Binance Referans Kodu Nedir? Ne İşe Yarar?

binance referans kodu

Dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip kripto para borsası Binance ile işlem yapmak oldukça kolay ve kullanıcı dostudur. Bitcoin, ETH, BNB, SHIB, DOGE, XRP ve Tether gibi işlem hacmi yüksek kripto paraların yanında yüzlerce düşük hacimli altcoinde de güvenle işlem açabilirsiniz. 2024 yılına girmemize sayılı günler kala, Binance Referans Kodu konulu makalemizde son gelişmelere ve yeniliklere paralel olarak çeşitli güncellemelere gidilmiştir.

Binance Referans Kodu veya Referans Kimliği

Binance Referans Kodu; alım-satım işlemleri için kripto para borsası Binance’a ödeyeceğiniz komisyonlardan indirim kazanmak için kullanılır. Türkçe Binance bölümünde Binance Referans Kodu yerine zaman zaman Binance Referans Kimliği tabiri de kullanılmaktadır. Her ikisi de aynı şeyi ifade etmektedir.

Örneğin; Binance hesabınızı açarken referans kodu girebilir ve her alım-satım işlemi yaptığınızda ödediğiniz komisyonun bir kısmını komisyon geri ödemesi olarak alabilirsiniz.

Binance hesabınızı açarken komisyon indirim kodu (referans id) kullanarak açtıysanız; kullanıcı sekmesinin altındaki referans bağlantısına tıklayıp ”Sizinle Paylaşılan Komisyonlar” kısmında komisyon indirimi olarak hesabınıza geri yatan komisyonlar ile ilgili detayları görebilirsiniz.

Binance %20 + %25 Komisyon İndirimli Üyelik

(BitcoinOkulu.com’a özel %20 Komisyon İndirimi + %25 BNB İndirimi)

Binance Referans Kodu Giriş Alanı

Aşağıda Türkçe ve İngilizce Binance sitesi referans kodu giriş kısmını gösteriyoruz. Bu alana girdiğiniz kod size sunulacak komisyon indiriminin tutarını belirleyecek. Bu kodu ister mobil uygulama üzerinden isterseniz web sitesi üzerinden girebilirsiniz. Unutmayın kod girmek size bir şey kaybettirmeyecek. Aksine kod girilerek açılan üyeliklerde işlem yaptıkça ömür boyu komisyon geri ödemesi almaya hak kazanacaksınız.

Referans Kimliği (İsteğe Bağlı) Güncelleme

Binance Global borsası yazılımcıları kullanıcı beğenisini artırmak için sürekli sistem iyileştirmeleri yapmakta olup bu iyileştirmelerin sonuncusu kendini Referans Kimliği alanında kendini göstermiştir. Bundan böyle resim 1’de göreceğiniz gibi hesap açılışında sizden “Bireysel” veya “Kurumsal” hesap tiplerinden birini seçmeniz istenir ve daha sonraki aşama olan 2. resimde gördüğünüz alan da ise Binance Referans Kimliği alanı karşınıza çıkmaktadır. Bu kısımda Referans Kimliği (isteğe bağlı) alanına 2. resimde görülen kodu yani WZ51BC2P kimlik kodunu girerek Binance borsasından maksimum komisyon indirimini elde edersiniz.

Binance Referans Kodu 2024 Yılı Güncellemeleri

Binance borsası yaptığı sürekli iyileştirmeler kapsamında hem sistemlerini hem de kullanıcılara sundukları deneyimi sürekli geliştirmekteler. Bunun son örneği Binance üyelik sayfasında yaşanan son gelişmelerde kendini gösterdi. Binance 2024 yılına daha koyu bir tema ile girerken. İlk üyelik ekranı aşağıdaki görsel şekline döndü. İster mobil ister web sürümü kullanarak Binance üyesi olun sizi aşağıdaki görsel karşılayacak.

Binance sitesine giriş yaptınız ve üstte yer alan 3 seçenekten birini seçtiniz diyelim. Şimdi ise sizi aşağıdaki görselde yer alan üyelik sayfası karşılayacak. Görselde gördüğünüz gibi e-posta adresinizi ya da telefon numaranızı yazarak devam edebilirsiniz. Burada en önemli nokta ise size %20 indirim sağlayacak referans kodunu kullanmak. Görselde yer alan WZ51BC2P referans kodunu kullanarak üye olmayı ihmal etmeyin.

binance 20 referans kodu

Üyeliğini aktif ederek ilk para yatırma işlemini gerçekleştirenlere Binance borsası 100$’a kadar bonus hediyesi de vermekte.

Binance Referans Kodu 2024 Yılı Global Güncellemeleri

Binance borsası sadece Türkiye’de değil İngilizce yayın yapan Global sitesinde de köklü yeniliklere gidiyor. Ayrıca yurtdışında yaşayan Türk vatandaşları zaman zaman Global sitesini tercih edebilmekteler. Onların da karşılaşacağı muhtemel ekrana ait görseli aşağıya bırakıyoruz.

Binance Türkiye Referans Giriş Ekranı

Aşağıda Binance Türkiye Hesap Oluşturma ekranı görünmekte. İlk üyelik işlemi bu bölümden yapılmakta olup Binance Referans Kodu da bu ekranda kırmızı ile işaretlediğimiz bölüme yazılmalıdır.

Binance Global Referans Giriş Ekranı

Binance 2021 yılı Ekim ayında üyelik giriş sayfasında bir değişiklik yaptı ve ilk önce hangi ülkede ikamet ettiğinizi sormaya başladı. Yani Türkiye’den katılan kullanıcılar “ikamet edilen ülke/bölge” açılır sekmesinden Türkiye (Turkey) seçerek üyelik işlemlerine Türkçe devam edebilirler.

Binance Yeni Referans Kodu Ekranı

Aşağıda Binance Global (Binance.com) Kayıt Ol ekranı görünmekte. İlk üyelik işlemi bu bölümden yapılmakta olup Binance Referans Kodu da bu ekranda kırmızı ile işaretlediğimiz bölümdeki açılır menü tıklandığında çıkmaktadır. Referans Kodu (Kimliği) o alana girilmelidir. Sitemizdeki bağlantıyı kullandıysanız otomatik olarak bu alan dolu gelmektedir.

Binance.com Kayıt Ekranı

Burada Binance borsasının biz kullanıcılara sunduğu iki alternatif var. Binance hesabı oluşturmada size sunulan seçenekler:

 • Mobil cihazlar ile üyelik (Örneğin, cep telefonu)
 • E-posta ile üyelik (Sadece e-posta adresinizi de kullanabilirsiniz)

Gördüğünüz gibi üyelik aşaması basitçe:

 1. E-posta veya cep telefonu girmek
 2. Şifre seçmek
 3. Referans kodu alanına WZ51BC2P girmek
 4. Binance kullanım koşulları kutucuğunu işaretlemek
 5. Hesap oluştur düğmesini tıklamak

Referans Oranları

Binance size kullandığınız referans koduna göre çeşitli oranlarda komisyon indirimi sunar. Eğer referans kodu (kimliği) alanını boş bırakırsanız %0 komisyon indirimi alırsınız. Sitemizdeki WZ51BC2P kodunu kullandığınız da ise Binance’ın sunduğu en yüksek referans indirimine hak kazanırsınız.

İndirim Sağlayan Referans Oranları: %0 , %5, %10, %20 şeklinde kullandığınız koda göre değişmektedir.

Binance Referans Kodu Tablosu

Referans Kodsuz%20 Referans Kodu%20 Referans Kodu + BNB
Ödeyeceğiniz Komisyon%0.10%0.08%0.06
Örnek Komisyon
(100.000-TL İşlem Hacmi)
100-TL80-TL60-TL
AçıklamaReferans kodumuzu kullanmadan yani indirim kazanmadan üye olmanız durumunda ödeyeceğiniz komisyon.Referans kodumuz ile üye olduktan sonra hesabınızda BNB tutmadığınız durumda ödeyeceğiniz komisyon.Referans kodumuz ile üye olduktan sonra hesabınızda bir miktar da BNB tutmanız durumunda ödeyeceğiniz komisyon.
Binance Referans KoduWZ51BC2PWZ51BC2P

Binance referans kodu tablosu sizlere Binance referans kodunun ne işe yaradığını özet şeklinde ve örneklerle göstermektedir. Bu tablonun en altında yer alan Binance referans koduna tıklayarak doğrudan Binance sitesine geçiş yapabilir ve en yüksek oranda indirim sağlayan kod ile üye olabilirsiniz.

Referans Kodu İle İlgili Önemli Konular

 1. Üye olurken yüksek komisyon indirimi sağlayan bir kod girmelisiniz.
 2. Kod giriş alanında “isteğe bağlı” da yazsa muhakkak kod girin.
 3. Binance hesabınıza sonradan referans kodu eklemek mümkün değil.
 4. Ancak kimlik doğrulaması yapmamış kişiler referans kodu kullanarak tekrar üye olabilir.

Sıkça Sorulanlar

Referans Kodunu Elle Girebilir Miyim?

Evet. Üyelik sayfasında Referans Kimliği (isteğe bağlı) alanına aşağıdaki kodu yazın:

Binance Referans Kodu: WZ51BC2P (%20+%25BNB)
Binance Futures Referans Kodu: tr10 (%10)

Neden Komisyon İndirim Oranım Sıfır Görünüyor?

Özellikle mobil cihazlardan sitemize giriş yaptığınızda ve referans kodu bağlantısına tıkladığınızda zaman zaman bu hata alınabilmekte ancak Binance web sayfası üzerinden sitemizdeki Binance referans kodu kullanıldığında herhangi bir sorunla karşılaşılmamaktadır. Komisyon oranınız sıfır görünüyorsa üyelik işlemini tamamlamayın.

Referans Kodunu Kaç Kişi Kullanabilir?

Referans kodlarının kullanımında herhangi bir kişi sayısı ya da süre sınırı yoktur. Referans kodunu komisyon indirimi kazanmak isteyen herkes kullanabilir. Yani bu kod size, üyeliğiniz aktif olduğu sürece indirim sağlar.

Referans Kodunu Kullandığım Kişi Kişisel Bilgilerimi Görebilir Mi?

Referans kodunu kullandığınızda sadece üyelik id denen ve her kullanıcıya özel olarak tanımlanan bir numaranız olur ve size referans olan kişi sadece id numaranızı görür. TC, isim, telefon ve eposta bilgilerinize ulaşamaz. Bu bilgiler sadece Binance borsasına özel olup, kişisel veri niteliğindedir ve 3. kişilerle paylaşılmaz.

Binance %20 + %25 Komisyon İndirimli Üyelik

Son Güncelleme: 07/12/2023

29 thoughts on “Binance Referans Kodu Nedir? Ne İşe Yarar?”

 1. Üyelik oluşturduktan sonra referans kodunu nereden görebilirim.
  Eğer Üyelik oluştururken referans kodunu girmediysem üyelik işlemleri bittikten sonra girebilir miyim?
  Teşekkür ederim

  1. Merhaba,
   Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra kullanıcı sekmesinin altındaki referans bağlantısına tıklayıp ”Sizinle Paylaşılan Komisyonlar” kısmında komisyon indirimi olarak hesabınıza geri yatan komisyonlar ile ilgili detayları görebilirsiniz. Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra referans kodu girilemiyor ancak yeni bir kişi referans kodu kullanarak tekrar üye olabilir ve işlemleri onun hesabından yapabilirsiniz.

 2. 1-referans kodunuz binance global sitesinde çıkıyor. ancak ben kayıt işlemimi direk trbinance.com sitesinden yapmak istiyorum. burada ise kodunuzun indirimi yansımıyor. ne yapabiliriz?
  2- referans kodunuz ile kayıt olunca kişisel bilgilerime ( kayıtda verdiğimiz kimlik kartı bilgileri vs..) ulaşılabiliyormu?

  1. Merhaba,
   1-Trbinance sitesinin sağladığı en yüksek komisyon indirimi %10 dolayısıyla biz ziyaretçilerimize tüm dünyada kullanılan Binance Global sitesini %20 referans indirimi ile öneriyoruz.
   2-Referans kodumuz ile kayıt olan kullanıcılar doğrudan Binance Global sitesine üye olur ve kişisel bilgileri dahil tüm verileri Binance şirketine gider. Bizim kullanıcı adı, isim, adres, bakiye, email vb. bilgileri görmeye yetkimiz yok. Sadece sistemin o kişiye atadığı 383874832790 şeklinde bir sayı görebiliriz. Kim ne almış, ne satmış, ne yatırmış görünmez.

 3. merhaba ben binance sitesinden yeni kayıt olacağım kayıt işlemini yaparken referans kodu bölümüne tıklayınca otomatik bana referans numarasını verecek mi yoksa ben oraya bir referans kodu yazmalımı yım eğer yazacaksam hangi referans kodunu yazmam gerekiyor ilk defa üyelik yapacağım için üyeliğe başlamadan hepsini tam öğreneyim ki kayıt sırasında takılma olmasın o yüzden sizden gelecek olan cevabı beklemekteyim şimdiden çok teşekkür ederim

  1. Merhaba,
   Bu makalenin içinde yer alan “Binance %20 + %25 Komisyon İndirimli Üyelik” bağlantısına tıkladığınızda Binance sitesine yönlendirileceksiniz. O sitede herhangi bir referans kimliği girmenize gerek yok çünkü sitemiz üzerinden gittiğiniz için %20 komisyon indirimi hakkı kazanmış olarak üyeliğiniz açılacak.

   %20 Binance İndirim Kodunu manuel olarak girmek isteyenler için kod: WZ51BC2P

 4. Merhaba, Piyasada sürüyle referans kodu var. Bu kodların herhangi biriyle sisteme üye olsak bi zarar görürmüyüz, yani referans aldığımız kişi suçlu ve aranan bir kişiyse. Veyahut referans aldığımız kişi hesabını tamamen silmiş olsa, bizim referans kodumuz ölür mü? Ve bize bu referans kodunu verenler bizden ne kazanıyor, bizden nasıl bir kâr elde ediyor

  1. Merhaba,
   Binance Global üyesi olan herkese bir referans kodu atanır. Dilerseniz siz de referans kodunuzla Binance sitesine üye olmak isteyenleri üye yapabilirsiniz. Sizin referansınız olarak üye olanların Binance sitesine ödedikleri komisyonun bir kısmını kazanabilirsiniz. Bu oran %0’dan %40’a kadar değişebilmektedir. 1000TL’lik işlem yapan kullanıcı 1TL komisyon öderse sizin de %10 referans linkiniz olduğunu düşünürsek 10 kuruş kazanırsınız.

   İkinci sorunuza gelirsek; referans kodunu kullandığınız kişinin hesabını kapatması ya da farklı ilişkiler içinde olması sizi etkilemez. O kişi size ait herhangi bir kişisel bilgiyi de göremez. Referans kodu kullanmak ve borsa komisyonlarından indirim almak kullanıcının yararınadır. Özetle, Binance referans kodu kullandığınızda borsaya daha az komisyon ödersiniz.

 5. Mobil programı storedan indirip binamce üyesi oldum. Binance referans kodu alanini uygulamada göremedim daha sonra ekleyebiliyor muyum?

  1. Merhaba,
   Binance mobil uygulaması indirdiğinizde email ve telefon bilgilerini girdiğiniz sayfada Binance referans kodu bölümüne verdiğimiz indirim kodunu girmeliydiniz. Sonradan referans kodu eklemek mümkün değil.

 6. Binance referans kodu alanında Referans Kimliği (isteğe bağlı) kapalı ve gi şekilde görünüyor altında komisyon indiriminiz %20 yazıyor acaba oldu mu indirim.

  1. Merhaba,
   Binance referans kodunu sistem otomatik olarak ekrana yansıtıyor sizin manuel olarak tekrar kod girmenize gerek yok. Referans kodu alanı boş geldiği taktirde bağlantıyı tekrar tıklayarak deneyebilirsiniz.

 7. Merhaba. Sizin referans linkinizle kayıt oldum. Kayıt sayfasında referans kutusunun altında %20 yazıyordu. Doğrulamam gerçekleşti. Şimdi referansınızın başarılı bir şekilde profilime tanımlandığını nasıl kontrol edebilirim? Profil sayfamda böyle bir bölüm göremedim. Bir de BinanceTR için yine indirim miktarı yüksek olan referansınız var mı?

  1. Merhaba,
   Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra kullanıcı sekmesinin altındaki referans bağlantısına tıklayıp ”Sizinle Paylaşılan Komisyonlar” kısmında komisyon indirimi olarak hesabınıza geri yatan komisyonlar ile ilgili detayları görebilirsiniz.
   BinanceTR için ise, en yüksek komisyon indirimi %10 olup ilgili kodu her yerde bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir