70 Milyon Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığı

btc fraud

Aylar önce Sırp asıllı bir kişi ya da bir grubun çeşitli yöntemler kullanarak Bitcoin yatırımı yapmak isteyenleri 70 milyon dolar kadar dolandırdığı ile ilgili bir haber ajanslara düşmüştü. Şimdi ise konunun detayları ortaya çıktı. Amerika Birleşik Devletleri haber kaynaklarına göre bu dolandırıcılık eyleminin detayları haberimizde.

Dünyanın birçok ülkesindeki yatırımcıları özellikle de Kuzey Teksas’ta bulunan yatırımcıları 70 milyon dolardan fazla dolandırdığı iddiasıyla suçlanan Sırbistan kökenli bir adam Dallas Büyük Fedaral Jürisi’nin suçlamalarından sonra Sırbistan hükümet yetkilileri tarafından Amerika Birleşik Devletleri’ne iade edildi.

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), dolandırıcılık planının ikili opsiyonlar ve kripto para madenciliğine yatırım talep eden kullanıcıları hedef aldığını bildirdi.

Not: “İkili opsiyonlar” birçok ülkede yasaklanmıştır.

Kripto Para Dolandırıcılığı Uyarısı

Sırbistan hükümet yetkilileri, 32 yaşındaki Antonije Stojilkoviç’i geçen yılın Temmuz ayında tutukladılar ve FBI onu geçen Perşembe günü Teksas’ın Kuzey Bölgesi’ne teslim etti. Dolandırıcının beş Sırp vatandaşı ve bir de ABD vatandaşı ortağı olduğu iddia ediliyor.

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), sanıkların sahte ticaret faaliyeti, sahte para çekme geçmişi ve banka dekontları yarattığını iddia ediyor. Stojilkoviç ve diğer sanıklar dolandırıcılıktan suçlu bulundukları takdirde 20 yıla kadar hapis cezasına çarptırılacaklar.

Son Güncelleme: 11 Mayıs 2021 tarihinde Merve Alis tarafından yapılmıştır.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir