar. Şimdi bu şikayetlere ve çözümlerine bir göz atalım.

Binance Uygulaması Yüklenmiyor

Bu konuda en çok karşılaşılan şikayetler; Binance yüklenmiyor veya Binance mobil uygulaması yükleme hatası şeklinde özetlenebilir. Yani; kullanıcı cep telefonuna ya da mobil cihazına Binance uygulamalarından birini indiriyor ancak yükleme esnasında hata alıyor veya uygulamayı hiç açamıyor. Bu durum ya yükleme yapılan cihazın güncel olmayan bir işletim sistemine sahip olması ya da Binance uygulamasını çalıştıracak kapasitede olmamasından kaynaklanabilir.

Binance Yüklenmiyor

ÇÖZÜM: Binance uygulamasını indirmeden de Binance’a üye olabilir veya kullanıcı adı ve şifresini daha önce aldıysanız Binance kullanmaya devam edebilirsiniz. Nasıl mı? Öncelikle Binance Sitesine giriş yapın. Binance sitesine girişi ister mobil isterseniz masaüstü PC ile yapabilirsiniz. Yani Binance borsasını web sürümünde çalıştırarak tıpkı mobilde yaptığınız tüm işlemleri yapabilirsiniz.

Binance Kimlik Doğrulama Sorunu

Bu sorunun bir diğer adı da Binance yüz doğrulama sorunu olarak bilinmektedir. Burada kullanıcı üyelik işlemlerine başlamış ancak üyelik işlemini tamamlayamamıştır. Bunun birkaç nedeni olabilir. Mesela, kimlik fotoğrafı güncel veya net olmayabilir. Geçerli bir kimlik belgesi ibraz edilmemiş olabilir. Verilen isim ve TC bilgileri eşleşmiyor olabilir.

ÇÖZÜM: Üyelik işlemlerine mobil uygulamadan başladıysanız ve doğrulama işlemini tamamlayamıyorsanız birde Binance web sitesinden üye olmayı deneyebilirsiniz. Kimlik doğrulamanın püf noktası her aşamada size verilen ipuçlarını okumak ve aynen uygulamaktır. Uyarılara göre adım adım ilerlerseniz hesabınız çok kısa sürede doğrulanacaktır.

Binance Global Hangi Site

Evet haklısınız herkes Binance Global üyesi olmanızı tavsiye ediyor. Gerek alt yapı gerekse coin çeşitliliği fazla olduğu için Binance Global kullanın diyorlar peki ama arama motorlarına Binance yazınca karşınıza bir sürü Binance adını içeren web sitesi çıkmakta. Bunlardan hangisi gerçek Binance sitesi? Hangisi Binance Global ana sitesi? Doğru olanı bulmak için çözüm burada.

ÇÖZÜM: Türkiye’den kullanıcıların kullanımına sunulmuş 2 adet Binance sitesi ve çok sayıda Binance tanıtım sitesi bulunmakta. Eğer Binance global sitesine yani tüm dünyanın işlem yaptığı Binance ana sitesine giriş yapmak istiyorsanız buraya tıklayın.

Siz de karşılaştığınız sorunları detaylı olarak yorum bölümüne yazabilir ve gerek sitemiz ziyaretçilerinden gerekse bizlerden cevap alabilirsiniz.

Son Güncelleme: 21 Kasım 2021 tarihinde Merve Alis tarafından yapılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir