Site icon Bitcoin Okulu

Binance’e NFT Nasıl Yatırılır? ve Binance’de NFT Nasıl Satılır?

Binance NFT Pazarı

Binance NFT pazarında işlem yapabilmek için öncelik bir Binance hesabına sahip olmanız gerekir bunun için Binance Hesap Oluşturma bağlantısına tıklayarak %20 komisyon indirimi ile birlikte kolayca bir hesap oluşturabilirsiniz. Hesap oluşturduktan sonra KYC kimlik doğrulama işlemini de bitirdiğinizde Spot cüzdanınıza BNB, BUSD veya ETH ekleyerek, Binance.com’da NFT alım satımı yapmaya hazır hale gelmiş olursunuz.

Binance’e NFT Nasıl Yatırılır?

Piyasada birçok pazar yeri varken, kullanıcılar gelişime topluluk odaklı yaklaşan ve canlı bir kripto topluluğuna sahip Binance NFT Pazarını da deneyebilir. Binance, içerik üreticileri için rekor sayılabilecek düşüklükte %1 oranında bir ücret sunar. Bu sayede sanatçılar ekstra komisyonlar konusunda endişelenmeden olabildiğince fazla kazanabilirler.

Cüzdanınızı bağlayın

Binance NFT Pazarına gidin ve hesabınıza giriş yapın. [ Kullanıcı Merkezi ] [Yatırma] öğesine tıklayın.

[Cüzdanı Bağla] öğesine yönlendirileceksiniz. Cüzdanınızın ağını seçin ve [Onayla] tuşuna tıklayın. An itibarıyla Binance Smart Chain veya Ethereum ağlarından birini seçin.

Bağlamak istediğiniz cüzdanı seçin. Şimdilik sadece MetaMask ve WalletConnect desteklenmektedir. Yatırma işlemini başlatmadan önce Chrome tarayıcınıza Metamask yüklemeniz gerektiğini lütfen unutmayın.

MetaMask uzantısı üzerinden bir açılır pencere göreceksiniz. Binance NFT’ye bağlamak istediğiniz hesabı seçin ve [İmzala] öğesine tıklayın. Bağlandıktan sonra, [NFT Yatır] öğesine tıklayın ve işlemi tamamlayın.

Binance’de NFT Nasıl Satılır?

Yatırımcıların büyük bir kısmı NFT koleksiyonları ve varlıkları yalnızca yeniden satmak amacıyla satın alır. Diğer yandan da bir NFT bazen artık yatırımcı için cazip hale gelmez ve söz konusu varlığın sahibi, o varlığı satıp daha heyecan verici bir şey almaya karar verir. Binance NFT, NFT’lerini satmak isteyen herkes için kullanımı kolay bir platform sunar gelin nasıl yapılacağına bakalım.

İster oluşturduğunuz bir NFT’yi ister koleksiyonunuzdaki bir NFT’yi satıyor olun, süreç benzer ve basittir. Sahip olduğunuz bir NFT’yi listelemek isterseniz, [NFT Varlığı] sayfasına gidin. [Koleksiyonlar] veya [Gizemli Kutu Varlığı] bölümüne bakın ve listelemek istediğiniz NFT’ye tıklayın. 

Bu sayfada varsa NFT’nizin açıklamasını, Teklif Geçmişi ve Menşe bilgilerini görebilirsiniz. NFT satışınıza dair listeleme seçeneklerine gitmek için [NFT’yi Listele] ögesine tıklayın.

Yapmanız gereken ilk seçim, satışınızı NFT’nizi [En Yüksek Teklif] seçeneğiyle açık artırmaya çıkararak mı yoksa [Fiyat Belirle] seçeneğini kullanarak anında satarak mı gerçekleştirmek istediğinizdir. [En Yüksek Teklif] öğesine tıkladıktan sonra, satışınız için minimum teklifi belirlemeniz gerekir. Bu, tekliflerin başlayacağı fiyattır. Ödemelerin BNB, BUSD veya ETH kripto birimlerinden biri ile yapılmasını talep edebilirsiniz.

Bir sonraki adım, listeleme tarihinden itibaren 7 günü aşmamak kaydıyla Açık Artırma veya Sabit Fiyat satışının sona ereceği tarih ve saati belirtmektir. Son olarak, NFT’nizin satışıyla ilgili komisyonlara ait uyarıları okuduğunuz ve anladığınızdan emin olun. Tüm bilgileri gördükten sonra ve onayladıktan sonra [Gönder] tuşuna tıklayın. İşte hepsi bu kadar.

Sıkça Sorulan Sorular

IGO ve NFT İlişkisi Nedir?

İngilizce “Initial Game Offering” kelimelerinin kısaltması olan IGO; sadece oyun sektörüne özel bir kavram olup, token ya da coinin kripto para borsalarında satışa çıkmadan önce ön satıştan alınması sürecidir. Bu sürece oyun içi ürünler, özel haklar veya oyun karakterleri gibi NFT parçalarda dahil olabilir. ICO ve IDO da benzer işleve sahip olsa da buradaki fark IGO sadece oyun sektörüne ait bir tabirdir.

IGO yatırımı sadece coin ya da tokenden oluşmaz. IGO yatırımınız aşağıdaki şekillerde olabilir:

NFT oyun karakterleri: sadece size özel ve sizin geliştirdiğiniz ve istediğinizde NFT pazar yerlerinde satışa çıkarabileceğiniz bir karakterden bahsediyoruz. Bu bir savaşçı olabileceği gibi bir yarış atı da olabilir.
NFT oyun aksesuar ve ekipmanları: oyun içinde bir karakteriniz var ve ona özel silahlar, elbiseler ya da onu güçlendiren nesneler ve bunların tamamı sadece size ait. Dilediğiniz zaman pazar yerinde satışa çıkarabilir ya da daha da elinizde tutarak değerlenmesini bekleyebilirsiniz.
NFT oyun alanları: evet oyunun geçtiği alanın sahibi olabilir ve buradan kira da kazanabilirsiniz. Örneğin formula 1 pistiniz var ve burada düzenlenen her yarıştan para kazanabilirsiniz.

Exit mobile version