Binance Güvenilir Mi? Binance İncelemesi

Binance Güvenilir Mi?

Kripto para piyasasında çok sayıda kripto para borsası var ve milyonlarca insan bu piyasalarda alım-satım işlemlerini 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz gerçekleştiriyor. Peki bu onlarca borsadan hangileri güvenilir? Binance bu güvenilir borsalardan biri mi? Binance borsasına güvenerek birikimlerinizi emanet etmeli misiniz? İşte bu soruların cevabı yazımızda.

Binance İnceleme Özeti

Eğer uzun uzun okumaktan sıkılanlardansanız sizin için Binance Güvenilir Mi? sorusuna cevap almak için, hızla göz atabileceğiniz özet inceleme bölümünü hazırladık. Burada aklınızdaki soruya hızlıca cevap bulacaksınız.

Binance güvenilir bir borsadır. Şöyle ki; işlem hacmi, müşteri sayısı ve ürün çeşitliliği açısından sektör lideri olan borsa sadece ABD’de 20’den fazla lisansa sahiptir. İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA) kullanımıyla kullanıcı hesaplarının güvenliğini sağlamakta olup, dileyen kullanıcının “Anti-Phishing Kodu” gibi ekstra güvenlik önlemlerini aktif etmesine de olanak tanımaktadır.

Binance güvenlik adımları; üyeliğinizi oluşturduğunuzda sistem sizi onaysız bir kullanıcı olarak görecektir. Daha sonra kimlik bilgilerinin tamamlanması, tc kimlik ve fotoğraf gibi belgelerin sisteme yüklenmesi ile Binance içinde onaylı kullanıcı olabilecek ve kısıtlamalara takılmadan işlemlerinizi yapabileceksiniz. Bu da güvenlik adımlarının bir parçası.

Binance %20 Komisyon İndirimli Üyelik

(BitcoinOkulu.com’a özel %20 Komisyon İndirimi + %25 BNB İndirimi)

Binance Genel Bakış

Derinlemesine Binance borsasını incelemeye başlamadan önce bu kısımda Binance hakkında sizlere Binance hakkında önemli gördüğümüz noktalardan bahsedeceğiz.

Binance; 2017 yılında programcı Changpeng Zhao (internette CZ olarak tanınır) tarafından Beijie Technology bünyesinde kurulan Malta merkezli bir kripto para borsasıdır. Binance borsası; 1 dolara eşitlediği Binance USD (BUSD) ve Ethereum altyapısı üzerine kurulmuş Binance Coin (BNB) kripto paralarına da sahiptir. 0.1$ ile borsaya açılan BNB 2021 yılında 500$’ın üzerinde bir değer ile işlem görmektedir. Bu Binance borsasının da ne kadar büyüdüğünü göstermesi açısından önemlidir.

Binance Tarafından Sunulan Hizmetler

Binance tarafından sunulan çok sayıda hizmet var. Bunların bir kısmı Türkçe bölümde yer almıyor. Bu hizmetlerden faydalanmak için İngilizce olan Binance Global yani uluslararası siteye üye olmalısınız.

Binance Borsa Ekranı

Binance Kripto Para Borsası Ekranı

Sizlerin de bu yazıyı okumanızın ana sebebi olan ve Binance’ın en büyük ve temel hizmetlerinden biri tabi ki Binance Borsa. Bitcoin dahil yüzlerce kripto para çifti arasında alım, satım ve değişim işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik bu borsanın cep telefonları için hazırlanmış gelişmiş ve basit olmak üzere iki farklı sürümü de mevcut. Dilerseniz masaüstü programı şeklinde dilerseniz de web sitesi üzerinden bu borsaya giriş yapabilirsiniz.

Binance Kripto Para Borsası Cep Telefonu (Mobil) Ekranı

Kripto para borsaları ile ister yeni tanışıyor isterseniz de kripto borsalarında uzman bir kullanıcı olun. Binance özelleştirme seçenekleri ile kullanımınıza en uygun platformu oluşturabiliyorsunuz. Üstelik bunların hepsini Türkçe olarak yapabilmek de büyük bir keyif.

Bu uygulamaları mobile ortamlar için; isterseniz IOS ve Android tabanlı sistemlerinizde masaüstü ortamlar içinse; Windows, MacOS ve hatta Linux üzerinde bile kullanabilirsiniz. Uygulamaların kullanımında karşılaşabileceğiniz zorluklar da önceden düşünülmüş ve tuşların köşelerine “nasıl yapılır?” bilgilendirme kutucukları gizlenmiş.

Spot – Vadeli – Marjin İşlemleri

Binance borsası size klasik borsaların sunduğu kripto para alım-satımı dışında vadeli (futures) işlemleri ile sermayenizin 125 katına (125x) varan oranlarda işlem yapma imkanı verir. Bu sayede kaldıraç kullanımı, açığa satış gibi işlemlerle piyasa düşerken dahi kazanma şansı elde edersiniz. Bu seçeneklerden bazıları Binance Türkiye sayfasında kapalı olup sadece Binance Global üzerinde hizmet vermektedir. Aşağıdaki linki kullanarak Binance Global üyeliği açabilirsiniz.

Binance Futures (Vadeli) İşlemler Ekranı

Launchpad ve Binance Earn

Binance size boşta bekleyen fonlarınız varsa bunları değerlendirme fırsatı da sunuyor. Henüz borsalara açılmamış bir kripto paranın üretimine katılabilir ya da yeni bir kripto para projesine finansman sağlayabilirsiniz. Tabi bunları yaparken çeşitli oranlarda ve piyasanın çok üstünde gelir elde etme imkanınız da var. Bu işlemlerin en güzel yönü ise kazançlarınız da hesabınıza kripto para olarak yatıyor.

Binance Launchpad ve Binance Earn İşlemleri

Vip Müşteri Ayrıcalığı

Hesabınızdaki bakiye arttıkça ya da yüksek miktarlarda işlem hacmi yaratıyorsanız. Size özel çeşitli komisyon indirimleri, size özel müşteri hizmetleri temsilcisi ve size özel birçok araç sunan gelişmiş bir ekran gibi ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz. Siz de bu kategoriye giriyorsanız üyelik sonrası Binance ile iletişime geçebilirsiniz.

Para Yatırma ve Para Çekme

Binance hesapları arasında para transferi oldukça kolaydır. İster Türkçe Binance sayfasını isterseniz de Binance Global sayfasını kullanın kripto para transferinizi güvenli bir şekilde şifrelenmiş olarak saniyeler içinde gerçekleştirebilirsiniz. Trbinance ve Binance Global hesapları bakiyeleri ortak olarak görüp kullanmanıza imkan sağlamaktadır.

Türkiye’den üye olan kullanıcıların en çok tercih ettiği para yatırma ve çekme yöntemi BtcTürk, Paribu gibi yerel borsalara bakiye aktarıp bunu masrafsız olarak Binance hesabına aktarmak ya da Binance hesabına direk banka EFT’si ya da havalesi yapmak. Para yatırma ve çekme talimatları anlık olarak yerine getirmekte olup, üyelik doğrulama işlemlerini tamamlayanlar için limitler yükseltilmektedir.

Binance Komisyon Oranları

Binance kripto para borsaları içinde işlem ücreti yani işlem komisyonu en düşük olan borsalardan biridir. Sebebine gelince işlem hacmi çok yüksek olduğu için düşük oranlarda dahi ciddi karlılıklar yakalamaktadır. Aşağıdaki tabloda standart komisyon oranları yani her bir işlem için Binance’a ödeyeceğiniz ücretler görülmektedir. Yeni üye olan bir kullanıcı VIP 0 seviyesi ile başlar ve hiçbir komisyon indirimi almazsa her bir işlem için % 0,1’dir. Aşağıda yer alan üyelik bağlantısını kullanarak üye olduğunuzda sitemize özel tanımlanmış komisyon indirimi ile üye olacak ve ömür boyu bu oranda indirim alacaksınız.

binance komisyon tablosu

Yasal ve Hukuki Konular

Binance kurulduğu ülkelerde mevcut yasal mevzuata tabi olarak faaliyet göstermektedir. Kurulduğu ülkede kripto para alanını düzenleyen bir devlet otoritesi varsa çeşitli izinler alınarak faaliyetine başlamaktadır.

Kripto para piyasalarında işlem yapmak yasaldır. Hatta ülkemizde milli takım sponsorlarımızdan biri de bir kripto para borsasıdır. Örneğin; ABD’de her bir eyalette faaliyet izin belgesi alması gerekiyor. İşte bunlardan bazıları aşağıda:

Binance ABD Faaliyet Lisans Belgeleri

Binance güvenilir mi diye soranlar buraya kadar sorularına cevap bulmuş olmalılar. Hala aklında güvenlik ile ilgili soru işaretleri olan varsa, onlar için de “Uluslararası Standartlar Teşkilatı (ISO)” tarafından verilen ve Binance’ın sahip olduğu “Evrensel Güvenlik Akreditasyonu Belgesini” aşağıya bırakıyoruz.

Uluslararası Standartlar Teşkilatı (ISO) Evrensel Güvenlik Akreditasyonu Belgesi

Binance Kurucusu CZ’den Kullanıcı Güvenliği Üzerine

Binance kurucusu ve CEO’su CZ kısa bir süre önce şöyle bir twit attı: “Kullanıcılar tarafından güvenilmek, büyümenin en iyi ve tek yoludur.” devamında ise bir blog yazısında Binance borsasının kullanıcı ve yatırımcının korunmasına yönelik yaptıklarından bahsediliyordu. İşte o yazıdan önemli bölümler:

Binance, Şanghay’daki bir ICO’da yaklaşık 15 milyon $ fon topladıktan sonra 14 Temmuz 2017’de piyasaya çıktı. Sadece 1,5 ay sonra, 4 Eylül 2017’de Çin hükümeti, Çin’de artık kripto borsalarına veya ICO’lara izin verilmediğini duyurdu ve ICO’ları olan diğer projeler, başlangıçta toplanan fonları kullanıcılara iade etmeliydi. Neyse ki, BNB, ICO fiyatının %600’ünü aştı. Kimse 1 dolar alıp 6 doları bırakmak istemedi.

Ekibimiz, kullanıcıların yatırdığı fonların tamamını karşılamak için yeterli rezerve sahip değildi. Ekibimiz bazı hesaplamalar yaptı. Fark yaklaşık 6 milyon ABD dolarıydı. Hızlı bir ekip görüşmesi yaptık. Ben ise o esnada hareket eden bir trendeydim. 10 dakika içinde, Binance’in kendi nakit rezervlerini kullanmasına karar verdik. 

Bugüne kadar bu, Binance için yüzde olarak en büyük tek kalem harcamayı temsil ediyor. Bu oran tüm nakit rezervlerimizin %40’ından fazlasıydı. Sekiz haftalık bir startup’tık. Kârlı değildik, parayı hızla harcıyor, işe alımlar yapıyor ve büyüyorduk. Bu başlangıçta bizim için pahalıydı, ancak kullanıcıları koruma anlayışımıza bağlı kaldık. Başka hiçbir borsa bunu daha önce (veya sonra, bildiğim kadarıyla) yapmamıştı. Bunu duyurduğumuz anda, kripto topluluğundan büyük çoğunlukla olumlu geri bildirimler aldık. Kullanıcılar bize akın etti. Kullanıcıları koruduk ve daha fazla kullanıcı kazandık.

Binance Güvenilir Mi? – Özetle

Binance güvenilir mi sorusuna cevap aldığınızı düşünüyoruz. Yine de kafanızda soru işaretleri varsa okumaya devam edin. Her şeyi bir arada düşündüğümüzde ve objektif olarak baktığımızda, artıları eksilerden çok daha ağır basıyor. Kullanıcıyı korumak için geliştirdiği savunma yazılımları ve güvenlik önlemleri, sağlam altyapısı ve tehlike durumlarında sistemin kendini korumaya alması öne çıkan özellikleri. Piyasanın en güvenilir kripto para borsası olması tesadüf değil. Gelişmiş ve sürekli yenilenen bir borsa ekranı, düşük komisyon ücretleri, kripto para çeşitliliği ve çeşitli kazanç imkanları ile açık ara sektör lideri.

Binance kalitesi ve güveninin arkasında yer alan Beiji Technology firması sloganlarının sürekli gelişim ve büyüme olduğunu vurguluyor. Bu da Binance müşterilerinin sürekli büyümesi anlamına geliyor.

Sizin de Binance ile daha önce bir deneyiminiz olduysa aşağıda yer alan yorum kutusuna bunları yazarak diğer kullanıcılarla deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Son Güncelleme Tarihi: 24/01/2022

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Binance %100 güvenli mi?

Binance veri güvenliğini yazılımsal ve donanımsal olarak sağlasa da kullanıcı kaynaklı riskler her zaman vardır. Basit şifre seçimi, casus yazılımlar veya virüs kaynaklı sorunlarlardan kaynaklı güvenlik açıkları kullanıcının sorumluluğundadır.

Binance %100 yasal mı?

Kripto para alım satımı yasalar ile engellenmemiştir yani legaldir. Örneğin Türkiye’de sanal kumar %100 yasaktır ve bu açıkça kanunlarda düzenlenmiştir. Oysa kripto para borsaları milli takım sponsorluklarından TV reklamlarına kadar Türkiye’de her alana girmiştir. Ayrıca 2022 yılında Mecliste yeni bir kripto para kanunu çalışması da başlatılmıştır. Daha regüle bir piyasa yatırımcının korunması anlamına gelir.

Kripto para mı nasıl güvene alırım?

Eğer kripto paralarınızın tamamını veya bir kısmını Binance gibi bir borsada tutmak istemiyorsanız, onları kripto para cüzdanınıza da rahatlıkla yükleyebilirsiniz. İnternet bağlantısı sağlanan mobil tabanlı, tarayıcı tabanlı, işletim sistemi tabanlı ve internet erişimine kapalı donanım tabanlı çeşitleri mevcuttur.

Binance hacklenirse ne olur?

Olası bir hack girişimine karşı Binance üst düzey güvenlik önlemleri sağlamaktadır. Ancak kullanıcının maddi kayıp yaşaması durumunda sigorta fonu (SAFU) devreye girer ve zarar Binance tarafından tazmin edilir.

Binance kapanırsa ne olur?

Evet her geçen gün mantar gibi yeni kripto para borsaları türüyor. Kullanıcıların dolandırıcılık durumlarına karşı çok dikkatli olması gerekiyor. Ancak Binance bugün açılıp yarın kapanan türden bir borsa değil. Dünyanın en büyük borsasının kapanması değil daha da büyümesi belki de borsaya açılması bekleniyor. Daha önce kapanma veya askıya alınma durumu yaşayan borsalar ücret iadesi yoluna gitmişti.

Binance

9.2

Güvenilirlik

9.6/10

Hız

9.5/10

Ürün Çeşitliliği

9.5/10

Komisyon Oranları

9.4/10

Müşteri Hizmetleri

8.0/10

Artılar

 • Kriptopara çeşitliliği
 • Düşük komisyon oranları
 • Türkçe dil desteği
 • Yüksek şirket itibarı

Eksiler

 • Yavaş müşteri hizmetleri
 • Yeni ürünlerin geç Türkçeleştirilmesi

16 thoughts on “Binance Güvenilir Mi? Binance İncelemesi”

 1. En güvenilir yabancı kripto para borsasının Binance olduğunu söylüyorlar. Ben henüz binance üyesi olmadım ama güven konusunda Türk borsaları ile çok kötü tecrübeler yaşadım.

  Benim sormak istediğim ise Binance kredi kartı ile para yatırma seçeneği mevcut mu? Türkiye’den nasıl güvenle para yatırabiliriz?

  1. Binance borsasına şu an için Türkiye’den kredi kartı ile para yatırma işlemi yapılamıyor. İki şekilde Binance Global hesabınıza para yatırabilirsiniz:
   1-Papara kullanarak gönderim yapabilirsiniz.
   2-Türk borsalarından direk Binance hesabınıza dilerseniz Tether dilerseniz diğer kripto para birimlerinde gönderim yapabilirsiniz.

   Kendi güvenliğinizi sağladığınızda para yatırma ve çekme işlemlerinde herhangi bir sorun olmaz. Güvenle işlem yapabilirsiniz.

 2. Binance güvenilir mi değil mi bilmiyorum ama binance kimlik vermek güvenilir mi yani daha sonra kimlik bilgilerimiz kullanılabilir mi veya sitenin koruma önlemleri bunları korumaya yeterli mi. Yüksek bakiyeler ile işlem yapacaklar bu soruları da merak ediyor.

  1. Kimlik Doğrulama yani KYC işlemi hemen hemen tüm borsalarda standart olarak yapılan bir işlemdir. Bu işlem güvenlik açığı oluşturmaz aksine borsanın işlem yapan kişinin kimliğini tespit ve doğrulaması için gereklidir. Binance da güvenlik önlemi olarak KYC, SMS doğrulaması, Email doğrulaması ve şifre gibi birkaç farklı güvenlik adımını gerçekleştirdikten sonra size işlem izni vermektedir. Yüksek bakiyelerle işlem yapsanız bile Binance SAFU denilen bir sigorta ile hesaplarınız sigortalanmıştır.

 3. Binance Global sitesi üzerinden işlem yapmak istiyorum. Türkiyedeki siteler sürekli hata veriyor. Acaba binance global güvenilir mi, yüksek bakiye yatırmyaı düşünüyorum ne dersiniz.

  1. Merhaba,
   Binance Global; şirketin tüm dünyadan yatırımcılara açık olan Türkçe ve İngilizce dahil onlarca dilde yayın yapan büyük bir kripto para borsasıdır. Binance ayrıca Türkiye gibi bazı ülkelerde yerel borsalar da kurmuştur. Türkiyede bu borsa BinanceTr’dir. Binance globalin hem geniş içeriği hem de Binance ana sitesi olması sebebiyle güvenle işlem yapabilirsiniz.

 4. Bugün bimance borsasına üye oldum. Kimlik doğrulaması yapmadım. Kimlik bilgilerimi vermek beni düşündürüyor ne dersiniz vermelimiyim.

  1. Merhaba,

   Binance borsası ile kimlik doğrulaması yapmadan kontrol panelini inceleyebilir, çeşitli çekilişlere katılabilir ve küçük miktarlı para yatırma işlemi yapabilirsiniz. Ancak kazandığınız paraları çekmek Binance borsasını tam anlamıyla kullanmak için kimlik doğrulaması işlemini yapınız. Kimlik doğrulaması işlemi kullanıcıların güvenliği ve dolandırıcılık işlemlerinin önüne geçmek içindir. Güvenilir sitelerin hepsi bu onayı arar.

 5. Sitenizdeki yazıları okudum. Binance firmasının güvenli olduğu ve büyük bir firma olduğu belli peki ama Binance sitesi güvenilir mi yani ben bimance üyeliği açtığımda ve bilgilerimi verdiğimde o bilgiler serverda saklanmıyor mu hacklenemez mi?

  1. Merhaba,
   Binance sitesi ve sahip olduğu güvenlik sertifikaları ile ilgili detaylı bilgiye yazımızda yer vermiştik. SSL kullanıldığını ve kullanıcı verilerinin şifrelenerek karşı tarafa iletildiğini, Binance’ın kripto varlıklarını soğuk cüzdanlara çektiğini ve SAFU adında güvence sağlayan bir çeşit sigorta sistemi olduğunu yazılarımızda anlatmıştık. Detaylar için tekrar “Binance Güvenilir mi” veya “Binance Nedir” konulu yazılarımıza göz atabilirsiniz.

 6. Binance güvenilir mi yoksa tehlikeli mi bilemem ama şunu biliyorum ki piyasadaki en iyi ekran ve coin çeşitliliği Binanceda.

 7. Gün içinde en çok girdiğim uygulama Binance oldu. Sürekli şifre sormaması ve şifreyi sadece herhangi bir işlem yaptığında istemesi de güzel bir özellik.

 8. Bence en önemli soru bir gün ansızın kapıya kilit vurup gider mi? Benim güvenilir mi sorusundan anladığım bu.

 9. Binance bence dünyanın en güvenilebilir borsası. En azından diğer borsalar gibi ani yükseliş ve düşüşlerde sistem donması ile kullanıcıyı mağdur etmiiyor.

  1. Merhaba,

   Binance diğer tüm kripto para borsaları gibi serverlar ve yazılımlarla yürüyen bir borsa, diğerlerinden farklı daha fazla server, daha fazla yedekleme ve daha sorunsuz yazılım. Ekibin başında da kendisi de teknik olan yazılım dünyasından gelen CZ olunca sorunlar minimize ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir