Binance Komisyon Oranları

Binance Komisyon Oranları

Borsaların birçoğu gelirlerinin büyük kısmını kullanıcıları eşlemeleri karşılığında aldıkları komisyonlardan elde eder. Bu da, kullanıcı olarak bir emir yarattığınız ve bu emrin gerçekleştirildiği her seferde bir komisyon ödemeniz gerektiği anlamına gelir. Fakat ödenecek bu tutar borsadan borsaya değişkenlik gösterebilir, ayrıca işlem büyüklüğünüze (100 BTC gibi) ve borsanın size atadığı role (VIP 2 gibi) göre de değişebilir.

Genellikle, borsaya likidite ekledikleri için piyasa yapıcılara bir tür geri ödeme sunulur. Geri ödemeler faydalıdır çünkü ileride platformu kullanmayı düşünen kişiler bu platform geri ödeme sunuyor ve yüksek likiditeye sahip, alım satımlarımı burada yapmalıyım, diye düşünebilir. Sonuçta yüksek likiditeye sahip bir platform, işlemlerin hızla gerçekleştirilmesine imkan tanıyacağı için düşük likiditeye sahip bir platformdan daha ilgi çekicidir.

Binance Spot Komisyon Oranları

Kripto paraların spot ticareti, anında teslimat için Bitcoin ve BNB gibi dijital varlıkları satın alma ve satma sürecidir. Diğer bir deyişle, kripto para birimleri doğrudan piyasa katılımcıları (alıcılar ve satıcılar) arasında aktarılır. Spot piyasada, kripto para birimlerinin doğrudan mülkiyetine sahip olursunuz.

Binance gibi borsalar, alıcıların ve satıcıların bir kripto varlığı satışa sunmaları ve satın almaları için aracı görevi görür. Alım ve satım emirleri eşleştiğinde spot piyasada alım satım işlemi gerçekleşmiş olur. Spot borsalar haftanın 7 günü 24 saat çalışır, bu da istediğiniz zaman ve istediğiniz gün kripto alıp satabileceğiniz anlamına gelir.

Binance Spot Komisyon Oranları

Binance Futures Komisyon Oranları

Futures piyasasında, belirli bir kripto para biriminin değerini temsil eden sözleşmeler üzerinden işlem yaparsınız. Bir Futures sözleşmesi satın aldığınızda, kripto para birimine sahip olmazsınız. Bunun yerine, gelecekteki bir tarihte belirli bir kripto para birimini satın almak veya satmak için bir sözleşmeye sahip olursunuz.

Futures sözleşmeleri ile fiyat oynaklığından yararlanabilirsiniz. Fiyatların yükselmesi veya düşmesi fark etmeksizin, vadeli işlem sözleşmeleri ile bir kripto varlığın fiyat hareketlerinin yönüne ilişkin alım satım yapabilirsiniz.

Örneğin, bir varlığın aşırı değerlendiğini gelecek dönemde fiyatların süratle düşeceğini düşünüyorsanız bu varlığın düşüşüne yönelik bir sözleşme oluşturur ve varlık fiyatı düştükçe kazanırsınız. Binance Futures gibi türev borsaları da 7/24 çalışır.

Binance Futures Komisyon Oranları

Binance 2024 Yılı Komisyon Oranları

Binance 2024 Yılı Komisyon Oranları

Yukarıda Binance borsasının 2024 yılında spot alım-satım işlemlerinden aldığı komisyon oranları görülmekte. İşlem hacmini artıran bir kullanıcı bir üst seviyeye çıkacak ve zamanla daha az komisyon ödeyecektir. Ayrıca Binance üyesi değilseniz tablonun üst kısmında yer alan kodu kullanarak ömür boyu komisyon indirimine hak kazanabilirsiniz.

Binance 2022 Yılı Komisyon Oranları

Binance dönem dönem piyasa koşullarına göre komisyon oranlarında değişikliklere gidebilmektedir. Aşağıdaki tablo Nisan 2022 itibariyle güncel durumu ve BNB limitinin nasıl değiştiğini göstermektedir. Henüz Binance üyesi değilseniz WZ51BC2P kodunu kullanarak Binance borsasının sunduğu maksimum komisyonu alabilirsiniz.

binance komisyon oranlari

Binance Örnek Komisyon Tablosu

Referans Kodsuz%20 Referans Kodu%20 Referans Kodu + BNB
Ödeyeceğiniz Komisyon%0.10%0.08%0.06
Örnek Komisyon
(100.000-TL İşlem Hacmi)
100-TL80-TL60-TL
AçıklamaReferans kodumuzu kullanmadan yani indirim kazanmadan üye olmanız durumunda ödeyeceğiniz komisyon.Referans kodumuz ile üye olduktan sonra hesabınızda BNB tutmadığınız durumda ödeyeceğiniz komisyon.Referans kodumuz ile üye olduktan sonra hesabınızda bir miktar da BNB tutmanız durumunda ödeyeceğiniz komisyon.
Binance Referans KoduWZ51BC2PWZ51BC2P

Binance Alım Satım Promosyonları

Binance, BUSD gibi sabit coin işlem çiftlerindeki likiditeyi daha da artırmak ve tüm kullanıcılara daha kaliteli alım satım deneyimi sunmak için Sıfır Alım Satım Komisyonu Promosyonunu tüm USD sabit coin çiftlerini kapsayacak şekilde genişletiyor. Bu promosyon kapsamında BUSD/DAI, BUSD/USDT, BUSD/VAI, SUSD/USDT, TUSD/BUSD, TUSD/USDT, USDC/BUSD, USDC/USDT, USDP/BUSD, USDP/USDT, USDT/DAI, UST/BUSD ve UST/USDT işlem çiftlerinde komisyon sıfırlanmış oluyor. Bu kampanyanın bitim tarihi ise 30.06.2022.

Binance %20 + %25 Komisyon İndirimli Üyelik

Son Güncelleme: 17 Şubat 2024 tarihinde Merve Alis tarafından yapılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir