CryptoQuant CEO’su Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı

CryptoQuant CEO’su Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı

CryptoQuant, kurumsallar ve profesyonel kripto para yatırımcıları için zincir içi (on-chain) ve zincir dışı (off-chain) güvenilir bir veri sağlayıcısı olup, kripto para piyasası veri analizi alanında lider bir şirkettir. Son dönemde ise adını özellikle balinaların cüzdan hareketleri ve kara paranın izlenmesi konularında duyurmuştur. Dolayısıyla bu şirketin Bitcoin fiyatı konusundaki tahminleri, kripto para yatırımcılarının her dönem ilgisini çekmiştir. Son günlerde ise CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin fiyatının ne olabileceğine ilişkin ardı ardına açıklamalarda bulundu.

21 Mart 2024 Tarihli Tahmini

Ki Young Ju, Bitcoin’in 73.000$’lık zirvesinden 60.000$’lık seviyelere düşüşü sonrasında ilk açıklamalarını yaptı. Boğa sezonunun zirvelerine kesinlikle yaklaşılmadığını, yaşanan bu düşüşün de kısa süreli olacağını ve BTC fiyatlarının hemen toparlanacağını tahmin ettiğini söyledi.

Bitcoin’de yaşanan bu düşüşün sert yükselişin bir düzeltmesi yani düzeltme hareketi olarak yorumlanması gerektiğini, halving etkisinin bile henüz görülmediğini, yeni küçük yatırımcıların da piyasaya giriş yapmadığını söyledi. ETF fonlarının genel ortalamasının da 56.000$ civarı olduğu düşünüldüğünde, düşüş derinleşse dahi bunun 51.000$’da son bulacağını düşündüğünü belirtti.

23 Mart 2024 Tarihli Tahmini

Yeni BTC balinalarının özellikle de ETF’lerin kabulünden sonra piyasaya girenlerin BTC maliyetinin 56.000$ civarında olduğu ve BTC fiyatının bu seviyelere düşmesi durumunda spot Bitcoin ETF pazarına önemli miktarda yeni sermaye akışı beklediğini belirtti.

Analiz firması BitMEX Research’ün verilerine göre, spot BTC ETF’leri son dört işlem seansında negatif net akış kaydetti. Yani para çıkışı oldu. Bu durumun baş tetikleyicisi hiç kuşkusuz Grayscale Bitcoin Trust ETF’den devam eden fon çıkışları.

Bazı analistler ise bu durumu, Nisan ayında gerçekleşecek Bitcoin yarılanması öncesinde “yarılanma öncesi geri çekilme” olarak adlandırdı. Bir başka deyişle aşırı ısınan piyasanın biraz serinlemesi olarak görülebilir.

Çok Sayıda CryptoQuant Metriklerinden Biri

Ki Young Ju Kimdir?

Ki Young Ju, 2013 yılından beri teknoloji sektöründe çalışmaktadır. Ki Young kariyerine 2013 yılında Penta Security Systems Inc.’de Araştırmacı olarak başlamış, 2018 yılında ICON Foundation’da Ürün Müdürü olmuş, aynı yıl CryptoQuant’ı kurmuş ve CEO ve Kurucu Ortak pozisyonlarında halen aynı şirkette çalışmaya devam etmektedir. Ana dili Korece olup, ileri düzeyde İngilizce bilmektedir.

Son Güncelleme: 24 Mart 2024 tarihinde Merve Alis tarafından yapılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir