Binance NFT Pazarından NFT Almanın En Kolay Yolu

Binance NFT Pazarından NFT Almanın En Kolay Yolu

NFT’ler veya diğer adıyla Değiştirilemeyen Tokenlar; sanata bakışımızı değiştiriyor ve büyük koleksiyoncular ve sanat severler de bunu fark etmeye başlıyor. İngilizce “Non-Fungible Token” kelimelerinin kısaltması olan NFT; blokzincir teknolojisi kullanarak benzersiz ve değiştirilemez bir dijital öğeyi temsil etmek için kullanılır. Örneğin; NFT’ler sanat, ses, tweet, video, video oyunlarındaki öğeler ve diğer yaratıcı çalışma biçimleri gibi dijital dosyaları temsil edebilir. Yani gerçek dünyada koleksiyon değeri taşıyan ne varsa dijital dünyada da koleksiyon değeri taşıyan şeyler benzersiz ve kopyalanamaz bir şekle sokularak NFT haline getirilebilir.

Geçen yıl NFT ismini yavaş yavaş duyurmaya başlamıştı ancak özellikle son günlerde gelen rekor satışlar ve Visa gibi dev bir kurumsal oyuncunun NFT yatırımı yaptığını açıklaması gözleri NFT pazarına çekti. NFT Pazarı deyince de akla gelen isimlerden ilki hiç kuşkusuz Binance NFT Pazarı.

Binance NFT Pazarı Nedir?

Binance NFT Pazarı diğer adıyla Binance NFT Marketplace; dijital sanat eserlerini oluşturmak ve bu sanat eserleri sergilemek için sanatçıları, yaratıcıları ve kriptopara meraklılarını tek bir platform altında bir araya getiriyor. Ayrıca Binance tarafından seçilmiş özel koleksiyonlar ve yalnızca kutuyu açtığınızda sürpriz bir NFT içeren gizemli kutular ile sizlere farklı bir deneyim sunacak.

Binance NFT Pazarında Bizleri Ne Bekliyor?

Özel Koleksiyonlar

Dünyanın önde gelen sanatçıları, en etkili isimleri ve markaları tarafından oluşturulan seçkin ve özel NFT’leri satın alabileceğiniz bir platform sizleri bekliyor. Özel koleksiyonların ve ender parçaların sahibi olabilir, kendi kontrol panelinizde bu eserleri saklayabilirsiniz.

Pazar Yeri

İster NFT almak isteyin ister NFT satmak isteyin, Binance NFT Pazarı uğrayacağınız tek adres. Burada sabit fiyatlı sanat eserleri ve açık artırma usulü satılan eserler bulacaksınız. Ayrıca bu eserlerin ticaretini BUSD, BNB ve ETH kullanarak yapabileceksiniz. Teklif verenleri, kalan süreyi ve teklif tutarlarını görecek siz de ona göre teklifinizi yenileyebileceksiniz. Aldığınız sanat eserlerini ise tek tuşla tekrar satışa çıkarabileceksiniz.

Gizemli Kutular

Binance Gizemli Kutu; içinde rastgele bir NFT olan kutudur . Normal (N), nadir (R), çok nadir (SR) veya çok çok nadir (SSR) bir NFT kazanabilmek için kutuyu açmanız gerekir. Bu kutuları ister açılmamış isterseniz açılmış şekilde satın alabilirsiniz. Küçük tutarlar ödeyerek ender bir NFT sahibi olabileceğiniz bu kutular koleksiyon değeri de taşımaktadır.

Gizemli kutulardan çıkmış bir tokidoki koleksiyonu.
Gizemli kutulardan çıkmış bir tokidoki koleksiyonu.

Binance NFT Pazarından Adım Adım NFT Almak

Aşağıdaki 4 kolay adımı izleyerek Binance hesabı açabilir, doğrulama işleminizi yapabilir, hesabınıza para yükler ve NFT pazar yerinden istediğiniz NFT eserini satın alabilirsiniz. Size gereken sadece aşağıdaki 4 adımı izlemek ve Binance dünyasına adım atmak.

1. Adım Binance Hesabı Açmak: Eğer hala dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance’da bir hesabınız yoksa hemen aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak %20 komisyon indirimli olarak bir hesap açın.

Binance %20 Komisyon İndirimli Hesap Açılışı

2. Adım Doğrulamayı Tamamlamak: Kripto para borsalarına para yatırma ve çekme işlemlerini sorunsuz gerçekleştirmek için hesabınızın doğrulama işlemini yapmanız gerekir. Bu basit ve kısa süren işlemi hemen yapmanızı öneririz.

3. Adım Hesabınıza Fon Eklemek: İster Türk bankaları aracılığıyla Türk Lirası olarak isterseniz de başka bir kripto hesabından kripto varlık olarak hesabınıza fon yükleyebilir. Bu fonları ise NFT pazarına aktararak sanat eserleri alabilirsiniz.

4. Adım NFT Pazarından Bir NFT Almak: Bunun için yapmanız gereken ilk iş www.binance.com/tr/nft/ adresini ziyaret etmek olmalı. Burada öne çıkan NFT eserleri, günün seçilmiş eserlerini, kendi kontrol panelinizi ve arama seçeneğini kullanarak binlerce NFT arasından zevkinize ve beğeninize uygun olan eserleri görüntüleyebilir, teklif verebilir ve hatta satın alabilirsiniz.

Özetle Binance NFT Pazarı

Binance NFT Pazarı’nın sizlere sunduklarını özetlemek gerekirse; kolay ve hızlı kullanımının yanında binlerce sanat eseri arasında seçim yapma, teklif verme hatta kendi dijital sanat eserinizi sergileme imkanı ile size benzersiz bir deneyim sunuyor. “Binance’den NFT nasıl alınır?” sorusuna yanıt aldığınıza göre artık gelmekte olan NFT trendinden uzak kalmak zorunda değilsiniz. Binance size gerekli olan her şeyi bir araya getirmiş bile. Yapmanız gereken hemen Binance NFT Pazarına bir göz atmak ve bu büyülü dünyayı keşfetmek.

Son Güncelleme: 11 Eylül 2021 tarihinde Merve Alis tarafından yapılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir