Papara Güvenilir Mi? Sizin İçin İnceledik

paparacom

Papara; bir çeşit sanal ödeme yapma ve ödeme kabul etme aracıdır. Papara için aynı zamanda; dijital cüzdan, sanal cüzdan veya elektronik cüzdan gibi tabirlerde kullanılır. Dünyanın birçok ülkesinden istediğiniz anda komisyon ücreti alınmadan ödeme kabul etmeyi mümkün kılmaktadır. Hem yaş kısıtlamasının olmaması hem de online platformlarda avantajlarının fazla olması sebebi ile gençler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Para transferleri konusunda banka veya saat kısıtlaması olmamaktadır. Hesap açarken belirli limitlerin altında kalmak şartıyla kimlik doğrulaması veya ek bilgiler istenmediği için hesap açmak oldukça kolaydır ve tüm işlemler Papara mobil uygulaması üzerinden de kolayca yapılabilmektedir.

papara sitesi 1

Papara Güvenlik Kriterleri

Site Yapısı

Papara elektronik para yükleme işlemlerini https://www.papara.com/ adresi üzerinden gerçekleştirir. Yani internet tarayıcınıza bu adresi girdiğinizde adresin hemen önündeki “kilit” simgesine tıklayarak sitenin hangi sertifikalara sahip olduğunu ve hangi bilgilerinizin güvende olduğunu görebilirsiniz.

papara sertifika guvenligi

SMS Doğrulaması

Günümüzde hemen herkesin Bankacılık işlemlerinde kullandığı online işlem merkezlerine girişte kullanıcıya gönderilen SMS doğrulama işlemi Papara için de istenmektedir. Bu sayede yetkisiz kullanıcıların sisteme girişi engellenmektedir.

Site İçi Destek

Papara kullanıcılarına oluşturduğu bir forum aracılığı ile istenilen konuda sorular sorabileceğiniz ve diğer Papara kullanıcıları ile fikir alışverişinde bulunabileceğiniz “Topluluk” adında bir bölüm hazırlamıştır. Site destek ekibi de bu bölümde soruları yanıtlamaktadır.

paparatopluluk

Güvenilir Kurumsal Ortaklar

Papara Türkiye’nin önde gelen kurumsal firmaları ile de iş ortaklıkları kurmuştur. İşte bunlardan bazıları;

-Binance: Dünyanın önde gelen kriptopara borsası.

-Yemeksepeti: Türkiye’nin internetten yemek siparişi konusunda markası.

-Yandex: Google’dan sonra en sık kullanılan arama motoru.

-Uber, Trabzonspor ve Bitaksi gibi daha birçok şirket.

paparakurumsal 1

Yasal Kriterler

Papara, Bankalararası Kart Merkezi (BKM) ve Visa üye kuruluşudur. 6493 sayılı “Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun” kapsamında kurulmuş ve bu kanun hükümlerine tabi bir kuruluştur. Ayrıca 5549 sayılı “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanun” kapsamında Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) yükümlü kuruluşları arasındadır. Yani kamu otoritesince düzenlenmiş kurallara tabi olarak faaliyetini sürdürmektedir.

6493kanun

Papara Şikayetleri

Papara kullanmayı düşünenlerin ya da Papara güvenilir mi? diye soranların bakması gereken son bir kaynak daha olduğunu düşünüyoruz. Bu adreste tabi ki ŞikayetVar sitesi. Burada Papara hakkında girilen şikayetleri ve ne kadarının çözüme kavuşturulduğunu görebilirsiniz.

Son Güncelleme: 1 Mart 2024 tarihinde Merve Alis tarafından yapılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir