Binance Vadeli İşlemler Kodu 2022

Binance Vadeli İşlemler Referans Kodu

Binance vadeli işlemler hesabı açmaya karar verdiniz ve açtığınız hesap için referans kodu veya Binance vadeli işlemler referans kimliği kullanmaya karar verdiniz. O zaman bu yazı tam size göre çünkü yazımızda hangi Binance vadeli işlemler referans kodunu (ID) kullanırsanız indirim alırsınız ve bunu nasıl hesabınıza eklersiniz onu göreceğiz.

Öncelikle bunu iki kısma ayırmamız gerekiyor. İlk olarak henüz Binance hesabı olmayanlar için yapılacak işlemler. İkinci olarak da mevcut bir Binance hesabı olup, sadece vadeli işlemler hesabını aktif edecek olanlar şeklinde ikiye ayırabiliriz. Şimdi bu adımlara geçelim.

Binance Hesabı Olmayanlar

Henüz Binance Global hesabınız yoksa, öncelikle bir Binance Global hesabı açmalısınız. Tüm dünyadan milyonlarca kullanıcısı olan Binance’da nasıl hesap açılabileceğini daha önceki yazılarımızda detaylı ve resimli olarak anlatmıştık. Binance Üyesi Nasıl Olunur? yazımızı okuyarak basit ve kolay adımlarla üyeliğinizi oluşturabilirsiniz.

Burada önemli bir hatırlatma yapmak gerekiyor: Binance Tr üyesi olmak ile Binance Global üyesi olmak tamamen farklıdır ve Binance Global’de yer alan bir çok hizmet Binance Tr tarafından verilmemektedir. Bunlardan biride Vadeli İşlemlerdir. O yüzden Binance Global hesabı açtınız.

Binance Hesabı Olanlar

Daha önce Binance Global hesabı açmış ancak henüz Binance vadeli işlemler menüsünü aktif etmemiş olanların yapacağı işlemlere değinelim. Burada önemli olan bir kaç husus var bunlara dikkat ettiğinizde ömür boyu %20’ye kadar komisyon indirimi alabilirsiniz.

  • Öncelikle Binance Global hesabınızı Türkçe olarak kullanıyorsanız Vadeli işlemler menüsünü göremeyeceksiniz. Binance vadeli işlemler görünmüyor şeklinde bildirilen sorunların çözümü de aslında aşağıda: Yapmanız gereken web için sağ üst köşeden, mobil için Sol üst köşedeki ikona basıp Ayarlar menüsü altından dili İngilizce olarak ayarlamalısınız. Bu işlemlerden sonra Binance Mobil uygulamanız aşağıdaki görselde yer alan 1 konumundan 2 konumuna geçecek ve görselden de anlaşılacağı gibi Futures isimli bir menü uygulamanıza gelecek. Futures yani Vadeli İşlemler artık bu menü altından yapılacak.
Binance Mobil Vadeli İşlemler
  • Futures yani Vadeli İşlemler menüsüne tıkladığınızda size bilgilendirme mesajları gelebilir. Bunlar vadeli işlemlerin çok yüksek risk içerdiği ve deneyimsiz kullanıcıların çok büyük zararlar edebileceği ile ilgilidir.
  • Bir sonraki aşamada aşağıdaki referans kodu yani ömür boyu komisyon indirimi kazanacağınız alanı göreceksiniz. Bu alana 2022 yılında hala geçerliliğini koruyan ve ömür boyu komisyon indirimi sağlayan tr10 kodunu giriyoruz.
Binance tr10 Ref ID
  • Bu aşamadan sonra sizden vadeli işlemler konusunda ve bunların riskleri konusunda bilgi sahibi olup olmadığınıza dair bir testi doldurmanız istenecek. Buna Binance vadeli işlemler testi denir ve şıkları yanlış işaretleseniz dahi size doğru cevapları gösterecek ve onları işaretleyerek bu adımı da geçtiğinizde Vadeli İşlemler hesabı açılmış olacak.

NOT 1: Binance Global hesabı olmayanlar sitemizdeki %20+%25 referans kodunu kullanmayı unutmasın.

NOT 2: Vadeli yani Futures işlemler yüksek kaldıraç oranları ile yüksek risk içerir. Bakiyenizin tamamını bir anda kaybedebilirsiniz. Riskinizi göz ardı etmeyin.

NOT 3: Vadeli işlemler hesabınızı ister mobil uygulamalarda isterseniz Binance web sitesinde kullanabilirsiniz.

Son Güncelleme Tarihi: 24/01/2022

Sıkça Sorulan Sorular

Binance futures referans kodu ile Binance referans kodu aynı mı?

Her iki kodda farklıdır. Binance futures referans kodu maksimum %10 indirim sağlarken Binance referans kodu maksimum %20 indirim sağlamaktadır. Bu indirim oranlarına alabileceğiniz BNB indirimleri dahil değildir.

Binance futures referans indirimi en çok kaçtır?

Binance futures referans kodları size maksimum %10 indirim sağlar ancak borsa komisyon ödemeleriniz için hesabınızda bir miktar da BNB tutmanız halinde %10 ekstra indirim daha alırsınız.

tr10 Referans kodu 2022 yılında da geçerli mi?

Binance borsasında Futures (Vadeli işlem) yapmak isteyenlerin %10 komisyon geri indirimi alabilecekleri tr10 referans kodu 2022 yılında da geçerli ve kullanılabilir durumdadır.

Son Güncelleme: 24 Ocak 2022 tarihinde Merve Alis tarafından yapılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir