Binance 51. Launchpool Projesi SAGA Coin Nedir?

Binance 51. Launchpool Projesi SAGA Coin Nedir?

SAGA projesinin Binance tarafından duyurulmasından sonra kullanıcılar SAGA’nın ne olduğunu araştırmaya başladılar. Özellikle hesabında yüksek miktarlarda BNB tutanlar Launchpool etkinliğine katılıp, etkinlik boyunca kilitledikleri BNB oranında ödül kazanacakları için, SAGA coinin fiyatının ne kadar yükselebileceğini merak ediyorlar.

SAGA Coin Nedir?

Öncelikle belirtmemiz gereken; SAGA projesi aslında geliştiriciler (programcılar/yazılımcılar) için geliştirilmiş bir ekosistemdir. Projenin başında ise Rebecca Liao bulunmaktadır.

Geliştiriciler web3’ün isimsiz kahramanlarıdır ve uygulamalarını ve buna bağlı uygulamalarını oluşturma yolunda çok daha iyi platformları ve desteği hak ederler. Kripto topluluğundaki pek çok kişi, birbirleriyle özgürce iletişim kuran egemen zincirlerin kripto altyapısının geleceği olduğuna ve bu yönde ilerlemenin zamanının geldiğine inanıyor. Web3 geliştiricilerinin bir kısmı ise projeleri belli bir büyüklüğe ulaştıktan sonra ne yapacakları konusunda kararsızlar. Saga web3 geliştiricilerinin bu vizyonu erişilebilir kılıyor. Saga geliştirici ve son kullanıcı etkileşimlerini blok zincirlerle yeniden tasarlayarak inşa ediyor. Akıllı bir sözleşmeyi dağıtmak kadar kolay, özel bir blockchain ve zincirleme sistemi.

SAGA’nın Sunduğu Hizmetler

  • Bir zinciri kurmak için ön maliyet yok
  • Blok alanı sağlamak için öngörülebilir geliştirici fiyatlandırması
  • Tek kiracılı bir uygulamanın kendi zincirine otomatik dağıtımı
  • Geliştiricinin uygulamaları için özel bir güvenlik zinciri
  • Saga’yı kullanan diğer uygulamalara bağımlı olmamanız
  • Kolay yükseltilebilirlik ve güncellenebilir olması

Binance Borsasının 51. Launchpool Projesi

Binance Borsasının 51. Launchpool Projesi

Binance kullanıcıları, dört gün boyunca BNB ve FDUSD’lerini stake ederek SAGA coin kazanabilecekleri Launchpool etkinliğine katılmaya başladı. Etkinliğin 1. günü sonunda yaklaşık 200.000 katılımcı; toplam 2 milyar dolar değerinde FDUSD ve yaklaşık 10 milyar dolar değerinde BNB coini farming için projeye kilitlemiş durumda. Projeye kilitlediğiniz FDUSD ve BNB miktarı arttıkça kazanacağınız SAGA coin miktarı da artıyor. Dağıtılacak toplam SAGA coinin %80’ini BNB kilitleyenler %20’sini ise FDUSD kilitleyenler bölüşecek.

SAGA, Launchpool’un tamamlanmasının ardından 9 Nisan’da Türkiye saati ile 17.00’de Binance üzerinde listelenecek. Daha önce tamamlanan Launchpool projelerinden gördüğümüz kadarıyla ilk listelemelerde fiyat hareketleri çok sert olabilmekte, yatırımcıların bu durumu göz önüne alarak yatırım kararlarını vermesi gerekmektedir.

Resmi Web Sitesi: Saga.xyz

Son Güncelleme: 6 Nisan 2024 tarihinde Merve Alis tarafından yapılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir