Site icon Bitcoin Okulu

Tesla Bitcoin’e 1.5 Milyar Dolar Yatırım Yaptığını Duyurdu

elon musk bitcoin tesla

Elon Musk’ın şirketi Tesla Inc., Ocak ayında 1.5 milyar dolarlık bitcoin yatırımı yaptığını ve gelecekte ödeme almak için dünyanın bir numaralı dijital varlığını kabul edebileceğini söyledi.

Tesla Bitcoin satın alma işlemini açıkladı ve bu, Bitcoin fiyatlarının bir anda yaklaşık 5.000$’lık sıçramayla 43.394 $ ‘a yükselmesine yol açtı. Nakitlerimizden elde ettiğimiz işletme likiditesini korumak için gerekli olmayan getirileri daha da çeşitlendirmek ve maksimize etmek için bize daha fazla esneklik sağlamak üzere yatırım politikamızı güncelledik” dedi.

“Ayrıca, yakın gelecekte ürünlerimiz için, yasal mevzuata da uygun olarak ve başlangıçta sınırlı bir şekilde ödeme şekli olarak bitcoin (btc) kabul etmeye başlamayı hedefliyoruz.” şeklinde açıklama devam etti.

Ocak ayının son günlerinde Elon Musk , Twitter biyografisinde #bitcoin‘e hashtag olarak yer vermiş ve ardından tweet atarak; “Geriye dönüp bakıldığında kaçınılmazdı.” Ve bu ayın başlarında Elon Musk, daha fazla yorum yapmadan “doge” yazarak attığı tweet’inde dijital meme varlığı dogecoin’e atıfta bulunmuş ve bu da fiyatların zıplamasına (pump) yol açmıştı.

Tesla şirketi, bitcoin yatırımı yapan ve kökleri sadece 2009 yılına kadar giden bir dijital varlık üzerinden ödemelere izin veren şirketlerin en büyükğü haline geldi.

Exit mobile version