FTX Referans Kodu veya Tavsiye Kodu Nedir?

FTX Referans Kodu veya Tavsiye Kodu

FTX Kripto Para Borsası; son yıllarda popülaritesi hızla artan ve NFT, Metaverse gibi çığır açan teknolojilere yatırım yapan dünyanın önde gelen borsalarından biridir. Vadeli işlem ticareti yapan yatırımcıların yakından tanıdığı FTX ülkemizde de çeşitli kripto para fenomenleri ile sık sık gündeme gelmektedir. 2022 yılında biz bu makaleyi ve kodları güncellediğimiz sırada FTX Türkiye ofisini açtı ve artık Türk kullanıcılara daha yakından hizmet verecek. 2022 yılında hala FTX hesabı olmayanlardansanız gelin şimdi sizlere FTX’den en fazla nasıl komisyon indirimi kazanabilirsiniz onu anlatalım.

FTX Referans Kodu

FTX Referans Kodu; alım-satım işlemleri için kripto para borsası FTX’e ödeyeceğiniz komisyonlardan indirim kazanmak için kullanılır. FTX Borsası’nı Türkçe olarak kullandığınızda FTX Referans Kodu yerine zaman zaman FTX Tavsiye Kodu tabiri de kullanılmaktadır. Her ikisi de aynı şeyi ifade etmektedir.

Örneğin; FTX hesabınızı açarken referans kodu girebilir ve her alım-satım işlemi yaptığınızda ödediğiniz komisyonun bir kısmını komisyon geri ödemesi olarak alabilirsiniz.

FTX Referans Kodu

En İyi FTX Referans Kodu

Üstteki görselde de görebileceğiniz gibi “tr10” kodunu kullanarak ömür boyu %5 komisyon indirimi alabilirsiniz. FTX’in size sunduğu en iyi teklif ise tr10 kodu ile üye olduktan sonra FTX borsasının coini FTT’den 25 adet hesabınızda bulundurmanız halinde %100 komisyon indirimi alacaksınız. Binance borsası için BNB ne ise, FTX borsası için de FTT odur.

Yukarıdaki tr10 kodunun çalışmaması durumunda “15788024” kodunu da kullanabilirsiniz. Her ikisi de çalışmazsa aşağıdaki linke tıklayarak direk komisyon indirimli üyelik sayfasına ulaşabilirsiniz:

FTX Ömür Boyu %5 Komisyon İndirimli Üyelik

2022 yılında biz bu makaleyi güncellediğimizde FTT coin tutanlara FTX borsası, çeşitli ön alım hakkı ve komisyon iadelerinden daha yüksek pay alımı gibi ekstra imkanlar sağlıyordu. Siz de sitemizdeki ömür boyu indirime ek FTT indirimini üyelik sonrası FTX borsasında değerlendirebilirsiniz.

FTT Avantajları

FTX kripto para borsasının coini olan FTT ve sizlere sunduğu olanaklardan bazıları aşağıda sıralanmıştır:

 • %100’e varan komisyon indirimi
 • Staking getirisi
 • Oylamalarda öncelik
 • İlk arzlarda ön alım hakkı
 • Airdrop ödülleri
FTT Coin Faydaları

Sıkça Sorula Sorular

FTX Borsası’nı daha önce detaylı olarak incelemiştik. O yazımıza ulaşmak için FTX Borsası Güvenilir Mi? FTX İncelemesi bağlantısını kullanabilirsiniz. FTX Borsası ile ilgili sık sorulan sorulardan bazılarını sizler için cevapladık.

FTX Referans Kodu Ne İşe Yarar?

Kripto para alım-satım işlemleriniz için FTX Borsası’na ödemeniz gereken komisyonlardan indirim hakkı kazanmak için kullanılır. Yani buradaki referans kodunu kullnarak borsaya üye olmuşsanız borsaya ödediğiniz komisyonların bir kısmını geri iade alırsınız ve bu ömür boyu kazanılmış bir haktır.

FTX Mi Yoksa Binance Mi?

Kripto para yatırımlarının tek bir platformda tutulması genellikle tavsiye edilmez. Hack vakaları veya kapanma gibi durumlarda büyük zararlarla karşılaşmamak için riskin bölünmesi tavsiye edilir. Binance da FTX de milyonlarca kullanıcısı olan büyük kripto para borsalarıdır. Kullanmasanız bile FTX hesabınızı açabilirsiniz.

FTX mi TFX mi?

FTX ile TFX zaman zaman karıştırılabilmektedir. TFX; Türkiye Finans Katılım Bankası müşterilerine özel piyasa takip ve döviz/kıymetli maden alım-satım platformudur. FTX ise; özellikle vadeli işlemler alanında uzmanlaşmış bir kripto para borsasıdır.

%10 FTX Referans Kodu Var Mı?

Çeşitli sosyal medya hesaplarında ya da çeşitli internet sitelerinde %10 referans kodu şeklinde dolaşan kodlar genellikle %0 indirim sağlar. Ancak sitemizdeki “tr10” kodunu kullanarak ömür boyu %5 indirim sağlayabilirsiniz.

Son Güncelleme Tarihi: 15/01/2022

4 thoughts on “FTX Referans Kodu veya Tavsiye Kodu Nedir?”

 1. tr10 ftx referans kodu bende çalıştı ama sormak istediğim bu kod hem margin hem de spot alımlarda geçerlimidir?

  1. Merhaba,

   Kod ile uğraşmak istemeyen kullanıcılar direk makale içindeki bağlantıyı kullanarak FTX sitesine geçiş yaptıklarında referans kodu indiriminden faydalanabilirler.

 2. FTX referans kodu 10 numara çalışıyor ancak 2. üyelik açıp açamayacağımız ile ilgili bir bilgi bulamadık.

  1. Merhaba,

   Büyük borsaların neredeyse tamamı aynı kişinin ikinci hesabı açmasına imkan tanımaz. Bunun yerine “alt hesap” gibi bir özellikle sanki 2. bir hesap varmış gibi işlem yapmanıza imkan verirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.