Binance Nasıl Üye Olunur? Adım Adım Resimli Anlatım

Binance Nasıl Üye Olunur ?

Binance uzun süredir Dünyanın en büyük kripto para borsası unvanını kimseye kaptırmıyor. Türkiye’de de yerel borsalar ile ilgili sıkıntı yaşayan ya da acemilik dönemini yerel borsalar ile geçirenlerin ustalık dönemindeki ilk durağı Binance kripto para borsası oluyor. Bu yazıyı okuduğunuza göre siz de onlardan birisiniz. Üye olmadan önce Binance hakkında daha detaylı bilgi almak için Binance Güvenilir Mi yazımızı da okuyabilirsiniz.

Binance Nasıl Üye Olunur veya Kayıt Adımları

Binance nasıl üye olunur diye soranlar hazırladığımız adım adım rehber ile Binance üyelik adımlarını kolayca tamamlayacaklar. Üstelik Binance üyelik işlemlerinin nasıl yapıldığını resimli ve Türkçe olarak açıkladık. Uzun süredir Binance borsası ile çalıştığımız için ne gibi sorunlar yaşayacağınızı biliyor ve o kısımları daha detaylı açıklıyoruz.

Örneğin; Binance borsasına üye olamıyorum çünkü doğrulama adımını geçemiyorum ya da Binance üyelik işlemimi tamamlayamadım çünkü seçtiğim şifreyi kabul etmiyor şeklinde sorular bize çok sorulmakta biz de bu noktalarda resimli bir rehber ile daha detaylı bilgi vermeye çalıştık.

Binance hesap açma işlemi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de “Referans Kimliği (isteğe bağlı)” alanına hangi kodun yazılacağı. İlk kez üye olurken bu alana düşük indirim sağlayan bir kod yazanlar veya boş bırakıp hiçbir kod yazmayanlar ileride Binance ikinci hesap açma nasıl olur, bir yolu var mı? diyerek bizlere yazmaktalar. Bu yazının sonunda bunun cevabını da bulacaksınız. Sadece adımları takip edin.

Binance Sitesine Giriş (Adım 1)

Binance üyelik işleminin ilk adımı Binance Sitesine Giriş yapmak. Bağlantıya tıkladığınızda Binance sitesinin üyelik sayfasına yönlendirileceksiniz. Verdikleri bilgilerin güvende olup olmadığını düşünenler için sitenin Güvenlik Sertifikası bilgilerini aşağıdaki görseldeki gibi siz de kontrol edebilirsiniz.

Binance Sitesi Güvenlik Sertifikaları

Binance sitesi ile yaptığımız anlaşma sayesinde sitemiz üzerinden üye olanlara Binance komisyonlarının %20’lik kısmı geri iade edilmekte. Üstelik bu komisyon indirimini ömür boyu alacaksınız.

Binance Global Sitesi Hem İngilizce Hem Türkçe Dil Seçeneği

Binance Üyelik Formunun Doldurulması (Adım 2)

Binance Sitesine Giriş bağlantısı ile Binance sitesine girdiyseniz karşınıza aşağıdaki gibi kısa bir üyelik formu çıkacak. Burada geçerli bir email adresi ve en az 8 karakter uzunluğunda içinde en az bir büyük harf ve bir rakam bulunan şifre belirlemelisiniz. Şifrenizi unutmamanızı öneririz.

Binance Üyelik Formu Doldurma Ekranı

İster Türkçe isterseniz İngilizce siteden üye olun. Üye olduktan sonra siteyi istediğiniz dilde kullanabileceksiniz. Biz yine de Binance Global’in ingilizce üyelik ekranını ve nasıl dolduracağınızı resimli bir şekilde aşağıya bırakıyoruz.

Binance Global Üyelik Formu Doldurma Ekranı (İngilizce)

Binance Doğrulama İşlemleri (Adım 3)

Hesap oluştur bağlantısına tıkladığınızda sizi bir sonraki adım olan Hesap Doğrulama adımına yönlendirecek. Burada bir önceki adımda girdiğiniz email adresine gönderilen 6 haneli kodu girmeniz gerekiyor.

Binance Üyelik Hesap Doğrulama Aşaması

Email adresinize aşağıdakine benzer bir email ve size özel bir kod gönderilecek. Bu 6 haneli kodu Hesap Doğrulama alanında uygun yere yazdığınızda bir sonraki adıma geçeceksiniz. Emailine bu kod gelmeyenler köşedeki “Tekrar Gönder” tuşu ile tekrar kod talep edebilirler.

Binance Üyelik Doğrulama Emaili

Binance Kimlik Doğrulama (Adım 3)

Artık Binance sitesine yönlendirilmiş olmalısınız sağ üst köşede yer alan kişi simgesine tıklayarak email adresinizin üzerine tıkladığınızda gerekli Binance kimlik doğrulama sayfasına ulaşacaksınız. Aşağıdaki görselde de görebilirsiniz.

Binance Kimlik Doğrulama Sayfasına Giriş

Burada karşınıza 2 seçenek çıkacak dilediğiniz doğrulama yöntemini seçebilirsiniz. İsterseniz sms onayı isterseniz yine cep telefonuna indireceğiniz Google Authentication uygulaması ile Binance’ın size vereceği QR kodu okutarak hesabınızı doğrulayabilirsiniz.

Binance Cep Telefonu ve Google Verification Doğrulamaları

Kısmen daha kısa süren doğrulama yöntemi olan cep telefonu ile SMS doğrulamasına tıkladığınızı düşündüğümüzde aşağıdaki ekran sizi karşılayacak. Burada cep telefonu bilginizi girin ve “Send Code” yani kodu gönder tuşuna basın. Email adresinize gelen kodu ilgili alana girin. Daha sonra aşağıda 2. “Send Code” ekranına tıklayın bir kod da email adresinize gelecek. O kodu da ilgili kutucuğa girerek Submit yani Onay tuşuna basın.

Binance Cep Telefonu Onay Ekranı

Onay işlemleriniz tamamlandığınızda sitenin sağ üst köşesinde yer alan “Kimlik” sekmesine İngilizce kullananlar ise “Identification” sekmesine tıklayabilir.

Binance Kimlik Doğrulama Ekranına Geçiş

Bu adımda aşağıdaki ekranı görüyor olmalısınız. Buradan ülke olarak Türkiye’de olduğunuzu düşünerek Türkiye seçin ve Başla tuşuna tıklayın.

Bianance Doğrulama Başlatma Ülke Seçimi

Başla tuşundan sonraki ekranda sizden TC kimlik numarası, doğum tarihi ve adres bilgilerini isteyen bir ekran gelecek. Her alanı TAM ve EKSİKSİZ doldurun, adres ve posta kodu dahil. Hesabınıza yanlış bilgi girişi olduğunu düşündüklerinde hesabınız ONAYLANMAZ. Bu kısımları doldurup en alttaki kutucuğu işaretleyin. Buraya KESİNLİKLE doğru bilgiler giriniz. Binance sizin kimlik bilgilerinizi çalmaz. Dünyanın en büyük kripto para borsasına kayıt olduğunuzu unutmayın.

Binance Kimlik Doğrulama Kişisel Bilgi Giriş Ekranı

Binance Gelişmiş Kimlik Doğrulama (Adım 4)

Temel doğrulama aşamalarını bitirdiğinizde Gelişmiş Doğrulama işlemleri başlayacak. Bu kısımda sisteme kimlik belgenizin ön ve arka yüzün ayrı ayrı yüklemelisiniz. Bu aşamada da gerçek bir kimlik kullanın ve üzerindeki fotoğraf ve yazıların görünür olduğundan emin olun.

Binance Kimlik Ön ve Arka Yüz Yükleme Ekranı

Bir sonraki ekranda sistem, PC’nizin web kamerası varsa sizden kameraya bakmanızı ve bir fotoğraf çekilmenizi (selfie) isteyecek. Cep telefonu gibi mobil bir program ile üyelik yaptıysanız sizden yine selfie çekilmenizi isteyecek. Bazı durumlarda selfie çekilirken elinize bir kağıt alıp üzerine o günün tarihini yazmanızı da isteyebilir. Bunu sahteciliklerin önüne geçmek için bir güvenlik önlemi olarak yapıyor. Doğrulama işlemleri 1 saat ile 24 saat arasında sürebilmekte.

Binance Üyelik İşlemlerinde 2023 Yılı Yeniliği

Binance nasıl üye olunur konulu makalelerin bir çoğu güncelliğini yitirmiştir. Ancak sitemizdeki makalelerin neredeyse tamamı düzenli aralıklarla güncellenmektedir. Binance borsasına üyelik açmak ile ilgili en son haberleri yine bu sayfada bulabileceksiniz.

Örneğin 2022 yılında Binance kayıt ana sayfasında Apple kullanıcıları için “Apple ile Devam Et” şeklinde bir yenilik getirdi. Daha önce böyle bir bağlantı yoktu ve doğrudan üyelik işlemleri başlatılıyordu. Apple kullanıcıları için bir nevi kısa yol oluşturan Binance, her geçen gün sistemini geliştirmeye devam ediyor. 2023 yılında ise yeni üyelere yönelik 100 USD komisyon iadesi kampanyası başlattı.

Binance Kayıt Sayfası 2022 Görünümü

Binance Hesabı Açmanın Püf Noktaları

Binance hesap açma işlemi sırasında dikkat edeceğiniz bazı püf noktaları var. Binance borsasına üyelik sırasında dikkat edeceğiniz işte bazı püf noktaları:

 • Kimlik üzerindeki fotoğraf ile sistemin çektiği fotoğrafın benzer olmalı. Sakallı ve sakalsız fotoğraflar genellikle sorun çıkarabilmekte. Kimlik fotoğrafınıza benzer bir poz vermeye çalışabilirsiniz.
 • Bir diğer konu ise verilen bilgilerin kesinlikle doğru olması. Para yatırırken ve çekerken sorun yaşamak istemiyorsanız üyelik işlemini doğru bilgiler ile tamamlayın.
 • Aynı TC No ve telefon numarası ile 2. kez üye olamazsınız.

Binance borsasına üye olmanın en hızlı yolunu kapsamlı bir şekilde açıkladık ve üyelik işlemini beraberce TAMAMLADIK. Bundan sonra yapacağınız şey ise Binance borsasına üye olmanın keyfini çıkarmak.

Binance Üyelik Açma Sıkça Sorulan Sorular

Binance Hesabı Nasıl Açılır?

Binance üyelik formunun doldurulmasıyla başlayan ve kimlik doğrulama işlemleriyle tamamlanan 4 adımın geçilmesiyle Binance üyelik işlemi tamamlanmaktadır.

Binance Komisyon İndirimini Nasıl Alırım?

Komisyon indiriminde en yüksek oran %20’dir. Hesabınızda BNB coin tutmanız durumunda %25 daha indirim alıp toplamda %45 komisyon indirimi alabilirsiniz. Sitemiz üzerinden üye olanlar bu indirimi otomatik olarak alır. İndirim için yazılması gereken kod:WZ51BC2P

Türkiye’den Binance Üyeliği Açılır Mı?

Evet, Türkiye’de ikamet edenler de Binance üyeliği açabilir. Binance çokuluslu bir kripto para firması olup Türkiye gibi onlarca ülkede işlem yürütmektedir. Türkiye’den Binance üyeliği açmakla ilgili herhangi bir kısıtlama yoktur.

Binance Üyelik

(BitcoinOkulu.com’a özel %20 Komisyon İndirimi + %25 BNB İndirimi)

Son Güncelleme: 25/10/2023 (Binance Üyelik İşlemleri ve Bonus bilgileri 2023 Ekim ayında getirilen düzenlemelere göre revize edilmiştir.)

23 thoughts on “Binance Nasıl Üye Olunur? Adım Adım Resimli Anlatım”

 1. Ne yaptıysam Binance üye olamıyorum, Googleda nasıl üye olurum, nerede hata yapıyorum diye ararken sizin sayfanıza denk geldim. Buradaki resimlerden nasıl üye olacağımı ve kayıt esnasında nerede hata yaptığımı anladım.

  Neyse özetle nasıl üye olacağımı uzun uğraşlar sonunda anladım ve sorunu çözmüş olduk artık bende Binance üyesiyim. Yazınız için teşekkür etmek istedim.

 2. Artık çoğu kullanıcı işlemlerini mobil uygulamalardan veya cep telefonundan yapıyor. Binance üyeliğini cep telefonu ile nasıl açabileceğimizi anlatsaydınız daha faydalı olurdu.

  1. Binance üyelik adımları ve menüler hem binance web hem de binance mobil için oldukça benzer. Cep telefonu gibi mobil aygıtlar üzerine Binance nasıl üye olunur konulu bir yazı hazırladığımızda buradan tekrar sizinle paylaşırız.

 3. Merhaba,
  Referans numarasını kullanıp üyesi olduğumuz kişiler bizim hangi kişisel bilgilerimize görebilir. Yani %10 %20 gibi indirimler var bunları kazandığımızda bizi üye yapan kişi bizim hesap bakiyemizi, aldığım coinleri ya da adımızı soyadımızı görür mü?

  1. Referans indirimi olan bir kişi üzerinden üye olduğunuzda %0 ile %20 arasında indirim kazanabilirsiniz. Bunun oranını size indirimi tanımlayacak kişi istediği şekilde ayarlayabilir. Referans bağlantısı ile üye olduğunuzda sizi üye yapan kişi aşağıdaki bilgileri görebilir:
   1-Binance sisteminin her üyeye atadığı üyelik ID numarası. (4424343335 gibi bir numara)
   2-Alım-satım yaptığınız kripto paraların adları ve ödediğiniz komisyon miktarı.
   NOT: Binance hesap açma işlemi sırasında verdiğiniz; isim, cep telefonu, email gibi kişisel bilgileriniz hatta hesap bakiyesi bilgileriniz bile sizi üye yapan kişi tarafından görüntülenemez.

 4. Merhaba, Ben ilk defa Binance üye olacağım. Sizin verdiğiniz ref. koduyla Binance üye olup artık %20 indirimden faydalanacağım buraya kadar tamam. Birde trbinance var buraya da üye olmak istiyorum bunun içinde bir ref. kodu var mı ? Binance ve trbinance ayrı ayrı mı ref. kodu bulup üye olmalıyım yoksa sizin kodunuzla binanse üye olup o hesabı trbinance mi bağlamalıyım. İndirim orada da aynı şekilde mi olur yada en iyi şekli nedir bu işin. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

 5. Merhaba. Acemi olarak kendi başıma hesap açtım. Kimlik doğrulama yapmıştım yani tc ve ad bilgileri. Sonradan referans ekleyemeceğimi öğrendiğimde hesabı sil dedim ve onaylandı. Aynı mail adresi ile referans kodu alarak tekrar üye oldum . Fakat Personel ID(Kimlik numarası) kullanımda diyor doğrulamayı kabul etmiyor. Bunu nasıl çözebilirim?

  1. Merhaba,
   Bunun iki yolu var:
   1-Kendi hesabınızı çeşitli doğrulama adımlarını geçtikten sonra kalıcı olarak sildirmek için Binance destek ekibi ile https://binance.zendesk.com/hc/tr/requests/new adresinden iletişime geçin ve durumunuzu anlatan bir yardım talebi oluşturun. Durumunuzu detaylı olarak anlattıktan sonra kayıtlı email adresinize bir bağlantı gönderilecek o bağlantıya tıklayıp istenilen belgeleri yükledikten sonra hesabınız kalıcı olarak silinir. Bu işlem yoğunluk durumuna göre 1 haftaya kadar sürebilir. Bazen acele eden kullanıcılar ilk kullanıcı silinmeden 2. bir kullanıcıyı oluşturduklarında TC Kimlik numarası çakışması olabilmektedir.

   2-Bir diğer yol ise bir başka kişi adına Binance hesabı açabilir ve onun Binance hesabını onun bilgisi dahilinde kullanabilirsiniz. Farklı email, farklı telefon numarası kullanmanız durumunda daha az sorun yaşarsınız.

 6. Binance global hesap açma işlemi sırasında sitenizdeki yüzde yirmi indirim sağlayan kodu kullanarak Binance üyesi oldum. Şimdi Binance sitesi içinde Futures bölümünde de işlem yapmak istiyorum ama kod giriş kısmı kapalı geliyor yani oraya tıklanmıyor. Futures için referans kodunuzu nasıl girebilirim. Kolay Gelsin.

  1. Merhaba,
   Binance Global sitesine, daha önce bitcoinokulu.com üzerinden referans kodu kullanarak üye olan kullanıcıların Binance Futures kısmında hesap oluştururken yeniden referans kodu girmelerine gerek yoktur. Futures hesabını açtığınızda maksimum verilen %10 indirimi haketmiş olacaksınız. Hesabınızda bir miktar BNB tutarak da %10 daha indirim alacaksınız.

   Sitemiz üzerinden üye olmamış kişilerin %10 indirim alması için kullanması gereken kod tr10 kodudur. Nasıl üye olunur, nasıl hesap açılır gibi konularda daha önce detaylı olarak yazmıştık. Detaylı anlatım için o yazılara bakılabilir.

 7. Binance global hesap açma işlemi sırasında bazı noktalarda takılmıştım. Sitenizdeki görseller sayesinde üyelik işlemimi tamamladım. Şimdi iki sorum var. Birincisi binance global hesabıma nasıl para yükleyebilirim. İkincisi binance global hesabı ile binance.com’un bir farkı var mı?
  Şimdiden teşekkürler.

  1. Merhaba,
   1- Binance Global hesabınıza kripto yüklemek için yerli borsaları kullanabilirsiniz. Yerli borsalara Havale/EFT ile yapacağınız transfer sonrası kriptolarınızı Binance Globale transfer ederek, orada işlemlerinize devam edebilirsiniz.
   2- Hayır. Binance Global ve Binance.com aynı şeyi ifade etmektedir. Yani Binance şirketinin uluslararası kripto para alım satım platformu.

 8. Daha önce Türk borsalarından bazıları ile alım satım işlemi yaptım. Ancak güven konusunda yaşadığım sıkıntılardan dolayı Binance Global hesabı açmak istiyorum. Binance Global’in Binance ile aynı şey olduğunu biliyorum. Sormak istediğim ise Binance Global hesap açmak için bizden ekstra kimlik bilgisi ve fotoğraf istiyor. Bunlar gerekli mi?

  1. Merhaba,
   Binance Global şu anda dünyada ve ülkemizde en çok tercih edilen borsalardan biri. Büyük ve güvenilir borsaların hepsi üyelik ve hesap oluşturma işlemleri için sizden kimlik bilgisi isteyecektir. Binance Global hesap açma işlemini kimlik bilgisi vermeden yapabilirsiniz ancak hesap doğrulama işlemi için kimlik bilgisi, fotoğraf gibi çeşitli bilgileri sunmak zorunda kalacaksınız.

 9. Binance nasıl üye olunur yazınızı okudum ancak yazıda binance programının kullanımını anlatmamışsınız. Üye olduktan sonra alım satımı nasıl yapıyoruz?

  1. Merhaba,
   Yazımızda binance borsasına nasıl üye olunur adım adım anlattık yani bu yazımızın konusunu sadece üyelik işlemleri oluşturmakta. Binance uygulamasının kullanımı ise başka bir yazının konusu.

 10. Binance kayıt işlemi kısa sürüyor da doğrulama işlemleri için biraz bekliyoruz. O kısımda hızlansa fena olmaz.

 11. Benim üyelik ve doğrulama işlemlerim çok hızlı oldu. Yaptığım sadece gönderdiğim kimlik ve fotoğraf görsellerini net çekilmiş olarak yollamaktı. Tüm bilgileri doğru girdim üyeliğim 30dk onaylı hale geldi.

  1. Merhaba,

   Üyelik adımlarında size verilen ipuçlarını okur ve üyelik işlemlerini onlara uygun şekilde ilerletirseniz üye olurken bir sorun yaşamazsınız.

 12. Binance üyelik işlemi nasıl yapılır açıklamışsınız ancak Binance para nasıl çekilir veya para nasıl yatırılır bu konuda bir açıklama bulamadım sitede. Bu konularda da paylaşımda bulunabilirmisiniz.

  1. Merhaba,

   Binance global borsasına Binance TR hesabınızdan veya herhangi bir kripto para borsası hesabınızdan para aktarabilirsiniz. Siteler Türkçe olduğu için nasıl yapıldığının detaylarına girmiyoruz.

 13. Merhaba, binance mobil uygulamasında kayıt ol kısmını bulamadım. Uygulama direk giriyor acaba web üzerinden kayıt olsam mobilden bunu kullanabilirmiyim?
  İyi çalışmalar

  1. Merhaba,

   İster mobil uygulamalar üzerinden isterseniz de web sitesine girerek üye olun, sitemizdeki referans kodları her iki platformda da geçerlidir. Web sayfası üzerinden üye olmuş kişiler aynı e-posta ve şifre ile mobil uygulamalarında da Binance’a giriş yapabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir