FTX Referans Kodu veya Tavsiye Kodu Nedir?

FTX Referans Kodu veya Tavsiye Kodu

FTX Kripto Para Borsası; son yıllarda popülaritesi hızla artan ve NFT, Metaverse gibi çığır açan teknolojilere yatırım yapan dünyanın önde gelen borsalarından biridir. Vadeli işlem ticareti yapan yatırımcıların yakından tanıdığı FTX ülkemizde de çeşitli kripto para fenomenleri ile sık sık gündeme gelmektedir. Gelin şimdi sizleri FTX’den en fazla nasıl komisyon indirimi kazanabilirsiniz onu anlatalım.

FTX Referans Kodu

FTX Referans Kodu; alım-satım işlemleri için kripto para borsası FTX’e ödeyeceğiniz komisyonlardan indirim kazanmak için kullanılır. FTX Borsası’nı Türkçe olarak kullandığınızda FTX Referans Kodu yerine zaman zaman FTX Tavsiye Kodu tabiri de kullanılmaktadır. Her ikisi de aynı şeyi ifade etmektedir.

Örneğin; FTX hesabınızı açarken referans kodu girebilir ve her alım-satım işlemi yaptığınızda ödediğiniz komisyonun bir kısmını komisyon geri ödemesi olarak alabilirsiniz.

FTX Referans Kodu

En İyi FTX Referans Kodu

Üstteki görselde de görebileceğiniz gibi “tr10” kodunu kullanarak ömür boyu %5 komisyon indirimi alabilirsiniz. FTX’in size sunduğu en iyi teklif ise tr10 kodu ile üye olduktan sonra FTX borsasının coini FTT’den 25 adet hesabınızda bulundurmanız halinde %100 komisyon indirimi alacaksınız. Binance borsası için BNB ne ise, FTX borsası için de FTT odur.

Yukarıdaki tr10 kodunun çalışmaması durumunda “15788024” kodunu da kullanabilirsiniz. Her ikisi de çalışmazsa aşağıdaki linke tıklayarak direk komisyon indirimli üyelik sayfasına ulaşabilirsiniz:

FTX Ömür Boyu %5 Komisyon İndirimli Üyelik

FTT Avantajları

FTX kripto para borsasının coini olan FTT ve sizlere sunduğu olanaklardan bazıları aşağıda sıralanmıştır:

  • %100’e varan komisyon indirimi
  • Staking getirisi
  • Oylamalarda öncelik
  • İlk arzlarda ön alım hakkı
  • Airdrop ödülleri
FTT Coin Faydaları

Sıkça Sorula Sorular

FTX Borsası’nı daha önce detaylı olarak incelemiştik. O yazımıza ulaşmak için FTX Borsası Güvenilir Mi? FTX İncelemesi bağlantısını kullanabilirsiniz. FTX Borsası ile ilgili sık sorulan sorulardan bazılarını sizler için cevapladık.

FTX Referans Kodu Ne İşe Yarar?

Kripto para alım-satım işlemleriniz için FTX Borsası’na ödemeniz gereken komisyonlardan indirim hakkı kazanmak için kullanılır.

FTX Mi Yoksa Binance Mi?

Kripto para yatırımlarının tek bir platformda tutulması genellikle tavsiye edilmez. Hacklenme veya kapanma gibi durumlarda büyük zararlarla karşılaşmamak için riskin bölünmesi tavsiye edilir. Binance da FTX de milyonlarca kullanıcısı olan büyük kripto para borsalarıdır.

FTX mi TFX mi?

FTX ile TFX zaman zaman karıştırılabilmektedir. TFX; Türkiye Finans Katılım Bankası müşterilerine özel piyasa takip ve döviz/kıymetli maden alım-satım platformudur. FTX ise; özellikle vadeli işlemler alanında uzmanlaşmış bir kripto para borsasıdır.

One thought on “FTX Referans Kodu veya Tavsiye Kodu Nedir?”

  1. tr10 ftx referans kodu bende çalıştı ama sormak istediğim bu kod hem margin hem de spot alımlarda geçerlimidir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir