Site icon Bitcoin Okulu

Omicron Adlı Kripto Para Yeni COVID-19 Varyantından Sonra %137 Arttı

Yeni Covid-19 Varyantı Omicron Coin

Yeni Covid-19 Varyantı Omicron Coin

Piyasalar, yeni bir endişe verici korona virüs varyantı olan Omicron’un bu hafta başlarında ortaya çıkıp, yakınlarımızdaki birkaç ülkede yayılmaya başlamasından sonra çökmüş olabilir. Fakat bu durum kripto paralardan biri olan Omicron’un yayılmasını durdurmadı. Evet, bu hafta piyasalardan yararlanmanın en iyi yollarından biri, en son Covid-19 türünün adını taşıyan bir kripto para projesine yatırım yapmaktı.

Tek bir Omicron token, son 24 saatte %137 ve 17 Kasım’daki tüm zamanların en düşük seviyesine kıyasla %735 artarak 404 $ değerinde. Coin Gecko verilerine göre; kripto paranın alım satım verileri 8 Kasım tarihinden itibaren başlıyor. Kullanıcıların %69’u kripto para hakkında olumlu öngörülere sahip. Omicron için kripto piyasası çok sığ. Omicron son 24 saatte sadece 389.181 $ işlem hacmi yaptı. Token, şu an yalnızca SushiSwap aracılığıyla Arbitrum One’da işlem görüyor. 15 bin kripto para arasında işlem hacmine göre 3687. sırada yer almakta. Bu, token bir DeFi projesi olan OlympusDAO’nun çatallanmasından oluşmuş bir tokendir.

İlk Omicron Değil

Unutulmamalıdır ki, kodu OMIC olan bu madeni para, ilk Omicron madeni parası değildir. Bu, coinin atası CoinMarketCap’te OMC kod adıyla geçen ve herhangi bir popüler pazarda işlem görmeyen başka bir kripto paradır. Orijinal Omicron ilk olarak 31 Ağustos 2016’da Bitcoin Talk forumunda “temettü dağıtan bir para birimi” olarak ortaya çıktı. Proje, 121 Bitcoin topladığını iddia etti (Omicron virüsü bu hafta piyasaları çökertmeden önce, zammı çok daha değerli olurdu). Bir avuç temettü ödemesinden sonra proje tükendi ve kayboldu gitti. Keşke projenin yaratıcıları ‘Omicron’ adının ne kadar önemli olacağını sadece beş yıl sonra tahmin edebilseydi.

Exit mobile version