BtcTurk ve Paribu En Büyükler Listesinde

btcturk ve paribu

Son dönemde klasik yatırım araçlarına olan ilginin kaybolması, Covid-19 salgını gibi küresel riskler ile Elon Musk gibi yatırımcıların da destekleriyle kripto paralar yükseliş üstüne yükseliş gördü. Bu da kripto para piyasasına yeni yatırımcıların girmesinin yolunu açtı.

Kripto para borsalarına yönelik web trafiği Ocak 2021’de yeni bir rekor kırdı. Smilarweb.com verilerine göre; Ocak ayında kripto para borsalarına bir önceki aya göre gelen ortalama web trafiği % 60 oranında arttı.

Kriptopara Borsalarının Toplam Ziyaretçi Trafiği

Yine Smilarweb.com verilerine göre; Ocak 2021döneminde en çok ziyaret edilen kripto para borsası 136 milyon ziyaretçi ile Binance olurken onu 84 milyon ziyaretçi ile Coinbase izledi.

BtcTurk ve Paribu Listede

En büyükler listesine Türkiye’den de iki kripto para borsası girdi. Bunlardan ilki 14. sıradan listeye giren BtcTurk bir diğeri ise 18. sıradan listeye giren Paribu. Türkiye’de kripto paralar ile özellikle de bitcoin ile ilgilenip bu borsaları duymayan kalmamıştır.

BtcTurk; 5.8 milyon ziyaretçi alırken, ziyaretçi sayısını da bir önceki aya göre %81 oranında artırmış görünüyor.

Paribu ise; 5.2 milyon ziyaretçi alırken, ziyaretçi sayısını bir önceki aya göre %72 oranında artırmış görünüyor.

1-10 Kriptopara Borsası
11-20 Kriptopara Borsası

Not: Smilarweb.com verileri web ziyaretleri üzerinden hesaplanmış olup mobil uygulamalar üzerinden gerçekleştirilen ziyaretler bu trafiğe dahil değildir.

Bu iki yerli kripto para borsası dışında oyuna dahil olmaya çalışan borsalar da yok değil. Özellikle Thodex ve Bitci’nin yoğun bir şekilde reklam ve halkla ilişkiler çalışması yürüttüğünü biliyoruz. Sektörde rekabet olması hiç kuşkusuz kaliteyi artıracaktır. Biz de sektöre yeni girecek firmaları sonuna kadar destekliyoruz.

Btctürk güvenilir mi?

BtcTürk, Türkiye’nin ilk ve en köklü kripto para borsalarından biridir. Milyonlarca müşterisine uzun yıllardır kesintisiz hizmet veren BtcTürk ayrıca güvenlik önlemlerini de sürekli kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda geliştirmektedir.

Paribu güvenilir mi?

Paribu, Türkiye’de kripto para piyasasının işlem hacmine göre 2. büyük oyuncusudur. Altcoin sayısı ile lideri geride bırakan Paribu’da bugüne kadar bilinen bir güvenlik açığı oluşmamıştır.

Son Güncelleme: 14 Nisan 2021 tarihinde Merve Alis tarafından yapılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir