NFT’ler Artık Facebook Yani META’da Listelenebilecek

Facebook NFT

Daha önce Financial Times’ın haberinden duyduğumuza göre “üzerinde çalışılan plan doğrultusunda Instagram ve Facebook kullanıcıları NFT’leri profil resmi olarak gösterebileceği” konuşuluyordu. Buna ek olarak Meta’nın planladığı bir şey daha vardı o da bu NFT’leri alıp satabilecekleri bir market kurmak. Şimdi bu planlar bir adım daha öteye geçti ve Meta şirketinde çalışan bir ürün sorumlusu mühendis, çalışmalarla ilgili ilk görselleri paylaştı.

Navdeep Singh

Bu kişi daha önce NASA ve Amazon’da yazılım mühendisi olarak çalışmış ve sonrasında Facebook’a (Meta) ürün sorumlusu olarak transfer olmuş. Bay Singh’ın sosyal medya hesaplarından saatler önce şöyle bir paylaşım yapıldı:

Facebook’ta NFT’leri başlatıyoruz! Üzerinde çalıştığım şeyi dünyayla paylaşmaktan heyecan duyuyorum.” Bu paylaşıma ait görsel ise aşağıda.

facebook nft

Sızan İlk Görüntüler

f1
f2
f3

Sızan görüntülerde ilk dikkat çeken Facebook zaman çizelgesi kısmına “Dijital Öğeler” veya “Dijital Koleksiyonlar” şeklinde çevrilebilecek bir menü yerleştirmiş. Bu menü altında ise sahip olduğunuz NFT eserleri yer alıyor.

Son Güncelleme: 1 Temmuz 2022 tarihinde Merve Alis tarafından yapılmıştır.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir