Site icon Bitcoin Okulu

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez Bitcoin Hakkında Konuştu

miami belediye baskani bitcoin

miami belediye başkanı kripto para

Miami’yi bir teknoloji ve inovasyon merkezine dönüştürme planlarını, Bitcoin ve kripto paraları ve daha fazlasını anlattı. Özellikle Suarez, Miami’de teknolojik inovasyonun güçlü bir savunucusu oldu ve son zamanlarda kripto endüstrisindeki liderleri ve girişimcileri kucaklayarak onları destekledi.

Teknoloji Yatırımları

SoftBank Group International’ın CEO’su Marcelo Claure, Miami’de yaşıyor, ne yaptığımı gördü ve bunun bir parçası olmak istediğini söyledi. SoftBank, Miami merkezli girişimler adına yepyeni bir fon oluşturdu. Bu fonun ismi Miami Tech Fund ve 100 milyon dolarlık yeni bir fon, faaliyet alanı ve seviyesi farketmeksizin Miami’de geliştirilecek yeni teknoloji girişimlerine yatırım yapmak için kullanılacak. SoftBank CEO’su Marcelo Claure öncülüğünde oluşturulan fonun, Miami’de olmasa bile Miami’ye taşınmak isteyen girişimleri de kucaklaması bekleniyor.

Bitcoin Hakkındaki Düşünceleri

Genel olarak Bitcoin ve kripto paralar ile Miami’de yapmak istediğim üç şey var:

  1. Belediye çalışanlarına maaşlarının belirli bir yüzdesini Bitcoin veya kripto para olarak alma imkanı vermek.
  2. Miami sakinlerinin kripto para ile vergi ve harç ödemelerini yapabilmesi.
  3. Şehrin kaynaklarını (fonları) Bitcoin veya diğer kripto paralarda değerlendirmek.

Kısa bir süre önce Satoshi’nin teknik dokümanını (white paper) Miami Belediyesi’nin web sitesinde yayınladık ve kısa sürede popüler (viral) oldu. Sitedeki White Paper 3 milyona yakın gösterim aldı. Yani, benim açımdan, Miami şehri olarak bu yeniliğin ön saflarında yer almak ve şehrimizin dev ekonomisinde kripto paralar ve blockchain teknolojilerine de yer vermek önemliydi.

Tüm yatırımcıların ve girişimcilerin eşit fırsatlara sahip olması ve gelişen teknolojilere uyum sağlamak adına Miami kanunlarında gerekli değişiklikleri sağladık. Bu alanda yetenek sahibi olanlar çekinmeden yatırımlarını yapabilirler.

Sosyal Medya İle İlişkileri

Özellikle Twitter’ı aktif olarak kullanıyorum. Orada tüm vatandaşlar ile etkileşim halindeyim. Gelip teşekkürlerini sunan hayatın her kesiminden çok sayıda insan benim için gerçekten ilham verici oldu. Bu bana gerçekten tatmin duygusu veriyor. Hayatımı kamu hizmetine adayarak doğru kararı verdiğimi hissettiriyor.

Exit mobile version