Bitcoin 42.000 Dolar Seviyesini Aştı

Bitcoin 25K'dan 42K'ya

Bitcoin fiyatı Nisan 2022’den bu yana ilk kez 42.000 doların üzerine çıktı; bu seviye kripto yatırımcılarının uzun süredir beklediği seviyelerdi. Altcoinlerde ise beklenen ivme henüz yakalanamasa da düşük hacimli bazı altcoinlerde %100 hatta %200’e varan yükselişler başladı.

Ethereum (ETH) fiyatı ise kısa sürece 1500$’lı seviyelerden ciddi bir yükselişle 2250$ seviyelerine kadar ulaştı. Marketin bir diğer önemli coini olan ve Binance gibi dev bir borsanın desteğini arkasına alan BNB ise beklenen yükselişi gerçekleştiremedi. Bunun temelinde ise Binance eski CEO’su CZ’nin ABD tarafından ciddi yaptırımlara uğraması bulunmakta. Yatırımcılar yeni CEO’nun performansını izlemeye aldı. Yatırımcılara güven verilebilirse BNB eski günlerine kavuşabilir.

25K’dan 42K’ya Uzanan Yolculuk

BTC25K

Bitcoin Ağustos 2023 tarihi ile Ekim 2023 arasında yaklaşık 2 ay süreyle 25.000$ civarında dalgalandı. Bu süreçte FED’in faiz artırımını sonlandıracağı beklentisinin piyasada yükselmesi ve FED’in de bu yönde sinyaller vermesi ardından Bitcoin ETF haberlerine yönelik olumlu beklentilerde yatırımcıların Bitcoin’de uzun pozisyona geçmelerinin yolunu açtı.

Piyasada tüm bu gelişmeler olurken CZ’nin ABD yasalarını deldiği yolundaki haberler dahi Bitcoin’in yükselişini durduramadı. Biz de bu konuyu bir twit atarak değerlendirmiş ve CZ’nin istifasının Bitcoin’in yürüyüşünü durdurmayacağını düşündüğümüzü bildirmiştir.

Spot İşlem Hacminde Belirgin Artış

Aşağıdaki grafikte de görebileceğiniz gibi kripto paraların 24 saatlik işlem hacimlerinde ciddi bir yükseliş başladı. Bir önceki boğa hacimlerinden uzak olsak da bu yükseliş yatırımcılar için umut verici olarak değerlendiriliyor.

volume 24h 20130429 20231206 Coinmarketcap

Son Güncelleme: 5 Aralık 2023 tarihinde Merve Alis tarafından yapılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir