Bitcoin Okulu

Binance Üzerinden Tesla Hisse Senedi Alınabilecek

Binance Üzerinden Tesla Hisse Senedi Alınabilecek

Binance Üzerinden Tesla Hisse Senedi Alınabilecek

Kripto paralar ile yakından ilgilenen ünlü yatırımcı Elon Musk’ın dev şirketi Tesla, son dönemde borsalarda rekor üstüne rekor kırıyor. Özellikle parasal genişleme sonrası Tesla hisse fiyatları hızla yükseldi. Şimdi ise Tesla dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance Global ile işbirliğine giriyor. Binance kullanıcıları artık lider teknoloji firması Tesla Inc. hisse senetlerini Binance uygulamaları üzerinden kolayca satın alabilecek.

Bu bir kripto para borsasının tokenize hisse senedi listelediği ile ilgili ilk haber değil. Daha önce FTX ve Bittrex ; Tesla, Apple ve Google gibi teknoloji firmalarının hisse senetlerini tokenize edilmiş şekilde listelemişlerdi.

Binance Ne Gibi Avantajlar Sunacak

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao bu yenilikle hedeflerinin geleneksel borsalar ile kripto para borsalarını birbirine bağlamak olduğunu söylüyor. Ayrıca bu birliktelikten zamanla farklı finansal seçeneklerin de doğacağını belirtiyor.

TSLA / BUSD işlem çifti ile listelenmeye başlayan tokenize Tesla hisselerine, Trade/Stock Token menüsünden ulaşılabilir. Buraya kadar her şey güzeldi ancak size olumsuz bir haberimiz var. Şu an için Çin ve Türkiye’de ikamet edenler bu hizmetten faydalanamayacak. İşlem yapmaya çalıştığınızda şöyle bir uyarı alacaksınız: “Özür dileriz, ancak Kullanım Koşullarımıza göre size hizmet sağlayamıyoruz.”

Türkiye’de ikamet edenler daha sonra bu hizmetten faydalanabilir mi bilinmez ama henüz Türk kullanıcılara böyle bir imkan Binance üzerinden yok şimdilik FTX borsası ile bu işlemlere izin veriyor. İlgilenen kullanıcılar FTX borsasına üye olarak seçeneklere göz atabilir.

Exit mobile version