Bitcoin Tekrar 44.000$ Seviyesini Gördü

Bitcoin Tekrar 44.000 Dolar

Uzun süredir düşüş trendi içerisinde olan kripto paralar ve 69.000$ zirvesinden beri düşen Bitcoin 32.950$ seviyesinden başlattığı yükseliş trendini devam ettiriyor. Bitcoin’in özellikle 36.000$ direncini aşması sonrası yükselişi hız kazandı ve an itibariyle 44.0000$’ın üstünde işlem görüyor.

İki ay sonra ilk kez 50 günlük hareketli ortalamayı da aşan Bitcoin özellikle Kurumsal taraftan gelen pozif haberlerin de etkisiyle kendini 44.000$ bandının üstüne atmış oldu. Bu yazının hazırlandığı sırada kripto para piyasasının toplam büyüklüğü ise 2 trilyon doları tekrar geçti. (Market Cap:  $2,014,063,622,678)

Son 24 Saatte İşlem Hacimleri

Bitcoin ve Ethereum liderliğinde kripto paraların yükselişi, markete yeni para akışını sağladı ve toplam market büyüklüğü 2 trilyon doları aştı. Fiyatların düşmesi ile hacimler de çok düşmüştü ancak bu son yükselişlerle birlikte hacimlerde de yükselişler meydana geldi.

Binance verilerine göre son 24 saatte Bitcoin/USDT paritesinde 2 milyar dolar, Ethereum/USDT paritesinde 1.3 milyar dolar ve SHIB/USDT paritesinde ise 1.25 milyar dolar hacim yaratıldı. Hacmin ne demek olduğunu bilmeyen kullanıcılar için hacmi açıklamak gerekirse; borsada son 24 saatte gerçekleşen alım ve satımların toplam değeridir.

Son 24 saat hacimler

Son 24 saatte artan ve azalan coinleri incelediğimiz de ise listede dikkat çeken isimler var. Önce en çok artan 3 coine bakalım. SHIB’de yükseliş %40’ları aştı, ARPA’da %30’lar ve son olarak aylardır soluksuz düşüş trendinde olan SLP’de %20’nin üzerinde yükselişler yaşandı. En çok düşen 3 coine baktığımızda ise; ilk sırada kısa süre önce Binance listelemesini gerçekleştiren ve %5 düşüş yaşayan DAR var. 2. sırada VOXEL ve son sırada ise %3’lük düşüş ile GRS bulunuyor.

En Çok Artan ve Azalan Coinler

Günün en sıcak gelişmesi ile ünlü denetim firması KPMG’nin Kanada şubesinin varlıklarına Bitcoin ve Ethereum dahil ettiğini duyurması oldu. Bu gelişme tüm basın yayın kuruluşlarınca ilk haber olarak verildi.

Son Güncelleme: 7 Şubat 2022 tarihinde Merve Alis tarafından yapılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir