Binance P2P Nedir? Türkiye’de Nasıl Kullanılır?

Binance P2P Nedir?

Binance P2P Nedir gibi bir soru, genellikle Binance borsasını kullanmaya başlayan yeni kripto para yatırımcıları tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Kullanıcılarına büyük avantajlar ve gelişmiş sistemler sunmakta olan Binance borsası, yeni getirdiği P2P özelliği sayesinde transferleri daha güvenli, kararlı ve hızlı bir hale getirmeyi amaçlamaktadır. Biz de bu yazıda Binance P2P Nedir sorusunu yanıtlandıracak ve bu sistemin Türkiye’de nasıl kullanıldığını sizlerle paylaşacağız.

Binance P2P Nedir?

P2P kelimesinin İngilizce açılımı Peer to Peer iken, Türkçe çevirisi eşten eşe anlamına gelmektedir. Bu da üçüncü kişilerin kontrolü veya müdahalesi olmadan işlemler yapılabilir demektir. Binance platformunda da kullanılan bu sistemler bütünü yatırımcıların kendi aralarında işlemler yapmasına olanak tanımaktadır.

Binance P2P üzerinde, borsaya kayıtlı kullanıcılar kendileri arasında alım satım işlemleri gerçekleştirebilirler. Örneğin A isimli kullanıcı elindeki Shiba Coin’leri satmak istemesi halinde bu pazar üzerinde satış oluşturabilir. Güncel fiyatından daha farklı bir fiyata Shiba almak isteyen kullanıcılar ise A isimli kullanıcı üzerinden sabit fiyata alım yapabilirler. Ülkemizde bu sistem genellikle USDT ve Dolar alım satımı için kullanılmaktadır.

Binance p2p Türkiye

Binance P2P Türkiye’de Nasıl Kullanılır?

Binance P2P, Binance borsasına kayıt olan tüm kullanıcılar tarafından ücretsiz bir şekilde kullanılabilir. Fakat hesap içerisinde yeni bir P2P cüzdanı oluşturmak gereklidir. Daha sonrasında P2P pazarına girebilir ve alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  • Binance kripto para borsasına kayıt olun.
  • Hesabınızı doğrulatın. (KYC)
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra profiliniz üzerinden P2P cüzdanı oluşturun.
  • Daha sonrasında Al-Sat menüsünün altında yer alan “P2P Cüzdanı” sekmesine tıklayın.
  • Spot hesabınızdan P2P hesabınıza fon aktarın.

Binance P2P Avantajları

binance p2p avantaj

P2P’nin size sunduğu en büyük avantaj aracısız olarak işlemlerinizi gerçekleştirme keyfi. Yani kullanıcıdan kullanıcıya işlem yapacaksınız. Binance size işlem yapacağınız kullanıcının güvenilir olup olmadığını, ne kadar hacimli ve kaç adet işlem yaptığını, hangi bankalarla çalıştığını ve daha bir çok detayı sunacak siz de size en uygun alıcı/satıcı ile ticaretinizi gerçekleştirebileceksiniz.

binance p2p geribildirim

Sonuç Olarak P2P

P2P alım satımlarda kullanıcı, tercih ettiği fiyatı, miktarı ve ödeme yöntemini belirleyip karşı tarafla doğrudan anlaşarak itibari para varlığını çevrimdışı şekilde alıp satar ve işlemi çevrimiçi şekilde onaylar. Kripto varlık, satıcı paranın kendisine ulaştığını onaylayana kadar Binance.com emanet cüzdanında kalır.  Bu sayede hem alıcı hem de satıcı tanımadığı karşı tarafa güvenmek yerine Binance borsasına güvenir. Siz de P2P ticaretinden faydalanmak için öncelikle Binance üyesi olmalısınız. Bunun için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Binance Global %20 + %25 Komisyon İndirimli Üyelik

(BitcoinOkulu.com’a özel %20 Komisyon İndirimi + %25 BNB İndirimi)

Son Güncelleme: 1 Mart 2022 tarihinde Merve Alis tarafından yapılmıştır.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir