Bitcoin Okulu

Binance Nasıl Üye Olunur? Adım Adım Resimli Anlatım

Binance Nasıl Üye Olunur ?

Binance nasıl üye olunur - Binance hesap açma

Binance uzun süredir Dünyanın en büyük kripto para borsası unvanını kimseye kaptırmıyor. Türkiye’de de yerel borsalar ile ilgili sıkıntı yaşayan ya da acemilik dönemini yerel borsalar ile geçirenlerin daha sonraki ilk durağı Binance kripto para borsası oluyor. Bu yazıyı okuduğunuza göre siz de onlardan birisiniz. Üye olmadan önce Binance hakkında daha detaylı bilgi almak için Binance Güvenilir Mi yazımızı da okuyabilirsiniz.

Binance Nasıl Üye Olunur veya Kayıt Adımları

Binance nasıl üye olunur diye soranlar hazırladığımız adım adım rehber ile Binance üyelik adımlarını kolayca tamamlayacaklar. Üstelik Binance üyelik işlemlerinin nasıl yapıldığını resimli ve Türkçe olarak açıkladık. Uzun süredir Binance borsası ile çalıştığımız için ne gibi sorunlar yaşayacağınızı biliyor ve o kısımları daha detaylı açıklıyoruz.

Örneğin; Binance borsasına üye olamıyorum çünkü doğrulama adımını geçemiyorum ya da Binance üyelik işlemimi tamamlayamadım çünkü seçtiğim şifreyi kabul etmiyor şeklinde sorular bize çok sorulmakta biz de bu noktalarda resimli bir rehber ile daha detaylı bilgi vermeye çalıştık.

Binance hesap açma işlemi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de “Referans Kimliği (isteğe bağlı)” alanına hangi kodun yazılacağı. İlk kez üye olurken bu alana düşük indirim sağlayan bir kod yazanlar veya boş bırakıp hiçbir kod yazmayanlar ileride Binance ikinci hesap açma nasıl olur, bir yolu var mı? diyerek bizlere yazmaktalar. Bu yazının sonunda bunun cevabını da bulacaksınız. Sadece adımları takip edin.

Binance Sitesine Giriş (Adım 1)

Binance üyelik işleminin ilk adımı Binance Sitesine Giriş yapmak. Bağlantıya tıkladığınızda Binance sitesinin üyelik sayfasına yönlendirileceksiniz. Verdikleri bilgilerin güvende olup olmadığını düşünenler için sitenin Güvenlik Sertifikası bilgilerini aşağıdaki görseldeki gibi siz de kontrol edebilirsiniz.

Binance sitesi ile yaptığımız anlaşma sayesinde sitemiz üzerinden üye olanlara Binance komisyonlarının %20’lik kısmı geri iade edilmekte. Üstelik bu komisyon indirimini ömür boyu alacaksınız.

Binance Üyelik Formunun Doldurulması (Adım 2)

Binance Sitesine Giriş bağlantısı ile Binance sitesine girdiyseniz karşınıza aşağıdaki gibi kısa bir üyelik formu çıkacak. Burada geçerli bir email adresi ve en az 8 karakter uzunluğunda içinde en az bir büyük harf ve bir rakam bulunan şifre belirlemelisiniz. Şifrenizi unutmamanızı öneririz.

İster Türkçe isterseniz İngilizce siteden üye olun. Üye olduktan sonra siteyi istediğiniz dilde kullanabileceksiniz. Biz yine de Binance Global’in ingilizce üyelik ekranını ve nasıl dolduracağınızı resimli bir şekilde aşağıya bırakıyoruz.

Binance Doğrulama İşlemleri (Adım 3)

Hesap oluştur bağlantısına tıkladığınızda sizi bir sonraki adım olan Hesap Doğrulama adımına yönlendirecek. Burada bir önceki adımda girdiğiniz email adresine gönderilen 6 haneli kodu girmeniz gerekiyor.

Email adresinize aşağıdakine benzer bir email ve size özel bir kod gönderilecek. Bu 6 haneli kodu Hesap Doğrulama alanında uygun yere yazdığınızda bir sonraki adıma geçeceksiniz. Emailine bu kod gelmeyenler köşedeki “Tekrar Gönder” tuşu ile tekrar kod talep edebilirler.

Binance Kimlik Doğrulama (Adım 3)

Artık Binance sitesine yönlendirilmiş olmalısınız sağ üst köşede yer alan kişi simgesine tıklayarak email adresinizin üzerine tıkladığınızda gerekli Binance kimlik doğrulama sayfasına ulaşacaksınız. Aşağıdaki görselde de görebilirsiniz.

Burada karşınıza 2 seçenek çıkacak dilediğiniz doğrulama yöntemini seçebilirsiniz. İsterseniz sms onayı isterseniz yine cep telefonuna indireceğiniz Google Authentication uygulaması ile Binance’ın size vereceği QR kodu okutarak hesabınızı doğrulayabilirsiniz.

Kısmen daha kısa süren doğrulama yöntemi olan cep telefonu ile SMS doğrulamasına tıkladığınızı düşündüğümüzde aşağıdaki ekran sizi karşılayacak. Burada cep telefonu bilginizi girin ve “Send Code” yani kodu gönder tuşuna basın. Email adresinize gelen kodu ilgili alana girin. Daha sonra aşağıda 2. “Send Code” ekranına tıklayın bir kod da email adresinize gelecek. O kodu da ilgili kutucuğa girerek Submit yani Onay tuşuna basın.

Onay işlemleriniz tamamlandığınızda sitenin sağ üst köşesinde yer alan “Kimlik” sekmesine İngilizce kullananlar ise “Identification” sekmesine tıklayabilir.

Bu adımda aşağıdaki ekranı görüyor olmalısınız. Buradan ülke olarak Türkiye’de olduğunuzu düşünerek Türkiye seçin ve Başla tuşuna tıklayın.

Başla tuşundan sonraki ekranda sizden TC kimlik numarası, doğum tarihi ve adres bilgilerini isteyen bir ekran gelecek. Her alanı TAM ve EKSİKSİZ doldurun, adres ve posta kodu dahil. Hesabınıza yanlış bilgi girişi olduğunu düşündüklerinde hesabınız ONAYLANMAZ. Bu kısımları doldurup en alttaki kutucuğu işaretleyin. Buraya KESİNLİKLE doğru bilgiler giriniz. Binance sizin kimlik bilgilerinizi çalmaz. Dünyanın en büyük kripto para borsasına kayıt olduğunuzu unutmayın.

Binance Gelişmiş Kimlik Doğrulama (Adım 4)

Temel doğrulama aşamalarını bitirdiğinizde Gelişmiş Doğrulama işlemleri başlayacak. Bu kısımda sisteme kimlik belgenizin ön ve arka yüzün ayrı ayrı yüklemelisiniz. Bu aşamada da gerçek bir kimlik kullanın ve üzerindeki fotoğraf ve yazıların görünür olduğundan emin olun.

Bir sonraki ekranda sistem, PC’nizin web kamerası varsa sizden kameraya bakmanızı ve bir fotoğraf çekilmenizi (selfie) isteyecek. Cep telefonu gibi mobil bir program ile üyelik yaptıysanız sizden yine selfie çekilmenizi isteyecek. Bazı durumlarda selfie çekilirken elinize bir kağıt alıp üzerine o günün tarihini yazmanızı da isteyebilir. Bunu sahteciliklerin önüne geçmek için bir güvenlik önlemi olarak yapıyor. Doğrulama işlemleri 1 saat ile 24 saat arasında sürebilmekte.

Binance Üyelik İşlemlerinde 2022 Yılı Yeniliği

Binance nasıl üye olunur konulu makalelerin bir çoğu güncelliğini yitirmiştir. Ancak sitemizdeki makalelerin neredeyse tamamı düzenli aralıklarla güncellenmektedir. Binance borsasına üyelik açmak ile ilgili en son haberleri yine bu sayfada bulabileceksiniz.

Örneğin 2022 yılında Binance kayıt ana sayfasında Apple kullanıcıları için “Apple ile Devam Et” şeklinde bir yenilik getirdi. Daha önce böyle bir bağlantı yoktu ve doğrudan üyelik işlemleri başlatılıyordu. Apple kullanıcıları için bir nevi kısa yol oluşturan Binance, her geçen gün sistemini geliştirmeye devam ediyor.

Binance Hesabı Açmanın Püf Noktaları

Binance hesap açma işlemi sırasında dikkat edeceğiniz bazı püf noktaları var. Binance borsasına üyelik sırasında dikkat edeceğiniz işte bazı püf noktaları:

Binance borsasına üye olmanın en hızlı yolunu kapsamlı bir şekilde açıkladık ve üyelik işlemini beraberce TAMAMLADIK. Bundan sonra yapacağınız şey ise Binance borsasına üye olmanın keyfini çıkarmak.

Binance Üyelik Açma Sıkça Sorulan Sorular

Binance Hesabı Nasıl Açılır?

Binance üyelik formunun doldurulmasıyla başlayan ve kimlik doğrulama işlemleriyle tamamlanan 4 adımın geçilmesiyle Binance üyelik işlemi tamamlanmaktadır.

Binance Komisyon İndirimini Nasıl Alırım?

Komisyon indiriminde en yüksek oran %20’dir. Hesabınızda BNB coin tutmanız durumunda %25 daha indirim alıp toplamda %45 komisyon indirimi alabilirsiniz. Sitemiz üzerinden üye olanlar bu indirimi otomatik olarak alır. İndirim için yazılması gereken kod:WZ51BC2P

Türkiye’den Binance Üyeliği Açılır Mı?

Evet, Türkiye’de ikamet edenler de Binance üyeliği açabilir. Binance çokuluslu bir kripto para firması olup Türkiye gibi onlarca ülkede işlem yürütmektedir. Türkiye’den Binance üyeliği açmakla ilgili herhangi bir kısıtlama yoktur.

Binance Üyelik

(BitcoinOkulu.com’a özel %20 Komisyon İndirimi + %25 BNB İndirimi)

Son Güncelleme: 21/04/2022 (Binance Üyelik İşlemlerinde 2022 Yılı Yeniliği başlıklı yeni bölüm eklenmiştir.)

Exit mobile version