Site icon Bitcoin Okulu

Binance Referans Kimliği 2024

2024 Yılı Binance Referans Kimliği

Binance borsasına henüz üye olmayan veya yeni bir üyelik oluşturmayı düşünenler için 2024 yılına girmemize sayılı günler kala hem binance referans kodu ile ilgili detaylı bir makale yazmak hem de eski bazı verileri güncellemek gerekmişti.

Borsaya üye olmayı düşünen birinin karşısına üyelik sayfasında çıkan ilk sorun muhtemelen referans kimliği alanının ne şekilde doldurulacağı veya doldurulmasa daha mı iyi olacağı şeklindedir. Bu alanın yanında “isteğe bağlı” yazması ise bir diğer kafa karıştıran konudur. Şimdi biz de sizin için referans kodunun ne olduğunu ve kod alanına bir kod girmenin sizin için yararlı mı yoksa zararlı mı olduğunu kısaca açıklayacağız.

Referans Kimliği Nedir?

Kripto para borsaları gerçekleştirdiğiniz her alım-satım işlemi için sizden düşük oranlarda da olsa bir komisyon keser. Aslında kripto para borsaları gibi tüm geleneksel borsaların da ana gelir kaynağı bu komisyon gelirleridir.

İşte Referans Kimliği; kripto para alım ve satımında Binance borsasına ödeyeceğiniz komisyonlardan indirim kazanmak için kullanılır. Binance hesabınızı ilk kez oluştururken referans kimliği girebilir ve her alım-satım işlemi yaptığınızda, ödediğiniz komisyonun bir kısmını komisyon iadesi olarak geri alabilirsiniz. İlk üyelik işleminizi referans kimliği kullanarak yaptığınızda komisyon indirimlerini ömür boyu almaya hak kazanırsınız.

Not: Zaman zaman Binance referans kimliği yerine eş anlama gelen Binance referans kodu tabirini de kullanacağız.

Güncel Referans Kimliği

Makalenin tamamını okumak istemeyenler ve en yüksek indirim sağlayacak referans kodunu merak edenler için; ilk kez Binance üyesi olacakların kullanacağı kodu ve vadeli işlem yapmak isteyenlerin kullanacağı en yüksek oranlı kodu aşağıya bırakıyorum.

%20 Binance Referans Kodu: WZ51BC2P
%10 Binance Vadeli İşlemler Kodu: tr10

Referans Kimliği Kullanmanın Avantajları ve Dezavantajları

Yeni Binance kullanıcıları için avantajlar:

Referans veren kullanıcılar için avantajlar:

Referans Kimliği Gerçekleri

2024 Yılı Binance Yenilikleri

Binance, 2024 yılı için yeniliklere hazırlanıyor. Bu yenilikler, hem Binance kullanıcıları hem de kripto para piyasası için önemli olacak.

Binance’in 2024 yılı için planladığı yeniliklerden bazıları şunlardır:

Binance %20 + %25 Komisyon İndirimli Üyelik

Exit mobile version