Binance Pasif Gelir: Launchpool

Binance Launchpool Nedir?

Binance Launchpool; kullanıcıların kripto paralarını stake etmelerine ve tamamen ücretsiz olarak yeni kripto paralar kazanmalarına olanak tanıyan bir platformdur. Bu yöntem, pasif gelir elde etmek isteyen yatırımcılar için idealdir çünkü zaten hesabınızda atıl olarak duran kripto paralarınızı belirlenen sürelerde stake ettiğinizde size ödül olarak yeni kripto paralar verilmektedir üstelik ilk yatırdığınız kripto paralardan da herhangi bir kayıp olmamaktadır.

Binance Launchpool Nasıl Çalışır?

Launchpool stake etme kavramı, bir likidite havuzuna fon sağlamak için kripto varlıklarının kullanılmasını içerir. Kullanıcılar bunu yaparak güzel getiriler sağlayabilir. Bu süreç ingilizce olarak DeFi yield farming olarak da adlandırılmaktadır.

Kullanıcılar belirli bir süre boyunca (genellikle 30 gün) ellerindeki taahhüdü istenen kripto varlıklarını havuza stake ederler. Stake ettikleri miktar ne kadar fazla olursa havuzdan alacakları ödül de o kadar fazla olacaktır. Ayrıca hangi kripto varlıkların stake edileceğini ve hangi kripto varlıkların kazanılacağını Binance tarafından yayımlanan katılım şartlarında önceden açıkça görebileceksiniz.

Binance Launchpool’a katılan bir kullanıcı yani kripto varlıklarını stake eden bir kullanıcı o ana kadar biriken havuz gelirlerini alarak dilediği zaman etkinlikten ayrılabilir. Yani kilitli projelerde olduğu gibi bekleme süresi ya da bir sonraki gün kripto varlıkların hesaba geçmesi gibi durumlar olmaz. Etkinlikten ayrılmak istediğiniz anda kripto varlıklarınız spot hesabınıza geri yatmaktadır.

Binance Launchpool

Binance Launchpool Detayları

Binance Launchpool projelerinde bilmeniz gereken birkaç önemli nokta var. Öncelikle Launchpool’da çok sayıda etkinlik yapılmakta ve bazen aynı anda birden fazla etkinlik olduğunda kripto varlıklarınızı doğru projede yani size en fazla getiriyi sağlayacak projede değerlendirmelisiniz. Bunu hesaplamanın yolu hem o projelerin temel analizini yapmaktan hem de projenin verdiği faiz oranını (APY) hesaplamaktan geçiyor.

Unutmayın bir proje çok iyi olabilir ama iyi projeye herkes kripto varlıklarını stake edecektir. Çok kişi bir projeye katılım sağlayıp kripto varlıklarını stake ettiğinde projenin faizi (APY) de düşmeye başlayacaktır. Yani içerideki fon arttıkça proje daha az faiz vermeye başlar.

Bir diğer önemli nokta ise Binance projelerinde stake ödülünden aslan payını genellikle BNB tutanlar alır. Sıklıkla ödül dağıtımından %70 gibi büyük bir oranı BNB stake edenler alacaktır. Ne kadar çok BNB stake ederseniz o kadar fazla token kazanırsınız.

launchpool detaylari

Yukarıda Binance borsasının 29. Launchpool etkinliği olan ANC Token’a ait detaylar görülmekte. Kırmızı ile yazdığımız kısımlar sizlerin dikkat etmesi gereken noktalar. Tek bir havuza katılabileceğiniz gibi hepsine de katılabilirsiniz. Örneğin elinde BNB, BUSD ve LUNA kripto varlığı olan biri her 3 havuza stake yapabilir ve her 3 havuzun ödüllerini toplayabilir.

Stake: Fon yatırmak için.

Redeem: Stake edilmiş fonları geri çekmek için.

Claim Rewards: Kazanılan ödül tokenlerini toplamak için.

Anchor Protocol (ANC Token) 29. Binance Launchpool

Anchor Protocol (ANC Token); Terra blok zincirinde bir ödünç verme ve ödünç alma protokolüdür. Anchor ekosisteminde dört tür kullanıcı bulunur: mevduat sahipleri (borç verenler), borç alanlar, tasfiyeciler ve ANC likidite sağlayıcıları. Anchor ayrıca gerekli altyapıyı sağlamak ve sürdürmek için kritik öneme sahip Oracle besleyicilerine ihtiyaç duyan bir DeFi platformudur. Bir diğer tanıma göre; Anchor protokolü, stablecoinler üzerinde istikrarlı getiriler elde etmek isteyen bir borç veren ile, stablecoinler üzerinde sabit para ödünç almak isteyen bir borç alan arasında bir para piyasasını tanımlar.

Anchor (ANC) Token Arayüzü

Kullanıcılar, 26/01/2022 tarihinden başlayarak, 30 gün boyunca ödül ANC tokenlerini toplamak için BNB, LUNA ve BUSD’lerini ayrı havuzlarda stake edebilecekler.

ANC Launchpool Detayları:

  • Toplam Arz: 1.000.000.000 ANC
  • Dolaşımdaki Arz: 213.538.202 ANC (Toplam arzın %21,35’i)
  • Launchpool Arzı: 2.000.000 ANC
  • Staking Koşulları: Üst limit yoktur. KYC (Kimlik Doğrulama)gereklidir.

Desteklenen Havuzlar: 

  • BNB Stake Edenlere: 1.400.000 ANC ödülü (%70) 
  • LUNA Stake Edenlere: 400.000 ANC ödülü (%20)
  • BUSD Stake Edenlere: 200.000 ANC ödülü (%10)
  • Farming Dönemi: 26/01/2022 − 25/02/2022 tarihleri arasında 30 gün.

Sıkça Sorulan Sorular

Dilediğim Zaman Havuzdan Ayrılabilir Miyim?

Evet havuza stake ettiğiniz kripto varlıklarınızı dilediğiniz zaman havuzdan geri alabilir, o zamana kadar birikmiş ödülleri ise spot hesabınıza “claim rewards” ile çekebilirsiniz.

Ödülü Ne Zaman Kazanırım?

Ödüller her saat başı hesaplanmaktadır. Dilerseniz her saat başı ödülü spot hesabınıza çekebilir dilerseniz günlerce biriktirip tek seferde ödülü spot hesabınıza çekebilirsiniz. Spot hesabınıza çektiğiniz varlıklar için istediğiniz zaman satış emri de verebilirsiniz.

Binance %20 + %25 Komisyon İndirimli Üyelik

Son Güncelleme: 31 Ocak 2022 tarihinde Merve Alis tarafından yapılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir