Bitcoin Hindistan’da Varlık Sınıfı Mı Oluyor?

Bitcoin Hindistanda Varlık Sınıfı Mı Oluyor?

Önce Elon Musk tarafından peş peşe atılan FUD içerikli twitter mesajları, ardından Çin cephesinden gelen madencilerle ilgili olumsuz haberler, son olarak da SEC’in piyasaların mutlaka regüle edilmesi gerektiğine yönelik açıklamaları Bitcoin ve altcoinlerde fiyatların süratle düşmesine yol açtı.

Daha sonra dip arayışının yapıldığı fiyat seviyelerinden önce El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi olarak tanıması daha sonra ise Hindistan cephesinden gelen haberlerle fiyatlar bir miktar toparlandı ve yatırımcılar nefes aldı. Peki neydi bu Hindistan cephesinden gelen haber:

“Kripto paralar konusunda otorite konumunda olan Hindistan’ın Kriptopara Endüstrisi, yeni bir dizi düzenlemenin hayata geçirilmesi konusunda Hindistan maliye bakanlığı ile görüşmelerde bulunuyor ve Kriptopara Endüstrisi kaynakları, bakanlıktaki uzmanların konuyu detaylıca incelediğine işaret ediyor. Ayrıca, Parlamentoda bir “ Kriptopara Birimi Düzenleme” yasa tasarısının masaya yatırılması muhtemel görünüyor.

Hükümet kanadında bu konuda çekinceler de yok değil. Ancak kriptopara birimlerinin bir mevzuatının olması gerektiği konusunda hem hükümet hem de Endüstri hemfikir.”

Hindistan Bitcoin Haberi

Daha önce Mayıs 2021’de Goldman Sachs analistlerinden biri olan Mathew McDermott, Bitcoin’in yeni ve kabul görecek bir varlık sınıfı olduğuna dair detaylı bir rapor hazırlamıştı.

Varlık Sınıfı Nedir?

Yatırımcıların portföylerini çeşitlendirmek için çeşitli yatırım enstrümanlarına yatırım yapabilirler. Farklı yatırım enstrümanlarının farklı nakit akışları ve farklı oranlarda riskleri vardır. Birkaç farklı enstrümana yatırım yapmak, yatırım seçimlerinde riskleri minimize etmeye ve yatırımcının kendini güvende hissetmesini de sağlar. Dolayısıyla, hisse senetleri, fonlar, tahviller, sabit getirili menkul kıymetler, nakit, emtialar ve kripto paralar en likit varlık sınıflarıdır.

Son Güncelleme: 10 Haziran 2021 tarihinde Merve Alis tarafından yapılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir