Bitcoin Fiyatlarında Tarihi Düşüş

btc fiyat dusus

Dün başlayan satış dalgası Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto paraları etkiledi. Piyasa hakimiyetini (dominance) elinde bulunduran Bitcoin’in yatırımcı sayısı fazla olduğu için bu düşüşte en çok Bitcoin yatırımcısı mağdur oldu.

21 Şubat 2021 tarihinde zirvesini (ATH) 58.000 dolar civarında yapan Bitcoin bugün yani 23 Şubat 2021 tarihinde 45.000 dolarlara kadar geriledi. Yani yükselişte fırsatı kaçırma korkusu (FOMO) ile yatırım yapan küçük yatırımcı her zaman olduğu gibi yine kaybetti.

BTC Düşüşü Mum Grafik
BTC’nin 58k gibi bir seviyeden 45k seviyelerine düşüşünü gösteren mum grafik.

Bitcoin böylesine ciddi bir düşüş yaşarken altcoin’lerin düşmesi de tabiki kaçınılmazdı. Bazı altcoinlerde %50’lere varan kayıplar yaşandı. Süreç içinde gelen tepki alımlarından sonra da satış dalgası artarak devam etti.

Küçük Yatırımcı Olanları İzliyor

Kurumsallar, market maker ve Balina diye tabir edilen bir grup ve onların karşısında küçük birikimlerini değerlendirmek isteyen Küçük Yatırımcılar grubu. Bu iki grup da kazanmak istiyor. Genelde ibre büyüklerden yana oluyor. Günün sonunda kaybeden Küçük Yatırımcılar oluyor.

Sosyal Medya ortamı Twiter üzerinden 1 gün sürecek bir anket yaptık. Siz de bu ankete oy verebilirsiniz. Bireysel kripto para yatırımcısının kriz anında psikolojisini göstermesi açısından önemli bir anket.

Son Güncelleme: 21 Nisan 2022 tarihinde Merve Alis tarafından yapılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir