Site icon Bitcoin Okulu

Binance Referans Kodları

Binance Referans Kodları

Binance borsasına üye olmaya karar verdiniz ancak okuduklarınıza göre üyelik esnasında referans kodu kullanıldığında borsaya ödenen komisyonlardan indirim kazanılabiliyormuş. Bu konuyu biraz daha detaylı araştırdığınızda Binance referans indirimlerinin farklı oranlarda olabildiğini, bunun da sizin sisteme girdiğiniz kod ile belirlendiğini öğrendiniz. İşte şimdi işin en zor kısmı geliyor. Size en faydalı olacak en çok komisyon indirimi sağlayacak referans kodu hangisi?

Binance referans kodları; Binance borsasında gerçekleştirdiğiniz alım-satım emirleri karşılığında, borsanın işlem başına tahsil ettiği tutarların bir kısmını iade alabilmek için üyelik esnasında kullanmamız gereken kodlardır. Borsalar neden işlem başına bizden düşük de olsa bir para kesiyor diye soracak olursanız, ben de size derim ki borsaların gelirlerini bu komisyonlar oluşturur.

%50 Binance Referans Kodu

Binance borsasında %50 indirim kazanabileceğiniz bir referans kodu yoktur. Binance borsası faaliyete geçtiği günden beri de olmamıştır. Çeşitli sosyal medya sitelerinde ve çeşitli internet sayfalarında bu yönde bir duyuru veya kampanya görürseniz kesinlikle tıklamayın. Binance komisyon indirim oranlarını resmi olarak ilan eder ve çeşitli aralıklarla duyurur. Dolayısıyla %50 oranında bir indirim hiç uygulanmamıştır.

%45 Binance Referans Kodu

Zaman zaman %45 indirim sağladığı söylenerek paylaşılan referans kodları görülmektedir. Bu işin aslı şudur; Binance borsasının en yüksek indirim sağlayan referans kodunun oranı %20 olup, eğer hesap sahibi hesabında bir miktar da BNB (Binance Coin) tutarsa indirimin üzerine ilave %25 daha indirim alabilmektedir.

Biz de sık al-sat yapan kişilere hesaplarında bir miktar BNB tutmayı öneriyoruz çünkü sık işlem yapan kişiler borsalara hatrı sayılır rakamlar ödemekteler dolayısıyla BNB tutarak elde edecekleri %25 ilave komisyon indirimi onların menfaatine olmaktadır.

%20 Binance Referans Kodu

Binance borsanın reklamını yapan kişilere, üye yapacakları kişilere sunmak üzere %0 ile %20 arasında değişen oranlarda indirim hakkı tanımıştır. Dolayısıyla Binance reklamını yapan kişinin sizinle paylaştığı kod ne oranda bir indirim içeriyorsa siz de o oranda indirim alırsınız. Üstelik üyelik ilk kez oluşturulduğunda girilen bu kod daha sonra değiştirilememekte. Dolayısıyla doğru referans kodu ile üye olmak önemli.

Örneğin WZ51BC2P kodu, size Binance borsasında %20 indirim kazanma hakkı bunun yanında hesabınızda bir miktarda BNB tuttuğunuzda spot işlemlerde %25, Futures işlemlerde ise %10 ekstra indirim sağlayacaktır. Dolayısıyla en avantajlı referans kodu bu olmaktadır.

Binance %20 + %25 Komisyon İndirimli Üyelik İçin Tıklayın

(En Yüksek Oran)

%10 Binance Referans Kodu

Örneğin I36N6KUB kodunu kullanarak Binance borsasına üye olursanız, Binance borsasından %10 komisyon indirimi kazanarak üye olmuş olacaksınız. Ancak %20 indirim sağlayan kodlar varken neden bu kodu kullanasınız ve neden daha az komisyon indirimi almaya razı olasınız.

%10 indirim konusu zaman zaman Binance Futures (Vadeli İşlemler) kısmında yer alan %10 ibaresi ile karıştırılmakta. Bu alanda gördüğünüz %10 ifadesi eğer Futures hesabınızda bir miktar BNB tutarsanız komisyon iadelerinde ekstra %10 indirim kazanabileceğinizi ifade etmektedir.

%0 Binance Referans Kodu

Bu durumda ortada fiziken bir referans kodu vardır ancak bunu kullanarak üye olan kullanıcıya hiç bir fayda ve indirim sağlamaz. Sadece sizi borsaya üye yapan kişi ya da şirkete avantaj sağlar. Dolayısıyla Binance ilk hesap açılış işlemi hiç de aceleye getirilecek bir iş değildir. Aynı isim ve telefon kullanarak bir kez üyelik oluşturulabildiği de göz önünde bulundurulduğunda doğru ve maksimum faydayı veren referans kodu kullanımı daha da önemli hale gelmektedir.

Hangi Kodu Kullanmalıyım?

Binance borsasına üye olurken en yüksek indirimi %20 indirim sağlayan kodlar vermekte olup, bu kod WZ51BC2P ‘dir. Ayrıca hesabınızda bir miktar BNB tutar ve komisyon ödemelerinin bu BNB’lerden karşılanması butonunu aktif ederseniz maksimum faydayı sağlarsınız.

Binance %20 + %25 Komisyon İndirimli Üyelik İçin Tıklayın

(En Yüksek İndirim Sağlayan Gerçek Referans Kodu)

Exit mobile version