Bitcoin Okulu

Binance Referans Kodu Nedir? Ne İşe Yarar?

binance referans kodu

binance referans kodu veya referans kimliği

Dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip kripto para borsası Binance ile işlem yapmak oldukça kolay ve kullanıcı dostudur. Bitcoin, ETH, BNB, SHIB, DOGE, XRP ve Tether gibi işlem hacmi yüksek kripto paraların yanında yüzlerce düşük hacimli altcoinde de güvenle işlem açabilirsiniz. 2022 yılına girdiğimiz şu günlerde Binance borsasında gerçekleştirilen iyileştirmelere paralel olarak yazımızda da güncellemelere gidilmiştir.

Binance Referans Kodu veya Referans Kimliği

Binance Referans Kodu; alım-satım işlemleri için kripto para borsası Binance’a ödeyeceğiniz komisyonlardan indirim kazanmak için kullanılır. Türkçe Binance bölümünde Binance Referans Kodu yerine zaman zaman Binance Referans Kimliği tabiri de kullanılmaktadır. Her ikisi de aynı şeyi ifade etmektedir.

Örneğin; Binance hesabınızı açarken referans kodu girebilir ve her alım-satım işlemi yaptığınızda ödediğiniz komisyonun bir kısmını komisyon geri ödemesi olarak alabilirsiniz.

Binance hesabınızı açarken komisyon indirim kodu (id) kullanarak açtıysanız; kullanıcı sekmesinin altındaki referans bağlantısına tıklayıp ”Sizinle Paylaşılan Komisyonlar” kısmında komisyon indirimi olarak hesabınıza geri yatan komisyonlar ile ilgili detayları görebilirsiniz.

Binance %20 + %25 Komisyon İndirimli Üyelik

(BitcoinOkulu.com’a özel %20 Komisyon İndirimi + %25 BNB İndirimi)

Binance Referans Kodu Giriş Alanı

Aşağıda Türkçe ve İngilizce Binance sitesi referans kodu giriş kısmını gösteriyoruz. Bu alana girdiğiniz kod size sunulacak komisyon indiriminin tutarını belirleyecek. Bu kodu ister mobil uygulama üzerinden isterseniz web sitesi üzerinden girebilirsiniz. Unutmayın kod girmek size bir şey kaybettirmeyecek. Aksine kodu girdiğinizde işlem yaptıkça ömür boyu komisyon geri ödemeleri almaya hak kazanacaksınız.

2022 Referans Kimliği (İsteğe Bağlı) Güncellemesi

Binance Global borsası yazılımcıları kullanıcı beğenisini artırmak için sürekli sistem iyileştirmeleri yapmakta olup bu iyileştirmelerin sonuncusu kendini Referans Kimliği alanında kendini göstermiştir. Bundan böyle resim 1’de göreceğiniz gibi hesap açılışında sizden “Bireysel” veya “Kurumsal” hesap tiplerinden birini seçmeniz istenir ve daha sonraki aşama olan 2. resimde gördüğünüz alan da ise Binance Referans Kimliği alanı karşınıza çıkmaktadır. Bu kısımda Referans Kimliği (isteğe bağlı) alanına 2. resimde görülen kodu yani WZ51BC2P kimlik kodunu girerek Binance borsasından maksimum komisyon indirimini elde edersiniz.

Binance Türkiye Referans Giriş Ekranı

Aşağıda Binance Türkiye Hesap Oluşturma ekranı görünmekte. İlk üyelik işlemi bu bölümden yapılmakta olup Binance Referans Kodu da bu ekranda kırmızı ile işaretlediğimiz bölüme yazılmalıdır.

Binance Global Referans Giriş Ekranı

Binance 2021 yılı Ekim ayında üyelik giriş sayfasında bir değişiklik yaptı ve ilk önce hangi ülkede ikamet ettiğinizi sormaya başladı. Yani Türkiye’den katılan kullanıcılar “ikamet edilen ülke/bölge” açılır sekmesinden Türkiye (Turkey) seçerek üyelik işlemlerine Türkçe devam edebilirler.

Aşağıda Binance Global (Binance.com) Kayıt Ol ekranı görünmekte. İlk üyelik işlemi bu bölümden yapılmakta olup Binance Referans Kodu da bu ekranda kırmızı ile işaretlediğimiz bölümdeki açılır menü tıklandığında çıkmaktadır. Referans Kodu (Kimliği) o alana girilmelidir. Sitemizdeki bağlantıyı kullandıysanız otomatik olarak bu alan dolu gelmektedir.

Burada Binance borsasının biz kullanıcılara sunduğu iki alternatif var. Binance hesabı oluşturmada size sunulan seçenekler:

Gördüğünüz gibi üyelik aşaması basitçe:

  1. E-posta veya cep telefonu girmek
  2. Şifre seçmek
  3. Referans kodu alanına WZ51BC2P girmek
  4. Binance kullanım koşulları kutucuğunu işaretlemek
  5. Hesap oluştur düğmesini tıklamak

Referans Oranları

Binance size kullandığınız referans koduna göre çeşitli oranlarda komisyon indirimi sunar. Eğer referans kodu (kimliği) alanını boş bırakırsanız %0 komisyon indirimi alırsınız. Sitemizdeki WZ51BC2P kodunu kullandığınız da ise Binance’ın sunduğu en yüksek referans indirimine hak kazanırsınız.

İndirim Sağlayan Referans Oranları: %0 , %5, %10, %20 şeklinde kullandığınız koda göre değişmektedir.

Binance Referans Kodu Tablosu

Referans Kodsuz%20 Referans Kodu%20 Referans Kodu + BNB
Ödeyeceğiniz Komisyon%0.10%0.08%0.06
Örnek Komisyon
(100.000-TL İşlem Hacmi)
100-TL80-TL60-TL
AçıklamaReferans kodumuzu kullanmadan yani indirim kazanmadan üye olmanız durumunda ödeyeceğiniz komisyon.Referans kodumuz ile üye olduktan sonra hesabınızda BNB tutmadığınız durumda ödeyeceğiniz komisyon.Referans kodumuz ile üye olduktan sonra hesabınızda bir miktar da BNB tutmanız durumunda ödeyeceğiniz komisyon.
Binance Referans KoduWZ51BC2PWZ51BC2P

Binance referans kodu tablosu sizlere Binance referans kodunun ne işe yaradığını özet şeklinde ve örneklerle göstermektedir. Bu tablonun en altında yer alan Binance referans koduna tıklayarak doğrudan Binance sitesine geçiş yapabilir ve en yüksek oranda indirim sağlayan kod ile üye olabilirsiniz.

Referans Kodu İle İlgili Önemli Konular

  1. Üye olurken yüksek komisyon indirimi sağlayan bir kod girmelisiniz.
  2. Kod giriş alanında “isteğe bağlı” da yazsa muhakkak kod girin.
  3. Binance hesabınıza sonradan referans kodu eklemek mümkün değil.
  4. Ancak kimlik doğrulaması yapmamış kişiler referans kodu kullanarak tekrar üye olabilir.

Sıkça Sorulanlar

Referans Kodunu Elle Girebilir Miyim?

Evet. Üyelik sayfasında Referans Kimliği (isteğe bağlı) alanına aşağıdaki kodu yazın:

Binance Referans Kodu: WZ51BC2P (%20+%25BNB)
Binance Futures Referans Kodu: tr10 (%10)

Neden Komisyon İndirim Oranım Sıfır Görünüyor?

Özellikle mobil cihazlardan sitemize giriş yaptığınızda ve referans kodu bağlantısına tıkladığınızda zaman zaman bu hata alınabilmekte ancak Binance web sayfası üzerinden sitemizdeki Binance referans kodu kullanıldığında herhangi bir sorunla karşılaşılmamaktadır. Komisyon oranınız sıfır görünüyorsa üyelik işlemini tamamlamayın.

Referans Kodunu Kaç Kişi Kullanabilir?

Referans kodlarının kullanımında herhangi bir kişi sayısı ya da süre sınırı yoktur. Referans kodunu komisyon indirimi kazanmak isteyen herkes kullanabilir. Yani bu kod size, üyeliğiniz aktif olduğu sürece indirim sağlar.

Referans Kodunu Kullandığım Kişi Kişisel Bilgilerimi Görebilir Mi?

Referans kodunu kullandığınızda sadece üyelik id denen ve her kullanıcıya özel olarak tanımlanan bir numaranız olur ve size referans olan kişi sadece id numaranızı görür. TC, isim, telefon ve eposta bilgilerinize ulaşamaz. Bu bilgiler sadece borsaya özel olup paylaşılmaz.

Binance Referans Bağlantısı Ne İşe Yarar?

Binance referans bağlantısı ve Binance referans kodu kullanan kişi Binance borsasına daha az komisyon öder. Referans bağlantısını paylaşan kişi ise, üye olan kişinin yaptığı alım ve satım işlemlerinde Borsaya ödediği komisyonun bir kısmından pay alır.

Binance %20 + %25 Komisyon İndirimli Üyelik

Son Güncelleme: 21/04/2022 (Binance Referans Kodu Tablosu başlıklı bölüm eklenmiştir.)

Exit mobile version