Bitcoin Okulu

Binance Referans Kodu Nedir? Ne İşe Yarar?

binance referans kodu

binance referans kodu veya referans kimliği

Dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip kripto para borsası Binance ile işlem yapmak oldukça kolay ve kullanıcı dostudur. Bitcoin, Ether, BNB, XRP ve Tether gibi işlem hacmi yüksek kripto paraların yanında yüzlerce altcoinde de güvenle işlem açabilirsiniz.

Binance Referans Kodu veya Referans Kimliği

Binance Referans Kodu; alım-satım işlemleri için kripto para borsası Binance’a ödeyeceğiniz komisyonlardan indirim kazanmak için kullanılır. Türkçe Binance bölümünde Binance Referans Kodu yerine zaman zaman Binance Referans Kimliği tabiri de kullanılmaktadır. Her ikisi de aynı şeyi ifade etmektedir.

Örneğin; Binance hesabınızı açarken referans kodu girebilir ve her alım-satım işlemi yaptığınızda ödediğiniz komisyonun bir kısmını komisyon geri ödemesi olarak alabilirsiniz.

Binance hesabınızı açarken komisyon indirim kodu (id) kullanarak açtıysanız; kullanıcı sekmesinin altındaki referans bağlantısına tıklayıp ”Sizinle Paylaşılan Komisyonlar” kısmında komisyon indirimi olarak hesabınıza geri yatan komisyonlar ile ilgili detayları görebilirsiniz.

Binance %20 + %25 Komisyon İndirimli Üyelik

(BitcoinOkulu.com’a özel %20 Komisyon İndirimi + %25 BNB İndirimi)

Binance Referans Kodu Giriş Alanı

Aşağıda Türkçe ve İngilizce Binance sitesi referans kodu giriş kısmını gösteriyoruz. Bu alana girdiğiniz kod size sunulacak komisyon indiriminin tutarını belirleyecek. Bu kodu ister mobil uygulama üzerinden isterseniz web sitesi üzerinden girebilirsiniz.

Binance Türkiye Referans Giriş Ekranı

Aşağıda Binance Türkiye Hesap Oluşturma ekranı görünmekte. İlk üyelik işlemi bu bölümden yapılmakta olup Binance Referans Kodu da bu ekranda kırmızı ile işaretlediğimiz bölüme yazılmalıdır.

Binance Global Referans Giriş Ekranı

Aşağıda Binance Global (Binance.com) Kayıt Ol ekranı görünmekte. İlk üyelik işlemi bu bölümden yapılmakta olup Binance Referans Kodu da bu ekranda kırmızı ile işaretlediğimiz bölümdeki açılır menü tıklandığında çıkmaktadır. Referans Kodu (Kimliği) o alana girilmelidir.

Referans Oranları

Binance size kullandığınız referans koduna göre çeşitli oranlarda komisyon indirimi sunar. Eğer referans kodu (kimliği) alanını boş bırakırsanız %0 komisyon indirimi alırsınız.

İndirim Sağlayan Referans Oranları: %0 , %5, %10, %20 şeklinde kullandığınız koda göre değişmektedir.

Referans Kodu İle İlgili Önemli Konular

  1. Üye olurken yüksek komisyon indirimi sağlayan bir kod girmelisiniz.
  2. Kod giriş alanında “isteğe bağlı” da yazsa muhakkak kod girin.
  3. Binance hesabınıza sonradan referans kodu eklemek mümkün değil.
  4. Ancak kimlik doğrulaması yapmamış kişiler referans kodu kullanarak tekrar üye olabilir.

Sıkça Sorulanlar

Referans Kodunu Elle Girebilir Miyim?

Evet. Üyelik sayfasında Referans Kimliği (isteğe bağlı) alanına aşağıdaki kodu yazın:

Binance Referans Kodu: WZ51BC2P (%20+%25BNB)
Binance Futures Referans Kodu: tr10 (%10)

Neden Komisyon İndirim Oranım Sıfır Görünüyor?

Özellikle mobil cihazlardan sitemize giriş yaptığınızda ve referans kodu bağlantısına tıkladığınızda zaman zaman bu hata alınabilmekte ancak web sayfası üzerinde sitemizdeki Binance referans kodu kullanıldığında herhangi bir sorunla karşılaşılmamaktadır. Komisyon oranınız sıfır görünüyorsa üyelik işlemini tamamlamayın.

Referans Kodunu Kaç Kişi Kullanabilir?

Referans kodlarının kullanımında herhangi bir kişi ya da süre sınırı yoktur. Referans kodunu indirim kazanmak isteyen herkes kullanabilir. Yani bu kod size üyeliğiniz aktif olduğu sürece indirim sağlar.

Referans Kodunu Kullandığım Kişi Kişisel Bilgilerimi Görebilir Mi?

Hayır. Referans kodunu kullandığınızda sadece üyelik id denen ve her kullanıcıya özel olarak tanımlanan bir numaranız olur ve size referans olan kişi sadece id numaranızı görür. TC, isim, telefon ve eposta bilgilerinize ulaşamaz. Bu bilgiler sadece borsaya özel olup paylaşılmaz.

Binance %20 + %25 Komisyon İndirimli Üyelik

(Üye olur olmaz %20 komisyon indirimi ve üye olduktan sonra hesabınızda küçük bir miktar BNB (Binance Kripto Para) tutmanız halinde %25 daha komisyon indirimi kazanacaksınız. Yani sitemizden üye olarak toplam %45 indirim alacaksınız.)

Son Güncelleme: 11/08/2021

Exit mobile version