Site icon Bitcoin Okulu

Bitcoin 73.000$ Sınırına Geldi

Bitcoin 73.000$ Sınırına Geldi

Bitcoin 73.000$ Sınırına Geldi ve Yükselişine Devam Ediyor

Bitcoin’in tarihi zirvesini kırmasından yani ATH yaparak 70.000$’ın üzerine çıkmasından kısa bir süre sonra Bitcoin önce 71.000 seviyesini ardından da 72.000 seviyesini geçti ve burada yatay bir seyir aldı. Ethereum’un da bu dönemde 4.000$ üzerine çıkması, altcoin yatırımcılarının uzun süredir beklediği rallinin de sinyali olarak algılandı.

ETF Rüzgarı Devam Ediyor

Bitcoin spot ETF’lere para girişi devam ediyor bu da doğal olarak Bitcoin fiyatına yansıyor. Bitcoin’e ilgi duyanların sayısı da her geçen gün artıyor. Son olarak Donald Trump yaptığı açıklamada; “Bitcoin yeni bir para birimi çeşidi olarak önümüzde duruyor” diyerek Bitcoin ve dolaylı olarak kripto varlıklara yeşil ışık yakmış oldu. Başkanlık yarışında ipi göğüslemesi durumunda kripto para piyasasında roketlerin atıldığı bir ralliye de girilebilir.

Son günlerde bir diğer önemli açıklama ise MicroStrategy kurucusu Michael Saylor’dan geldi. Saylor; “Biz 100 yıl boyunca tutmak için Bitcoin alıyoruz. 66k’dan 16k’ya olan düşüş, bu alana turist olarak gelenleri şoke etti. İnanmayanları şoke etti. Bizi değil.” şeklindeki açıklamalarıyla tam bir “Bitcoin Maxi” olduğunu göstermiş oldu.

Grafiklere Yansıyan Sert Yükseliş

5 Mayıs 2024 tarihinde sert bir düşüş ve ekranda beliren uzun bir kırmızı mum ile 59.000$ seviyelerine iğne atan Bitcoin buradan aldığı hızla 73.000$ seviyelerini zorlamaya başladı. Özellikle Ethereum tarafından ETF ile ilgili gelebilecek olumlu haberlerle bu yükseliş hız kazanabilir. Kar satışı yapmak isteyenler bu süreçte hep oldu ancak Saylor gibi “Bitcoin Maxi” olanlar ellerindeki malı kolay kolay kaptırmak istemiyorlar.

Bizler de sizlere Bitcoin’in bu yolculuğunda ve boğa sezonu boyunca eşlik etmeye devam edeceğiz. Bitcoin’in geçtiği her kritik sınırı sizler için değerlendireceğiz.

Exit mobile version