Site icon Bitcoin Okulu

Bitcoin Yatırımı Yapmak

bitcoin ath graph

Uzun yıllar yatırım aracı olarak kabul edilmeyen daha sonra spekülatif bir yatırım aracı olarak kabul edilen Bitcoin pandemi (covid-19) sonrası 2020 ve 2021 yılının adından en çok söz ettiren yatırım aracı oldu.

Bitcoin Bir Yatırım Aracı mı?

Evet, Bitcoin uzun süredir finans çevrelerince de kabul gören hisse senedi, tahvil, yatırım bonoları, emtialar (altın, gümüş vb.) ve fonlar gibi alınıp satılabilen bir yatırım aracı.

Bloomberg’in Aralık-2020 yılında yapmış olduğu bir çalışmada 1000$ 10 yıl boyunca hangi yatırım aracında ne olmuş? Görüldüğü gibi Bitcoin performansıyla klasik yatırım araçlarını duman etmiş.

Bitcoin Yatırımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bitcoin piyasasına son günlerde çok sayıda kurumsal yatırımcı girmiş olsa da Bitcoin piyasası hala sığ diyebileceğimiz piyasalardan. Sığ piyasa ne demek? Yani ani yükselişler ve ani düşüşler olabilir. Acemi bir yatırımcı için bu tüm varlığını kaybetmesi ve psikolojik sorunların başlangıcı demek olabilir.

Klasik yatırım araçlarında geçerli olan tüm yatırım stratejileri Bitcoin için de geçerli, yatırım yaparken sağlığınızdan olmayın. Bilmediğiniz bir enstrüman olan Bitcoin yatırımını önce küçük tutarlarda yapıp hem işlem yaptığınız platforma alışın hem de bu işin psikolojisine kendinizi alıştırın. Bu süre zarfında daha çok okuyarak, dinleyerek ya da yayınladığımız videoları izleyerek kendinizi geliştirebilirsiniz.

Sitemizde sizler için Bitcoin alımı yapabileceğiniz en güvenilir bitcoin sitelerini puan vererek listeledik. Çoğu sitenin Türkçe arayüze sahip mobil cihazlar üzerinden de çalışabilen yazılımları mevcut. Bu sayede 24 saat anlık olarak işlem yapabilir ve yatırımlarınızı izleyebilirsiniz.

Exit mobile version