Twitter’da Bitcoin İle Bahşiş Dönemi Başlıyor

Twitter'da Bitcoin İle Bahşiş Dönemi

Popüler sosyal medya uygulaması Twitter uzun süredir üzerinde çalıştığı Bahşiş uygulamasını geliştirdi ve son sürümü ile ilgili görselleri yayımlamaya başladı. Profilinizde Bahşişler menüsünü aktif ettiğinizde kullanıcılar, Strike API gibi üçüncü taraf ödeme hizmet ve platformları aracılığıyla size platform dışından para veya Bitcoin göndermek için Bahşişler simgesine dokunarak sizi destekleyebilirler.

Twitter’dan Sızan İlk Görüntüler

Platform yaptığı duyuruda Bahşiş gönderip almak için yaş sınırının 18 olduğunu duyurdu ve Bahşiş uygulamasının ilk önce IOS platformu üzerinden indirilecek Twitter uygulamasında kullanılabileceğini Android versiyonunun ise ilerleyen günlerde yayımlanacağını duyurdu.

twitter bahsis nasil1 1

Strike aracılığıyla Bahşiş gönderdiğinizde para birimini Bitcoin’in en küçük birimi olan Satoshi (Sats) veya BTC cinsinden gönderme seçenekleri arasında dilediğiniz gibi geçiş yapabilirsiniz. Üstte yer alan görselde kırmızı ile işaretlenmiş bölgede Bahşiş ikonu aktif olarak görünmekte. Bu bağlantı tıkladığınızda bahşiş göndermek istediğiniz üçüncü parti yazılıma geçiş yapılmakta.

twitter bahsis nasil2

Yukarıdaki görselde ise gönderim yapacağınız Bahşiş tutarının hem Dolar (USD) hem de Bitcoin cinsinden tutarını seçebilir, isterseniz bunların dışında dilediğiniz rakamı girerek de Bahşiş gönderimi yapabilirsiniz. Ayrıca bahşiş veren kullanıcı bir mesaj veya emoji göndererek, bahşiş verdiği kişi ile iletişim de kurmuş olacak. Şirket tarafından yapılan açıklamada bir aksilik olmaması halinde Apple (IOS) kullanıcıları bu hizmeti 23.09.2021 tarihinden itibaren kullanmaya başlayabilecek. Android kullanıcıları ise bir süre daha bekleyecek.

Bitcoin Fiyatına Etkisi

Bu haberin sosyal medya platformlarında yayılmasından hemen sonra Bitcoin fiyatlarında yukarı yönlü bir hareket görüldü. Haber henüz çok yeni olduğu için uzun vadeli etkileri üzerine konuşmak için henüz erken. Ayrıca Bitcoin fiyatlarına etki eden çok sayıda etken olduğu için bir veriye bakarak fiyat öngörüsünde bulunmak da doğru sonuçlar vermeyebilir. Ancak Twitter CEO’su Jack’in bir Bitcoin maksimalisti olduğu bir gerçek ve Jack’in bu hamlesinin Bitcoin ekosisteminin geleceği için olumlu olduğunu söylemek için kahin olmaya gerek yok.

Son Güncelleme: 23 Eylül 2021 tarihinde Merve Alis tarafından yapılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir