Binance NFT Nedir?

Binance NFT Nedir?

Lider kripto para borsası Binance, yeni bir platformu daha hizmete sokmaya hazırlanıyor. Binance Global borsasından yapılan duyuruya göre, NFT Alım Satım Platformu Haziran 2021 tarihinde hizmete girecek. Duyuru hem Binance Global hem de Binance Türkiye tarafından yapıldı. Şimdi gelin detaylara bakalım.

NFT Nedir?

İngilizce “Non-Fungible Token” kelimelerinin kısaltması olan NFT; blokzincir teknolojisi kullanarak benzersiz ve değiştirilemez bir dijital öğeyi temsil etmek için kullanılır. Örneğin; NFT’ler sanat, ses, tweet, video, video oyunlarındaki öğeler ve diğer yaratıcı çalışma biçimleri gibi dijital dosyaları temsil edebilir. Yani gerçek dünyada koleksiyon değeri taşıyan ne varsa dijital dünyada da koleksiyon değeri taşıyan şeyler benzersiz ve kopyalanamaz bir şekle sokularak NFT haline getirilebilir. Bu konuda detaylı bilgiyi daha önce hazırladığımız NFT yazımızda bulabilirsiniz.

Binance NFT

binance nft sitesi

Binance NFT; kullanıcılar ve içerik üreticileri için minimum komisyonlarla dünyanın hemen her köşesinden sanatçılar, içerik üreticileri ve kripto meraklılarını bir araya getirecek bir pazar alanıdır. Burada snatçılar ürünlerini sergileyecek ve alıcılarda bu ürünlere tekliflerini sunabilecekler. Mevcut binance üyelerinin tekrar kayıt yapmasına gerek yok sadece Haziran ayını beklemeleri yeterli ancak Binance üyeliği olmayanlar aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Binance sitesine %20 komisyon indirimli şekilde üye olabilirler.

Binance %20 + %25 Komisyon İndirimli Üyelik

Planlar arasında sadece NFT alım ve satımı yok ayrıca Binance borsasının kurduğu platform üzerinden NFT çıkarmak da mümkün olacak. Açık artırma şeklinde satılabilecek NFT eserlerinden ise piyasanın çok altında komisyonlar alınacak. Ayrıca Binance üyesi olduğunuzda Haziran ayını beklemeden Binance sitesinde eğitim videolarını izleyebilir ayrıca NFT e-mail grubuna üye olarak NFT alanındaki son gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Binance Neden NFT Piyasasında?

Beeple’nin NFT sanat eserinin 69 milyon dolara satılmasından sonra NFT pazarı daha da hareketlendi. Hem sanatçıların bu alana ilgisi arttı hem de sanat severlerin NFT koleksiyonlarını biriktirmek için istekli olduğunu gören girişimciler peş peşe online pazar yerleri kurmaya başladılar. Şu ana kadar en popüler online alım-satım platformları; Rarible, Nifty Gateway, OpenSea, Foundation, Makersplace ve SuperRare gibi yerlerdi ancak Binance’da oyuna dahil olmaya karar verdi.

Bu alanda hızlanarak artan bir büyüme potansiyeli var ve Binance’da bunu görmüş olmalı ki, tüm dünyadan sanatçıları ve kripto severleri bir araya getirmeyi planlıyor. Öngörülen açılış tarihini Haziran 2021 olarak belirlediler.

Binance NFT Coinler

Binance Launchpad kısmında yer alan havuzlarda belirli bir BUSD ya da BNB kripto paralarını kilitlediğinizde size ödül olarak yeni listelenecek kripto paradan kazanma şansı verir. Son dönemde Binance özellikle NFT coinleri bu alanda kullanıcıları ile buluşturuyor. Son aylarda Binance tarafından listelenen NFT coinlerden 3’ü:

  • Alien Worlds (TLM)
  • SuperFarm (SUPER)
  • MyNeighborAlice (ALICE)

Binance ve NFT Hediyeleri

Binance NFT konusuna hiç de uzak değil. Daha önce sosyal medya araçlarını takip eden kullanıcılarına hediye olarak NFT eserlerinden dağıtmıştı. Bunlardan ilki Aralık 2019’da “CRYPTO XMAS Binance Collectibles Series 1.” adıyla duyurulmuştu. Sonuncusu ise Binance Twitter hesabını takip edip #MyFirstNFT etiketini kullanarak paylaşım yapanlara dağıttı. Şimdi ise daha büyük bir oluşum olan NFT Pazaryeri fikrini hayata geçiriyor.

Binance NFT Güvenilir Mi?

Binance işlem hacmine göre dünyanın en büyük borsası ve borsa kullanıcı ve sistem güvenliğini sağlamak için sürekli iyileştirmelere gitmekte. Binance NFT, Binance borsasının sunduğu hizmetlerden sadece biri. Diğer hizmetlerini güvenerek kullanıyorsanız Binance NFT hizmetini de güvenle kullanabilirsiniz.

Binance NFT Türkçe Mi?

Binance onlarca dünya dilinin yanında Türkçe olarak da hizmet vermektedir. Binance NFT bölümü hizmete girdiğinde sağ üst köşede açılır menü tıklandığında hizmet verilen diller görüntülenecektir.

Son Güncelleme: 28 Nisan 2021 tarihinde Merve Alis tarafından yapılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir