South Park Yapımcılarına Göre Gelecek Bitcoin’de

South Park Gelecek Bitcoinde

Güncel sorunları sıklıkla komik bir dille ele alan yılların eskitemediği animasyon TV dizisi South Park, kripto para birimi Bitcoin’in çok uzak olmayan bir gelecekte ana ödeme aracı olarak kullanılacağını ima etti. Hem de yayınlanan son bölümünde.

South Park, bu hafta Perşembe günü yayınlanan 24. sezonunun “Post COVID” bölümünde, şovun kahramanlarından biri olan Stan Marsh’ı, pandemiden yaklaşık 40 yıl sonra Bitcoin (BTC) kullanarak ucuz bir motelde konaklamak için ödeme yaparken canlandırdı. Neredeyse tüm marka adlarının “plus” ve “maxx” içerdiği kurgusal bir gelecekte Marsh’ın BTC logolu plastik bir kart ve bir QR kod ile sadece Bitcoin kabul eden bit otele ödeme yaptığı görülüyor.

South Park Bitcoin ile Ödeme

Otel görevlisi, “Hepimiz merkezi bankacılığın hileli olduğuna karar verdik, bu yüzden Ponzi şemalarının daha güvenilir olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Kripto alanındaki pek çok kişi South Park dizisini; ABD hükümetine ve bankalarına 2008 mali krizinden sonra verdiği tepki ve eleştirisiyle tanıyor. Bazıları ise diğer gelecek tahminlerinden olan; otonom araçlar, holografik dijital asistanlar ve “uyandırılmış” kültürün ortasında kendi gölgesine dönüşen stand-up komedileri ile tanıyor.

Ana akım medyada kripto para birimi ve blok zincire atıfta bulunmak artık yaygın olsa da, bu eskiden böyle değildi. BTC’yi öne çıkaran ilk TV dizisi Ocak 2012’de yayınlanan The Good Wife‘dı. Bu yıl, The Blacklist’teki James Spader’ın karakteri, Satoshi’nin gerçek kimliğini bildiğini iddia etti ve The Simpsons, BTC fiyatının animasyonlu bir hisse senedi akışında sonsuza gittiğini gösterdi.

Bitcoin’in popüler animasyon dizisindeki görünümü, kripto varlığının fiyatının bir haftadan fazla bir süredir 60.000 doların altında kalmasıyla ortaya çıkıyor. BTC fiyatı dizinin yayınlandığı tarihte 59.237 dolardı ve 10 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara ulaşmasından bu yana %14’ten fazla düştü. Dizi tarihi ve BTC fiyatı arasındaki ilişki çok da önemli olmasa da Bitcoin gibi bir teknolojinin South Park dizisinin gelecek öngörüleri kısmında yer alması büyük önem taşıyor.

Son Güncelleme: 25 Kasım 2021 tarihinde Merve Alis tarafından yapılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir