Binance Referans Kimliği 2024

2024 Yılı Binance Referans Kimliği

Binance borsasına henüz üye olmayan veya yeni bir üyelik oluşturmayı düşünenler için 2024 yılına girmemize sayılı günler kala hem binance referans kodu ile ilgili detaylı bir makale yazmak hem de eski bazı verileri güncellemek gerekmişti.

Borsaya üye olmayı düşünen birinin karşısına üyelik sayfasında çıkan ilk sorun muhtemelen referans kimliği alanının ne şekilde doldurulacağı veya doldurulmasa daha mı iyi olacağı şeklindedir. Bu alanın yanında “isteğe bağlı” yazması ise bir diğer kafa karıştıran konudur. Şimdi biz de sizin için referans kodunun ne olduğunu ve kod alanına bir kod girmenin sizin için yararlı mı yoksa zararlı mı olduğunu kısaca açıklayacağız.

Referans Kimliği Nedir?

Kripto para borsaları gerçekleştirdiğiniz her alım-satım işlemi için sizden düşük oranlarda da olsa bir komisyon keser. Aslında kripto para borsaları gibi tüm geleneksel borsaların da ana gelir kaynağı bu komisyon gelirleridir.

İşte Referans Kimliği; kripto para alım ve satımında Binance borsasına ödeyeceğiniz komisyonlardan indirim kazanmak için kullanılır. Binance hesabınızı ilk kez oluştururken referans kimliği girebilir ve her alım-satım işlemi yaptığınızda, ödediğiniz komisyonun bir kısmını komisyon iadesi olarak geri alabilirsiniz. İlk üyelik işleminizi referans kimliği kullanarak yaptığınızda komisyon indirimlerini ömür boyu almaya hak kazanırsınız.

Not: Zaman zaman Binance referans kimliği yerine eş anlama gelen Binance referans kodu tabirini de kullanacağız.

Güncel Referans Kimliği

Binance 2024 yılı güncel referans kodu.

Makalenin tamamını okumak istemeyenler ve en yüksek indirim sağlayacak referans kodunu merak edenler için; ilk kez Binance üyesi olacakların kullanacağı kodu ve vadeli işlem yapmak isteyenlerin kullanacağı en yüksek oranlı kodu aşağıya bırakıyorum.

%20 Binance Referans Kodu: WZ51BC2P
%10 Binance Vadeli İşlemler Kodu: tr10

Referans Kimliği Kullanmanın Avantajları ve Dezavantajları

Yeni Binance kullanıcıları için avantajlar:

 • İlk kripto alım satım işlemlerinde %20 komisyon indirimi
 • Komisyon indirimini üye kaldığı süre boyunca alma
 • Hesapta bir miktar BNB tutulduğunda ekstra indirim kazanma
 • Binance’in sunduğu diğer avantajlardan yararlanma fırsatı

Referans veren kullanıcılar için avantajlar:

 • Referans kodunu kullanan kişinin işlem hacmine göre BNB token kazanma
 • Binance’in sunduğu diğer avantajlardan yararlanma fırsatı
Binance referans kimliği kullanıldığında ve kullanılmadığında komisyon oranlarını gösterir tablo.

Referans Kimliği Gerçekleri

 • Binance borsasının %80, %50, %40 ve hatta %25 referans indirimi sağlayan bir referans kimliği yoktur. En yüksek oran sağlayan kod size sunduğumuz kod olup %20 indirim sağlamaktadır. Bunun üzerine hesabınızda bir miktar sürekli BNB token tuttuğunuzda %25 ekstra indirim elde edebilirsiniz.
 • Piyasada dolaşan referans kimliği kodlarının çoğu %10 indirim veya %0 indirim sağlamaktadır. Bizim verdiğimiz kodu girdiğinizde yeşil renk ile %20 indirim ibaresini göreceksiniz. Bu indirim oranını görmeden üye olmayınız.
 • Referans kimliği girdiğinizde kimse sizin kişisel verilerinize veya işlem geçmişinize ulaşamaz. Tüm verilerinizin güvenliği Binance tarafından sağlanmaktadır.

2024 Yılı Binance Yenilikleri

Binance, 2024 yılı için yeniliklere hazırlanıyor. Bu yenilikler, hem Binance kullanıcıları hem de kripto para piyasası için önemli olacak.

Binance’in 2024 yılı için planladığı yeniliklerden bazıları şunlardır:

 • Yeni kripto para listelemeleri: Binance, 2024 yılı boyunca yeni kripto paraları listelemeye devam edecek. Bu kripto paralar arasında, yeni projeler, yenilikçi teknolojiler kullanan projeler ve daha önce Binance’de listelenmemiş projeler yer alacak.
 • Yeni ürünler ve hizmetler: Binance, 2024 yılı boyunca yeni ürünler ve hizmetler sunmaya devam edecek. Bu ürünler ve hizmetler arasında, kripto para birimi borç verme ve ödünç alma, kripto para birimi sigortası ve kripto para birimi yatırım fonları yer alacak.
 • Yarışmalar: Binance tarafından belirli aralıklarla düzenlenen vadeli işlemler turnuvaları, spot yarışmaları hatta bunlardan sonuncusu 2024 yılında düzenlenen 1.8 milyon dolar ödüllü “Vadeli İşlemler Büyük Turnuvası” adıyla duyurulmuştur.
 • Daha yüksek güvenlik ve uyumluluk: Binance, 2024 yılı boyunca güvenlik ve uyumluluk standartlarını geliştirmeye devam edecek. Bu çalışmalar kapsamında, Binance, kullanıcı verilerini ve varlıklarını daha yüksek düzeyli korumak için yeni teknolojiler ve yöntemler kullanacak.

Binance %20 + %25 Komisyon İndirimli Üyelik

Son Güncelleme: 6 Nisan 2024 tarihinde Merve Alis tarafından yapılmıştır.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir