Binance Ramazan Dolayısıyla Hatay’da Gıda Kolisi Dağıttı

Binance Ramazan Dolayısıyla Hatay'da Gıda Kolisi Dağıttı

Binance Charity Foundation; Binance bünyesinde yer alan bir oluşum olup, kendini hayırseverliği geliştirmeye adamış, yardımlaşma ve paylaşmanın önemine inanan ve kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Bu kapsamda ülkemizde de çeşitli organizasyonlar düzenleyen Binance son olarak Ramazan ayı münasebetiyle Hatay’da depremden zarar gören ailelere Ramazan kolisi dağıtımı gerçekleştirdi.

Bu İlk Değil

İslam’ın beş şartından biri olan oruç, müslümanların içe dönüş, kendini adama ve öz disiplin dönemi olarak kabul ettiği mübarek bir ay. Binance da bu kapsamda her yıl olduğu gibi müslüman ülkelerde çeşitli organizasyonlar düzenliyor. 2024 yılında Mısır, Gazze, Fas ve Pakistan’daki 1.500’den fazla aileye yaklaşık 400.000$ değerinde gıda yardımı kampanyası yaparak bu yardımları ihtiyaçlı ailelere ulaştırmıştı. Binance bu organizasyonu Alkhidmat Vaiçin gelecek organizasyonların sinyalini vermişti.

Binance Mısır, Gazze, Fas ve Pakistan'a Yardım Götürdü

Binance Hatay’a Yardım Götürdü

Binance ekibi bu sene iftar etkinliği yapmak yerine, İhtiyaç Haritası öncülüğünde Hatay Konteyner Yaşam Alanı bölgesinde yaşayan 270 aileye gıda kolisi dağıttı. Binance ekibi ve gönüllüler kolileri ihtiyaç sahiplerine kendi elleriyle teslim ettiler. Ramazan’ın özünde yer alan tefekkür, topluluk olma ve cömertliğini derinden yaşamanın ve yardımlaşma ruhunu yansıtmanın bir vesilesi olarak bu tür etkinliklerin devam edeceği de vurgulanmış oldu.

Gerçekleştirilen bu etkinlik hem Binance borsasının Global sitesinin sosyal medya platformlarından hem de Binance borsasının ülkemizdeki yerel ayağı olan Binance TR borsası sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.

Son Güncelleme: 28 Mart 2024 tarihinde Merve Alis tarafından yapılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir